NK Climax Vsetín "C" - NK Jiskra Otrokovice 6:4 (15:10)
+ dohrávka:
5.kolo: 15.9.2018 NK Jiskra Otrokovice - NK Climax Vsetín "C" 4:6 (10:14)

Naděje na historický titul zůstala za Sirákovem
Závěrečné kolo letošního Krajského přeboru jsme si "vytunili" tím, že jsme k němu přilepili dohrávku 5.kola, čímž jsme naložili na hrb náročný dvojzápas. Ovšem světýlkem na konci tunelu bylo to, že když bychom na Vsetíně dokázali uhrát oba zápasy a připojili k tomu případnou výhru v poslední dohrávce se Zlínem, mohli jsme pomýšlet na historický úspěch našich barev - a to vítězství v Přeboru Zlínského kraje. Jakákoliv bodová ztráta ve kterémkoliv ze zmíněných tří zápasů ale mohla znamenat propad tabulkou dolů, v nejhorším případě dokonce až na nelichotivé 5.místo!!! Při pohledu na poslední dva ročníky našeho KP se naše vize zdála být reálnou, bohužel vsetínští disponují širokým a kvalitním kádrem, což nám tuto sobotu dokázali v plné palbě - sešli se na nás v nejsilnější možné sestavě, se kterou pokud by hráli celý ročník, museli by letošní Kraj bez větších problémů ovládnout . Nicméně nám to alespoň ukázalo, že naše další účinkování v KP není nezbytně nutné a raději se začneme orientovat na přebor okresní, byť jen coby "hosté" okresu Kroměříž, kde se tato soutěž hraje...
K samotným zápasům:
Jelikož se hrály vlastně zápasy dva a dojmů + postřehů je tolik, že už trochu splývají, vezmu to dnes trochu zkrátka. V prvním zápase jsme si nechali skóre utéct až na 4:0 pro domácí, přičemž za zmínku stojí naše ztracené vedení 7:2 v rozhodujícím třetím setu úvodní dvojky, popřípadě zbytečně ztracený prakticky vyhraný druhý set druhé trojky. Oba tyto zápasy slibovaly bodový příspěvek, který nám v závěrečném účtování samozřejmě chyběl - ale o tom holt ten nohejbal je :).
K malému obratu jsme zaveleli ve vložené dvojce, kdy Laďa s Vencou i přes zbytečně ztracený druhý set nakonec přehráli žáčky na domácí straně saka, v následném singlu pak Urri po výborném výkonu udolal Šviráka a následně dokonce naše druhá trojka zkorigovala naši ztrátu na rozdíl jediného bodu, to byla ovšem naše labutí píseň a již další zápas rozhodl o tom, že ze Vsetína plný počet bodů nepřivezeme, což navodilo sice zklamanou, ale taky odlehčenou náladu, ve které se odehrál zbytek zápasů obou špílů.
Po náročném maratonu se pak celý mančaft přesunul na Urriho chajdaloupku, kde proběhlo vyhodnocení této sezony, stejně jako rozhodnutí o dalším směru působení našeho nohejbalu - jak bylo psáno výše. Tak hodně úspěchů v okresním přeboru ;) a někdy zase třeba opět v přeboru krajském!!! :)