6.kolo: 16. 6. 2018

NK Bajda Kroměříž - NK Jiskra Otrokovice 6:4 (14:9)

Po úspěšném vstupu do této sezóny jsme chtěli bodovou sérii protáhnout i v zápase na kroměřížské Bajdě. Již po příjezdu bylo ale zřejmé, že to nebude vůbec lehké, protože domácí nastoupili v kompletní sestavě, byť nakonec k zápasu nenastoupil Lukáš Němec. Nám ze základního kádru chyběl hlavně Jarda Willert, nicméně i tak jsme doufali, že se nebudeme domů vracet s prázdnou.
Po minulých zápasech jsme zkusili malinko zašibovat sestavou, což se ale nedotklo naší první dvojky - Jarri s Hnanym jsou při Williho neúčasti obvyklým řešením, takže nebylo co řešit. Domácí postavili dvojku Lukáš Bábek - Jarek Sadil a začalo se klasicky bod za bod, bohužel ve druhé půlce setu našim lehce odešla náhra a domácí, kteří neudělali jedinou chybu, se v klidu ujali vedení. Druhý set se situace opakovala, což znamenalo jediné - Bajda se ujala vedení 1:0. Druhá dvojka již byla zmíněným šibováním lehce zasažena, hranické duo jsme rozdělili a s Martinem to šel zkusit Laďa.
V tomto zápase už bylo k vidění chyb podstatně více než v úvodní dvojce, domácí jich naštěstí udělali o něco víc, a tak šel první set na devítkách za námi. Druhá sada byla dlouho vyrovnaná, koncovku si ale lépe pohlídal Martin Málek a bylo srovnáno. Ve třetí sadě se skóre přelívalo ze strany na stranu, až přišel poněkud kontroverzní moment, když Laďu na saku při "nouzové" hlavičce kopl do hrudi blokující Málek, rozhodčí (domácí) to posoudili jako faul, bod připsali nám, což znamenalo mečbol, jenž jsme vzápětí dokázali proměnit. Takže průběžně srovnáno na 1:1 a šlo se do trojek.

Jak bylo v minulosti již x-krát zmíněno, trojky bývají naší silnější zbraní, tentokrát ovšem narazila kosa na kámen. Mladá lajna domácích Málek - Rezek - Miškovský předvedla super hru v poli, což na saku plně využíval Málek, jemuž účast v dorostenecké lize v dresu Climaxu Vsetín jde evidentně k duhu. Martin se zlepšil jak v útoku, tak i na bloku a ve dvou setech naši nově složenou první trojku (k Urrimu a Hnanymu šel Karlos) přehrál. Ani naší druhé trojce se nevedlo lépe, Laďa začal na saku s podporou Martina Štěpánka a Messiho v poli. Bohužel jsme se nedokázali dostat do nějakého laufu a když Jarkovi Sadilovi na druhé straně vycházel jeden kraťas za druhým, bylo za chvíli po zápase a my jsme tekli již 1:3.
Když už nezafungovaly trojky, obracely se naše naděje k nepárové části, kde jsme cítili jistou šanci na korekci průběžného stavu, či dokonce srovnání. Do vloženky nastoupil Karlos s debutantem v krajském přeboru Igorem Mlýnkem a Marek Vilímek s Bosákem v domácích barvách nemuseli být neřešitelnou překážkou. Igor zpočátku dobře trefoval volná místa na druhé straně kurtu, pak ale přišly zbytečné chyby a kroměřížští odskočili na rozdíl dvou až tří bodů, což už dovezli až k desítce. Druhá sada probíhala podobně, za stavu 7:5 pro domácí už Karlos lehce ztratil nervy a nechal se vystřídat, Messi už ale set zachránit nedokázal, takže naše ztráta narostla už na 1:4.
V singlu došlo na očekávaný duel Sadil - Úruba, Jarri Urri vsadil na ostrý smečovaný servis a slavil úspěch - Sadilovi se ne vždy dařilo si jej dobře zpracovat, k útoku se tak již moc nedostával a náš Jaroušek toho bezezbytku využil k až překvapivě hladké výhře ve dvou setech.
Takže sníženo na 2:4 a šlo se do odvet. Na řadu přišla Laďova trojka a nezačala slavně - první set po dost strašidelném výkonu ztratila 2:10. Druhý set si kluci prohodili role, na sako šel Martin a začalo se dařit - dlouho to vypadalo na srovnání stavu, bohužel na devítkách přišla chyba v útoku a jak set, tak i tento špíl byl ztracen.
Takže 5:2 pro domácí a o poslední naději na alespoň jednobodový zisk šel zabojovat Urri se svojí sestavou. V nejlepším zápase dne předvedli proti Sadilově lajně s Bábkem a Vilímkem super výkon, s bojovným Žeravíkem a obětavým Hnanym se naši dokázali hecnout a po velké bitvě jsme si nakonec na svůj bodový účet připsali třetí čárku.
Do závěrečných dvojek jsme tak šli s tím, že k bodu vede cesta jen přes dvě výhry. Laďa s Martinem proti Sadilovi s Bábkem favority nebyli a první set v tom všechny přítomné utvrdil - 10:4 pro domácí bylo výmluvných, Ve druhém setu se ale naši borci hecli a po dramatické koncovce jej dokázali na devítkách urvat.
Rozhodnutí tak musel přinést set č.3, v něm jsme sice vedli 4:2, ale strany jsme točili již za 4:5 a když bylo záhy 4:7, zdálo se být všechno jasné. Po tajmu se ale Laďa s Martinem chytli, dokázali otočit na 8:7 a vítězství bylo blízko. Bohužel přesný útok Sadila + následné dvě chyby v našem útoku znamenalo, že si Bajda připsala šestý bod, takže se náš sen o alespoň bodu v té chvíli rozplynul...
Závěrečná dvojka už se tedy hrála jen o konečný tvar výsledku - i když z naší strany šlo i o to, abychom měli s Kroměříží stejný vzájemný zápas (doma jsme je 6:4 porazili) - a to se povedlo, Jarri s Hnanym dokázali bez větších potíží přehrát Málka s Miškovským, takže vzájemný zápas budeme s Bajdou mít fifty-fifty.