2.kolo: 12. 5. 2018

KSK Vlčnov - NK Jiskra Otrokovice 1:9 (3:19)

Do Vlčnova jsme vždycky jezdili s určitými obavami, po jejich krátké odmlce co se účasti v krajském přeboru týče už ale nedisponují tak silným kádrem jako v minulosti, takže jsme i tentokrát doufali, že si jedeme pro "povinné" body. Na místě se naše předpoklady ještě utvrdily, když domácí urputně sháněli hráče po telefonu, aby jich bylo aspoň 6. To se nakonec podařilo, ale úroveň zápasu to rozhodně nezvedlo :).

Začali jsme hned pěkně zhurta - naši Jaroušci dali Jakšovi s Řezníčkem pocítit, že patří k nejlepším dvojkám v naší soutěži a nadělili domácím kanára. Druhý set logicky ztratili koncentraci a umožnili vlčnovským uhrát aspoň trochu důstojnou partii, když je pustili aspoň na 8 bodů.
Druhou dvojku jsme obsadili našimi novými akvizicemi a Martin s Karlosem rovněž nezaváhali, byť se chvilku dostávali do hry - ale bylo to kontrolované vítězství, takže jsme záhy vedli 2:0.
První trojku si šel zahrát Laďa s Messim a Wencou a děly se věci - Laďa se pořád nemohl dostat do hry, na saku ho neustále zlobil domácí veterán Řezníček, který i při svém věku disponoval velmi slušným blokem a sice nenápadným, ale účinným útokem, ve kterém mu vypomáhal Jakša. Po podceněném a nezvládnutém prvním setu se naši borci přece jen hecli a druhou sadu uhráli, bohužel do rozhodujícího setu vstoupili podobně špatně jako do setu úvodního - Laďovy dvě nepřesné smeče a slabší chvilky zadáků v poli znamenaly náskok, který jsme už nedokázali zvrátit a tak se zrodila naše jediná dnešní ztráta - škoda jí, ale naštěstí zbytek týmu podobné problémy neměl, takže z celkového pohledu šlo o odpustitelný prohřešek :).
Druhá trojka totiž ve složení Štěpánek - Willert - Žeravík bleskově zvýšila na 3:1 pro naše barvy, vloženka (Wenca - Laďa/Messi) pak ve stejném fofru přidala bod čtvrtý, takže jsme se do singlu rozhodli místo Jarriho poslat Karla - toho sice v první sadě domácí Matěj Jakša (asi nejlepší hráč Vlčnova) docela potrápil, ve druhé už ale Karlos dominoval a v pohodě na náš bodový účet přidal bodík pátý.
Odvety začala naše "hranická" lajna, kde po singlu odpočívajícího Karla nahradil Urri a i tato sestava měla s domácí první trojkou problémy - první set jsme uhráli až na devítkách dobrým Martinovým blokem, druhý jsme ale stejným způsobem ztratili, když tentokrát Řezníček Martina vytloukl. Třetí set ale na rozdíl od Ladi kluci v pohodě zvládli a zaúčtovali nám bod č.6.

Laďova trojka pak napravila dojem rychlou výhrou nad domácí druhou lajnou, což bylo o to příjemnější, že si celý zápas na saku odehrál Wenca - a nebylo to vůbec špatné ;).
Závěrečné dvojky už se dohrávaly jen z povinnosti a pouze kosmeticky upravily skóre - pro nás je samozřejmě příjemné, že jsme obě v klidu získaly, takže celkové skóre se zastavilo na stavu 1:9 pro bíločerné barvy.
V dalším kole se za 14 dní vydáme na horou půdu obhájce loňského titulu - do Valašského Meziříčí a tam to určitě bude podstatně tvrdší oříšek. Ale věříme, že ani odtud se nemusíme vracet úplně s prázdnou ;).