3.kolo: 26. 5. 2018

Valašské Meziříčí - NK Jiskra Otrokovice 5:5 (11:13)

Poslední květnovou sobotu jsme vyjeli k utkání 3.kola přeboru Zlínského kraje na půdu jednoho z favoritů soutěže - k obhájci loňského titulu Valmezu. Sestava byla velmi slušná, byť se omluvilko pár obvyklých kousků (Hnany, Messi, Alki), takže jsme úplně bez naděje na nějaký úspěch nebyli. Jedna z nejdůležitějších věcí se však odehrála už před zápasem - Martin Andris se domluvil s Jardou Willertem, že si jeho syn Tomáš bude moct zahrát alespoň dva zápasy, i když není napsaný na jejich soupisce (je na soupisce Climaxu Vsetín). Jarda velkoryse souhlasil, takže se mohlo jít hrát.

První dvojky - našim Jarouškům se postavila první dvojka domácích Pavelka s Ferstem. První set naši kluci drželi celkem krok a po dramatickém vývoji ho o dva míče ztratili. Druhý set už dostali celkem nařezáno, když levonohý buchar Ferst, ani pravák Pavelka neudělali snad jedinou chybu a naše borce dorazili 10:4, čímž naši borci utrpěli svou první letošní porážku. Druhá dvojka - naše posily z Hranic nastoupili proti Mikulenkovi s mladým Andrisem a prakticky se opakoval scénář z dvojky úvodní - první set se Karel s Martinem drželi na dostřel a rozhodlo se až v koncovce, druhý setík se jim ale nedařilo bodovat, což domácí mlaďoši nemilosrdně trestali a v pohodě navýšili své vedení na 2:0.

Ve trojkách přišlo naše tradiční vzkříšení - Jaroušci si k sobě vzali tentokrát premiérově Vaška Ščepku a ten podal velmi slušný výkon, naše trojka přehrála Fersta s Pavelkou a Podzemným ve dvou setech, přičemž zejména v tom prvním byla naše dominance až překvapivě jasná. Ve druhé trojce přišel další klíčový moment dne - Karla s Martinem doplnil Laďa a hrálo se systémem Laďa na bloku, dva směčaři na saku. První set jsme celou dobu vedli a i když nás domácí na devítkách docvakli, desátý bod jsme urvali pro sebe. Druhý setík jsme začali také dobře, nicméně jeho druhá půlka se nám nepovedla a bylo srovnáno. Třetí setík dlouho vypadal výborně, ovšem při vedení 9:4 zahlásil Martin Andris, že koupí svým klukům basu piva, když to ještě otočí a neuvěřitelné se stalo skutkem - Laďa udělal dvě chyby na saku, další útoky jsme neprodali, což Miky s Tomášem Andrisem využili a na devítkách přišel metrový Martinův aut.
Jak se později ukázalo, právě tato trojka nás stála celkové vítězství, což s odstupem mrzí dvojnásob...
Nicméně za stavu 3:1 přišly na řadu vložené dvojky a singl - nejprve Laďa s Vaškem ve třech setech udolali Martina Andrise s Markem Lukavským, načež sám Martin pak nastoupil i do singla. A nastoupil do něj ve velkém stylu, když se proti našemu Jarrimu ujal vedení 5:0. Pak ale zkazil servis a Jarri se rozjel - Martina postupně stáhl a dostal se do vedení, rozhodující míč na devítkách dokázal uhrát a vedl tak 1:0.
Druhý set už byl o něčem jiném, Jarri Martina bez větších problémů přehrál a bylo srovnáno na 3:3!
Trojky jsme začali s Laďovou lajnou a kluci nebyli daleko od reparátu za ranní ztrátu - první set sice na devítkách ztratili, ale druhý vyhráli a rozhodnout musel set třetí - i tady naši dloouho živili naději, bohužel v koncovce byli šťastnější Ferst s Pavelkou a domácí se tak znovu ujali vedení - 4:3. Jak bylo řečeno, do odvet už Tomáš Andris zasáhnout nemohl (i když se nás Martin ještě pokoušel ukecat, abysme Toma hrát nechali), takže ve druhé domácí trojce zůstal Miky na útok sám - a to naše Jaroušky zastavit nemohlo :). Hladkých 2:0 a bylo srovnáno na 4:4.
Závěrečné dvojky přinesly drama jen částečně- naši Karel s Martinem po super boji uhráli první set, Ferst s Pavelou ovšem zpřesnili hru a zejména drtivým útokem naše borce ve zbylých dvou setech přehráli. O alespoň remízový bod tedy šli bojovat naši Jaroušci s tím, že Mikulenka bude hrát s někým z lavičky - a tím byl mladý Turschler. Miky se rval jako lev, dařilo se mu poctivě sbírat náš servis a jeho spoluhráč mu servíroval slušné náhry, které Miky prodával. Takže se hrálo bod za bod a oproti předpokladům museli Jardové opravdu zabojovat - to se jim naštěstí povedlo a oba těsné sety jsme nakonec uhráli, takže jsme si z této valašské mise připsali cenný bod. Ovšem od zisku obou jsme byli opravdu proklatě blízko....... Kuaaaaa :)))