4.kolo: 2. 6. 2018

NK Jiskra Otrokovice - Sokol Zlín 5:5 (14:13)

První červnovou sobotu jsme v místním derby přivítali soupeře ze Zlína a věděli jsme, že nás opět nečeká nic lehkého. A nic na tom nezměnil ani fakt, že Sokolíci přiletěli bez zraněné opory Honzy Kábely, který se dává dokupy po autonehodě. Na naší straně chyběli z tradiční sestavy Jarda Willert a Messi, nicméně i tak jsme byli připraveni zabojovat o maximální bodový zisk.

První dvojky obstarali Jarri a Hnany, proti nim se postavili Peťa Pastyřík s Hondou a k vidění byla první třísetová bitva dne - těch jsme nakonec v tomto zápase odehráli dokonce 7, což vypovídá o vyrovnanosti a dramatičnosti celého duelu. Zpět k první dvojce - tu nakonec ovládli hosté ze Zlína a ujali se tak vedení 0:1. Druhá dvojka měla podobný scénář - Karlos s Martinem vyzvali Martina Šustka s Viktorem Skřivánkem a ani oni po dvou vyrovnaných setech na své soupeře v rozhodující třetí sadě přes velkou snahu nestačili.
Naštěstí máme trojky, které většinou znamenají odrazový můstek k dobrému výsledku - a zafungovalo to i tentokrát. Jarri Urri nebyl úplně zdravotně fit a tak jsme se rozhodli posichrovat útočnou sílu této lajny tím, že s Urrim snad poprvé v historii nastoupil do jedné trojky Laďa. Urri začal na saku a proti Pasťově lajně musel předvést maximum co šlo, což se povedlo a po dalším třísetovém boji jsme tak slavili první dnešní bod - sníženo na 1:2. Druhá trojka - zkusili jsme dát dohromady "přerovskou lajnu" a i tady jsme slavili úspěch - Alki dobře doplnil Martina s Karlem a po dvou setech přehráli Šusťovu lajnu, takže dokázali srovnat průběžný stav na 2:2.

Vloženou dvojku si šli zahrát Laďa s Alkim a když jsme viděli sestavu hostí, zdálo se, že by mělo jít o jasnou záležitost. Opak byl ale pravdou, Pavel Fürst překvapil Alkiho dlouhým přiliftovaným servisem s velkým odskokem a trvalo nám docela dlouho, než jsme našli způsob, jak se z toho vymotat a začít dělat vlastní body. Ale ani stav 0:4, či 1:5 nebyl takový problém a dokázali jsme skóre otočit, na devítkách jsme byli dokonce na příjmu a měli setbol, leč další z Pajových jedovatých servisů znamenal "skoroeso" a set byl v čudu... Od druhého setu jsme ale zkusili trošku zašibovat na příjmu, dokázali jsme se dostat častěji k saku a z toho pak bodovat, takže zbylé sety jsme dokázali uhrát - ale byl to opravdu vydřený bod a nutno uznat, že i když Paja s Davidem nejsou žádní dělostřelci, odehráli tu dvojku dobře a hlavně chytře...
Takže skóre otočeno, vedli jsme 3:2 a šlo se na singla. Tam se proti našemu Jarrimu postavila zlínská motorka Viktor a začala jízda - asi nejlepší singl, jaký jsme letos viděli. Bohužel pro nás Vikýř prokázal více trpělivosti a v důsledku i přesnosti, což mu přineslo úspěch v koncovce třetího setu a s tím i srovnání na 3:3.

Do odvet se šlo s logikou, že pokud opět vyhrajeme obě trojky a v závěru Šusťovu dvojku, mohlo by se slavit i vítězství. První krok k němu jsme udělali v první odvetné trojce, když Urri s Hnanym a Mildou, který nahradil Bršlu, Šusťu s Viktorem a Pajou Fürstem lupli 2x 10:9. Bohužel druhý krůček už se tak rychle udělat nepodařilo, po vyhraném prvním setu druhých trojek přišlo vyrovnání a i třetí sada se od stavu 3:3 začala lépe vyvíjet pro hosty. Za stavu 3:6 přišla průtrž mračen a hřiště bylo během pár sekund pod vodou, naštěstí však déšť za pár minut přešel a začalo se čekat, jestli se antuku podaří dát do provozuschopného stavu, nebo se bude hledat jiné řešení.
Po téměř hodině se však vše podařilo a mohlo se jít opět hrát. Dohrávka trojek byla docela klíčová a tak se čekalo, jestli "Přerov-line" zabere a podaří se přecejen tento drahocenný bod urvat. Bohužel náš útok postrádal efektivitu a ani pole nezafungovalo tak jako v předchozích trojkách, takže bylo srovnáno na 4:4 a předchozí úvaha nabrala zcela jiný směr -> abychom získali alespoň bod, bylo nutné porazit aspoň jednu z ostrých dvojek soupeře, což se nám v úvodu zápasu nepodařilo. Ale Urri s Hnanym se toho chopili statečně a i když první set ztratili, druhý (hladce) a i třetí (vyrovnaný) uhráli, což znamenalo jediné - i se Zlínem uhrajeme minimálně bod!
Ovšem stále jsme měli chuť i na ten druhý, což prokazoval zejména nažhavený Karlos - bohužel jen snaha nestačila, našim klukům se nedařilo v útoku bodovat a Pasťa s Hondou toho bezezbytku dokázali využít, takže výsledkem je asi zasloužená remíza, kterou nakonec braly oba týmy s uspokojením (až na Karla :)))) ).