2.kolo: 5. 5. 2012

NK Jiskra Otrokovice - SKP Holešov 7:3 (sety 15:6)

Zdařilý reparát
Po nepříliš vydařené premiéře před námi stál jasný úkol - porazit nevyzpytatelný Holešov. K jeho plnění jsme nastoupili opět v oslabené sestavě, když se na listinu marodů k Alkimu přidal i Jarda Willert, jehož namožený lýtkový sval z minulého špílu stále do hry nepustil. Ovšem nutno podotknout, že soupeř tuto naši ztrátu velkoryse kompenzoval, když přijel bez svého lídra a tahouna Miry Tkadlece.
Pozice "jedničky" na straně hostí se tedy zhostil Martin Mrázek a společně se "Soďou" Liborem Tučkem se postavili do úvodní dvojky. Na druhé straně si naše "star" Urri, který nemohl využít ani jednoho z osvědčených nahravačů Williho nebo Hnanyho, vybral k ruce Mariana a jak se později ukázalo, byla to dobrá volba. Od začátku zápasu se hrálo klasicky bod za bod, vedení si stále udržovali hosté, v koncovce však Maroš předvedl pár super zákroků v poli, čehož Jarri dokázal využít a nejtěsnějším rozdílem získal první sadu. Druhá pokračovala v podobném duchu, ovšem za stavu 4:4 vyrobil Soďa pár chyb a domácí postupně odskočili až na 8:4, tento náskok si pak už bezpečně pohlídali a první bod byl na světě.
Laďa s Leošem chtěli navázat na svůj druhý zápas ze Zlína a zdálo se, že soupeře k tomu budou mít ideální, na protější stranu kurtu se postavili "bystřičáci" v barvách Holešova bratři Krutilové. A první set opravdu vypadal slibně, přestože Leoška limitovalo bolavé tříslo a o útok se tak musel starat v podstatě pouze Laďa, po vyrovnaném začátku naši boys postupně odskočili a set získali v poměru 10:6. Druhá sada se ovšem nesla ve znamení změny na straně hostí, kluci si přehodili postavení a začali se lépe prosazovat v útoku, Laďa se za Leošovým blokem nedokázal postavit "tam kam měl" a jelikož ani v útoku to nešlo jak mělo, set jsme ztratili 7:10. Třetí set jsme začali líp, ovšem hosté rychle srovnali a do změny stran šli dokonce s dvoubodovým náskokem. Koncovka této sady pokračovala v duchu té druhé, Holešov měl na rozdíl od nás lepší pole a mezihru + efektivní útok, z čehož vyplynulo pohodlné vítězství 6:10 a tím i nečekané vyrovnání na 1:1.
Naše síla je ovšem hlavně v trojkách a to jsme chtěli prokázat i dnes. Urri si na nahrávce nechal Mariana, který s Jardou rychle našel společnou řeč a krom poctivé práce v poli přidal i krásné a přesné nahrávky tak, jak je má Jarri rád . Sestavu doplnil rekonvalescent "Messi" Radek, na kterém jeho nedávné zranění kotíku skoro nebylo znát a klukům výborně sekundoval. Martin Mrázek se Soďou a Romanem Münsterem dokázali držet krok jen do půlky setu, pak už kralovali domácí a výborným polem + přesným útokem první setík s přehledem získali (10:5). I druhý set přinesl stejný obrázek, naši kluci předvedli několik útoků "z učebnice nohejbalu", zejména Jarriho pata od levého kůlu dopadnuvší těsně za ten pravý, byla vpravdě luxusní a tak po úvodním vedení 4:0 dovedli zápas k pohodovému vítězství (10:5).
Druhá trojka byla za stávající konstalace na Laďovi a otázka jen byla, jestli Leoškovi tříslo dovolí i nějaký útok, nebo se spokojí jen s rolí "zadáka". Na náhru šel Marek a krom první nahrávky byly ty ostatní výborné, Laďa se dostal do laufu a svými údery za těmi Jarriho v ničem nezaostal, po několika až exibičních přišel výsledek 2x 10:3 - to hovoří za vše.
Vedení 3:1 vypadalo nadějně, ale věděli jsme, že na řadu přichází naše slabší chvilka - vložená dvojka a singl. Při absenci Alkiho prostě nemáme třetího bodového bombarďáka, takže jsme dvojku svěřili švagrům Marovi s Radkem. Přestože oba v předchozích trojkách odvedli nadstandart, v této disciplíně je nutné i bodově prodat útok a to se dnes klukům nevedlo... Záhy prohrávali 1:7, pak se sice lehce zvedli, na konečné ztrátě setu už ale moc změnit nemohli (3:10). Do druhé sady jsme zkusili posílit útok o Knedlu, který vystřídal Messiho, ani on však díky kolínku není ve své obvyklé formě a přestože pár slušných míčů zahrál, proti dobře bránícím soupeřům to na víc než 5 uhraných bodů nestačilo, což znamenalo průběžný stav 3:2 v náš prospěch.
V singlu čekal na Mariana silný soupeř - Martin Mrázek má v této disciplíně skóre určitě vysoce pozitivní a Šniclovi to dával od začátku důrazně najevo. Ten dlouho hledal rytmus a první bod získal až za stavu 0:7. Pak sice přidal pár super míčů, ovšem znamenalo to pouze korekci na 6:10. Druhý set začal podstatně líp, do jeho poloviny bylo skóre vyrovnané, koncovce však Martin prokázal své zkušenosti a s přehledem dovedl zápas k vítěznému konci (7:10).
Takže pozor, po příjemném vedení najednou nerozhodný stav 3:3 - přestože jsme věděli, že před námi jsou naše "silné" trojky, situace velela zvýšit obezřetnost a hlavně nic nepodcenit - v záverečném účtování se bude počítat každý bod, možná i každý set. Urri však s koncentrací problém neměl a "bystřickou" trojku od počátku ničil přesným útokem, brzy se dostal do bezpečného vedení (8:3) a i když se hosté nechtěli vzdát bez boje, set jsme v klidu získali poměrem 10:6. Ve druhé sadě soupeř zkusil změnit rozestavení, smečovat šel menší z dua Krutilů, ovšem Jarri s využitím Radkových obranných "koz" a Marianových přesných náher nezaváhal a čtvrtý bod připsal na naši stranu.
Laďovu lajnu čekal tvrdší oříšek v podobě Mrázkovy eskadry, Bršla ale navázal na svoji hru z první trojky a holešovákům prakticky nedal šanci, s podporou kvalitního Leoškova pole a Markových nahrávek jsme nejprve hladce získali první set (10:4),ve druhém setu jsme si dokonce mohli dovolit dát šanci našemu benjamínkovi Knedlinhovi, jež tradičně nezklamal a i s jeho pomocí jsme dovedli zápas tam, kam jsme chtěli (10:7).
Uff, takže vedení 5:3 - ale dovedeme ve dvojkách zápas do úspěšného konce, nebo dáme vzpomenout na neslavné koncovky některých minulých zápasů (Vlčnov 2011, atd...) ? Jarri s Marianem sice s bratry Krutily začali vlažně, ovšem včas zatáhli a ze stavu 1:3 brzy točili na 5:3, zbytek setu si již pohlídali (10:5). Druhý set sice naopak famózně začali (5:0), ale mírné uspokojení z vývoje + podcenění znamenaly snížení na 5:4, po time-outu se však již srovnali a rychle odskočili na 9:5. Aby ale fanoušci nebyli ochuzeni o svůj díl napětí, dali bratrům Krutilům ještě jednu šanci, když je nechali dorovnat na 9:9, poslední míč si ale vzal na starost Marian a přesnou smečí na střed rozhodl o vítězi nejen této dvojky, ale hlavně i tohoto zápasu.
Závěrečný zápas tak mohli L+L odehrát v naprostém klidu, což se taky stalo, na druhé straně kurtu jim k tomu taky dopomohli Martin s odevzdaným Soďou, jehož jakoby postupně zradily všechny nohejbalové schopnosti (10:2)... A tak jsme si i tady mohli dovolit dát šanci mládí a do druhého setu Leoška opět vystřídal Knedlinho. Přestože ho hosté nijak nešetřili, odehrál si svoje a Laďovi pomohl přesně tak, jak bylo třeba, set jsme dohráli 10:8 a stanovili tak konečný výsledek na námi oblíbených 7:3.
Za týden nás ovšem čeká silnější káva, zajíždíme na půdu loňského vítěze Vsetína - doufejme, že už bude k dispozici Alki a dá-li nohejbalový pánbíček, možná i Willi. K tomu, abychom si zpoza Sirákova něco přivezli, budeme potřebovat opravdu zabojovat...