7.kolo: 16.6.2012

SKP Holešov / TJ Bystřice pod Hostýnem - NK Jiskra Otrokovice
4 : 6 (9:13)

Povinné, leč utrápené vítězství
Po studené sprše v podobě porážky od Zlína z minulého týdne bylo jasné, že pokud chceme udržet třetí místo, musíme v Bystřici bodovat. Podmínky byly ideální - sestava až na Knedlu, Marka a Mariana kompletní, počasí parádní, takže vzhůru do boje. Na místě nás navíc přivítal nádherný areál přímo předurčený k nohejbalovým bitvám plus dalším radovánkám s nohecem spojenými, a když bylo zřejmé, že v oranžových barvách bude opět absentovat domácí lídr Mira Tkadlec, zdálo se být o všem předem rozhodnuto. Konečné vítězství se ale zdaleka tak lehce nerodilo...
Úvodní dvojky -> osvědčená sestava Laďa - Alki. Domácí vyslali neméně zkušenou dvojici Martin Mrázek - Honza Krutil, od začátku bylo ale jasné, že naši dnes už skoro můžu říct čtyřicátníci mají navrch, Laďa prodával každý útok a přestože ani Martin nebyl marný, našim stačilo v každém setu čapnout něco málo vzadu a bylo to doma. "Oranjes" nám to trochu usnadnili tím, že skoro celý zápas servírovali na Laďu, takže jsme měli míň starostí s přípravou útoku, to ale neubírá nic na tom, že začátek vyšel výborně.
Přidat druhý bod bylo na Jarrim s Jardou, těm se postavil Radim Münster se Zdeňou Krutilem - a první set nebylo co řešit, kluci hráli jak z partesu, útok produktivní, slušná úspěšnost i v obraně v poli, paráda. Druhý set už byl malinko slabší, domácí zlepšili všechny činnosti, na naše nohy se vloudila semtam nějaká nepřesnost podpořená nepříjemným větrem a i když jsme skoro celý set vedli, poslední bodík si na devítkách připsali naši hostitelé a poměr setů srovnali. Rozhodující set ale Járci zase zapli na vyšší level a prakticky zkopírovali set úvodní, a to doslova - včetně výsledku.
Úvod nám teda vyšel dle představ, stačilo navázat ve trojkách a v půli mače mohlo být vymalováno. JENŽE - bystřická lajna Krutil H. Krutil Z. a Štastný T. ani nevěděla jak a vedla 4:0. Stačilo pár ostřejších servisů Zdeni Krutila, Messi měl docela problém s přítahem, takže Alki když už se k náhře vůbec dostal, nahrával z nouze a Laďa prakticky nepřehodil síť. Uklidnit situaci prostřídáním Alkiho přišel Knedlinho a výsledek se dostavoval, hra se začala srovnávat a v koncovce už jsme se jako první dostali na setbol, pak ale opět přišel Messiho (ne)přítah a hups!, první set v čudu. Do druhého setu vystřídal Laďu Alki a šlo se dál, bohužel ani v tomto setu jsme se nevyvarovali nepřesností, takže se nepodařilo odskočit a udělat si náskok. Rozhodovalo se opět na devítkách, Alki dostal náhru do bloku, Tomáš Šťastný sklepl míč zpět k nám a bylo to, domácí snižují na 1:2.
Jarri tak jako minulý týden přenechal hlavní roli v trojkách Leoškovi a pošetřil tak síly na singla, Leontýn ale v sobotu neměl svůj den a na svůj vkus poměrně výrazně kazil, když mu nevycházely hlavně technické údery - z pěti pokusů o kraťas jich pět skončilo na naší straně sítě... Přesto rozhodoval až "zlatý gól" na devítkách - naše druhá lajna v tomto směru ale dopadla přesně jako ta první a i ona šla do druhého setu s mankem. Druhá sada slibovala obrat k lepšímu, ten však nenastal a jelikož nepomohli ani Jarda s Hnanym, bylo po trojkách poměrně překvapivě srovnáno - 2:2. A aby toho nebylo málo, Leoš si svou "fazónu" přinesl i do vloženky a světe div se, Soďa s Tomášem Šťastným poměrně snadno otočili výsledkovým kormidlem zápasu na svou stranu a do singlu se šlo za stavu 3:2 pro domácí.
Naštěstí máme svého zlatého Jarriho, ten se bez bázně a hany postavil už čtvrtému singlovému specialistovi v řadě a ani tentokrát nezaváhal, i když po poměrně jasném prvním setu musel ten druhý rozhodnout až poslední možný míč, ten však Jarri přesnou smečí získal pro sebe, čímž jednak zvýšil svou úspěšnost v této specifické disciplíně, ale hlavně zastavil holešovskou bodovou lavinu, což bylo pro tento zápas klíčové- těžko říct, co by s námi udělala zvýšená nervozita, kdybychom po singlu tekli už 2:4!!!
Naštěstí bylo srovnáno a šlo se zase do trojek. Obě naše lajny doznaly změn a obě konečně zahrály, co jsme čekali. Nejprve Jarda Willert přepustil místo Urrimu, Hnany si na náhře mohl vybrat, kterému smečaři dá důvěru a bystřická lajna na protější straně kurtu neměla nejmenší šanci. Jarrimu jakoby předchozí singl přidal na jistotě a jelikož se nakonec chytl i Leošek, Laďa s Alkim mohli nastupovat proti Mrázkovcům s klidnější hlavou. V jejich trojce dal Messi šanci vyniknout mladému Knedlinhovi Pájovi a ten důvěru nezklamal, vzadu odvedl výborný výkon a Laďa tak mohl těžit z Alkiho zpřesněných náher, čehož výsledkem bylo stálé průběžné vedení. V koncovce setu však Bršla párkrát zaváhal, čehož Martin využil a srovnal na 9:9, následný útok Alki nachystal parádně a ........ Laďa míčem letícím do třímetrového autu trefil uskakujícího Radima Münstera (ufff). Druhý set se vyvíjel vyrovnaněji, rozhodovalo se opět na devítkách, tam Laďovi vyšel až třetí útok a smečí na střed zvýšil na 5:3.
O vítězný bod vyrazili zabojovat Járci, unavený Martin Mrázek (hrál už pátý zápas) s chybujícím Honzou Krutilem našim roli značně usnadnili a tak jsme o zisku důležitých bodů rozhodli už před poslední dvojkou. V ní se o reparát šel pokusit Messi, s Laďou na smeči to zpočátku vypadalo nadějně a první setík v pohodě urvali. Jenže ve druhém Laďovi začaly docházet síly a Münster s Müllerem na straně domácích začali misky vah překlápět na svou stranu. Rozhodnout tak musel až set třetí, do něhož šel Laďovi pomoct Alki, bohužel jsme ale vystřídali toho nepravého, a tak jsme poslední bod dnešního boje překvapivě přenechali holešovsko-bystřickým.
Z dnešního boje vyšel nejlépe Jarri Urri, jenž účast ve čtyřech zápasech přetavil v zisk čtyř bodů, naopak neradi na dnešní zápas budou vzpomínat hlavně Leoš s Messim, určitě z něj nebudou nadšení ani Laďa s Alkim - to ostatně dokázali sami hráči, když po závěrečném pozdravu nenašli dostatek k chuti k vítěznému pokřiku, takže si jej zanotoval aspoň Jarri sám na šatně... :)