6.kolo: 2.6.2012

NK JISKRA Otrokovice - Sokol Zlín-Prštné 4 : 6 (10:13)

Zasloužená porážka
O důležitosti tohoto zápasu nebylo třeba diskutovat, hrálo se o naše bytí či nebytí ve špici soutěže, navíc díky menším rozporům kolem posouzení sporných míčů v prvním letošním vzájemném utkání byl náboj sobotního mače o to větší. A možná i to se podepsalo jak na výsledku, tak na přemotivovanosti, která na některé (-ho) hráče následně dolehla.
Zlín přijel bez Petrů "Hondy" Honysze a Vičánka (ten se k týmu připojil později), my jsme až na Messiho a Šnicla nastoupili v plné palbě, byť Jarri Urri s náročnou oslavou v zádech, či spíš v hlavě :).
Taktika byla postavena tak, aby Urri pošetřil síly a tak jsme se rozhodli, že krom singla odehraje naplno jen ostré dvojky a do trojek půjde jen v nouzi. Doufali jsme totiž, že Leoš pomalu nabírající svou obvyklou jistotu převezme jeho roli a trojku s asisitencí Jardy Willerta a Hnanyho vezme na sebe a minimálně jednu uhraje. K Laďovi s Alkim se tak vrátil šedý vlk Mara. Zbývalo už jen rozhodnout, která dvojka dostane status "ostrá" a která jen "vložená" - Urri díky své účasti v singlíku byl jasnou volbou, takže Laďa s Alkim versus Leoš s Ravanellim - konečné resumé znělo Aligátor vloženka a naši old boys základy. A tahle myšlenka se nakonec ukázala jako správná a přinesla nám 100% bilanci, bohužel však selhaly naše nejsilnější zbraně, což přineslo výše uvedený výsledek. Ale pojďme si zápas projít chronologicky.
Úvodní dvojka - našim XXL se postavil Petr Pastyřík s Ivoškem Nováčkem, jež zaskočil za Hondu. První set byl jasnou záležitostí domácích, Laďa prakticky nezkazil balon a mlátil to na plot či na střed, problémy neměl ani s přehozením případného Pasťova bloku. Druhý set se však karta obrátila, Ivoš zatlačil nepříjemným "plotovým" servisem Alkiho do úzkých, ten ztratil jistotu na příjmu, což Laďovi ubralo na přesnosti a tím pádem na úspěšnosti útoku. A protože ani jeho vynucená nahrávka a útok Alkiho nevedly k úspěchu, musel o zisku prvního bodu rozhodnout až třetí set. Ten byl nejvyrovnanější, Laďovi se sice podařilo vytvořit si mírný náskok, ovšem po změně stran za stavu 6:3 přišly opět ke slovu Ivoškovy servisy a rázem bylo vyrovnáno, naštěstí však domácí neztratili hlavu a i za mírné pomoci Sokolíků dotáhli třetí set do zdárného konce.
Jarri s Jardou vyrazili proti stabilní sestavě hostí Kábela -Gavenda s přáním navázat na výkon úvodní sestavy, sehraná dvojka hostí však byla zásadně proti a naši slabší přípravu a následný útok v pohodě vysbírala a následně na síti ztrestala. Ve druhém setu jsme zkusili sestavu lehce okysličit střídáním (Hnany <-> Jarda), ale rozjetý zlínský válec se zastavit nepodařilo a po úvodních dvojkách bylo srovnáno.
Do trojek pak vstoupil i další faktor - počasí, začalo poprchat a naší hře to nepomohlo, spíš naopak. Laďa dokázal bodovat pouze z opravdu ideální náhry, ta se však moc nedařila a tak s přibývajícím počtem otisků míče na hrudi Viktora Skřivánka rostla i Bršlova nervozita, jež přerostla v málo vídaný exces, kdy svého bratra a sobotního kouče v jedné osobě, který se ho pokoušel umravnit, poslal tam, kde ani slunce nesvítí a musel se jít zklidnit na šatnu. Alki s Ravanellim a Bobrem mezitím bojovali co to šlo, bohužel misky vah se stále více převažovaly na stranu hostí, což se ještě vrátivší se Laďa pokusil zvrátit - od stavu 1:5 ve třetím setu dovedl set do dramatické koncovky, podařilo se odvrátit pár mečbolů, druhý bodový zisk pro hosty nakonec přineslo Pasťovo prasátko, které se za stavu 8:9 jen tak lehce překulilo přes síť a bylo vymalováno.
Druhá trojka tedy nastoupila ve výše uvedeném složení,za hosty Kubánec vyrukoval s Gavendou a stále se lepšícím Kasalou a prakticky od začátku dával najevo, že to Leošek bude mít velmi velmi těžké. Od začátku si zlínští vypracovali náskok a ten si v pohodě udržovali, pokus o záchranu zápasu střídajícím Urrim taky své ovoce nepřinesl, takže jsme po úvodních čtyřech zápasech prohrávali 1:3. Sílící déšť nás po tomto zápase donutil vyklidit antukový kurt a přesunout se do blízké haly, což znamenalo jednak změnu povrchu a zvětšení výběhových zón, druhak to ale mohlo být novým impulsem (hezké slovní spojení, což :) ) pro zbytek zápasu.
Vloženku jsme příchodem Leoška výrazně posílili a tak jsme věřili, že naše dřívější "noční můra" může dnes být právě tím odrazovým můstkem k obratu. Na druhé straně kurtu se představila nová dvojice David Košatka -Kasala, našim zkušeným mazákům ale větší vrásky nenadělala a po dvou setech jsme rychle korigovali.
Jarri si chtěl ve své nové disciplíně singlu vylepšit náladu po dvou ranních porážkách, soupeře měl ale opět z nejsilnějších - "hlavičkáře" Ivoška. Jarouš začal bez bázně a hany a Ivoška doslova drtil, první setík to byla prakticky "one man show", druhý set ale klasicky úplně obrátil role, Ivoš vedl už 6:0, Urri se nedal a po heroickém závěru dokázal dalšího singlového specialistu ve dvou setech porazit a završit tak úspěšný singlový hattrick.
Takže srovnáno a začínáme nanovo. Na Laďu čekala těžší práce a proti výbornému Kubáncovi se spolehlivým Gavendou mohli spíš jen překvapit. Bohužel se tak nestalo, i když zejména druhý set byl velmi vyrovnaný, lepší pole a přesný útok znamenalo návrat Sokolíků do vedení. Opětovné vyrovnání tak mohl zařídit Leošek se svou novou sestavou, rozjezd ale měl pomalejší a první set poměrně hladce ztratil. Další pokus o hru na dva smečaře se po příchodu Urriho jevil jako spásný, druhý setík byl už úplně o něčem jiném a zdálo se, že kluci našli cestu, jak Pasťovu lajnu zdolat. Kouč hostí Strom brzy pochopil, že druhý set je ztracený a nechal chvíli Petra vydechnout, střídající Vičánek splnil roli a i když se mu v útoku nevedlo, do třetího setu mohl Pastyřík "dotankovat" chybějící síly a s podporou výborného pole Nováčka se Skřivánkem + s využitím několika našich nepřesností pátý (=remízový) bod urval pro sebe.
Jiskřičku naděje aspoň na bod se pokusily vykřesat naše dvě věže a nutno říct, že Laďovy zklidněné emoce přinesly oboustraně výborný nohejbal, hrálo se poctivě bod za bod, rozhodovalo trochu víc štěstí v obraně a přesnější útok. Šťastnějšíma koncovkama obou setů jsme nakonec kýžený bod naděje strhli na naši stranu a konečnou podobu výsledku tak musela dát až poslední dvojka. Proti Pasťovi s Ivoškem nebyl Jarri určitě bez šancí, ale tato sobota pro něj po náročném pátku byla těžší než jsme čekali a tak přestože jsme ještě zkusili tah se žolíkem Marianem, na vyrovnání už nám nezbyly síly a museli jsme uznat, že Zlín byl prostě lepší a vyhrál u nás zaslouženě.
Pokud můžu přidat subjektivní pohled, pak musím říct, že nás hosté předčili především v obraně a mezihře, na každý bod jsme se hrozně nadřeli a bodovali jsme především z ideálních náher, kdežto Zlínští mohli těžit z kvalitní obrany i přípravy a i když už útočili z horší pozice, tolik laciných míčů, které nám utekly "přes nohu" se u jiných týmů prostě nevidí. Samozřejmě když k tomu přičtu i chyby v útoku, bylo vlastně o výsledku rozhodnuto - a nejenom o tom dnešním, zápas na Vsetíně byl v podstatě o tom samém... Takže kluci - trénovat, trénovat, trénovat, smečaři útok, zadáci obranu ;) Bo kurde ať uhrajem aspoň toho třetího fleka !!!
Body:
L. Bršlica,Holík 2x
Železník,Horka 1x
Úruba 1x
Statistika:
L.Bršlica,Holík - Pastyřík,Nováček 2:1 (10:4,5:10,10:8)
Úruba,Willert (Hnaníček) - Kábela,Gavenda 0:2 (5:10,6:10)
L.Bršlica (Ondra),Holík,Horka - Pastyřík,Nováček,Skřivánek 1:2 (5:10,10:8,8:10)
Železník,Willert,Hnaníček (Úruba) - Kábela,Gavenda,Kasala 0:2 (5:10,8:10)
Železník,Horka - D.Košatka,Kasala (Skřivánek) 2:0 (10:5,10:5)
Úruba - Nováček 2:0 (10:6,10:9)
L.Bršlica,Holík,Horka - Kábela,Gavenda,Kasala 0:2 (5:10,8:10)
Železník,Willert,Hnaníček (Úruba) - Pastyřík (Vičánek),Skřivánek,Nováček 1:2 (5:10,10:8,6:10)
L.Bršlica,Holík - Kábela,Gavenda 2:0 (10:8,10:8)
Úruba,Willert (Řízek) . Pastyřík,Nováček 0:2 (7:10,6:10)