8.kolo: 1.9.2012

NK JISKRA Otrokovice - NK CLIMAX Vsetín "B"
5 : 5 (13:11

Bod jako odměna za solidní výkon
Po letní přestávce přichází na řadu finální fáze letošního ročníku krajského přeboru a nás v sobotu čekal soupeř z nejtěžších - obhájce loňského titulu a průběžný lídr soutěže Climax Vsetín. Stejně jako na jaře nám Vsetínští ani tentokrát nenabídli konfrontaci s jejich novou akvizicí Padyšákem, nicméně jinak přijeli v "plné palbě", takže se bylo na co těšit. Na naší straně chyběli pouze pracovně vytížení Leoš, Messi a Knedla, počítat jsme nemohli ani s Marianem a mladým Knedlinhem, přesto se sedmička statečných postavila soupeři se ctí a odměnou nám byl zasloužený bodík. Můžeme se tedy podívat, jak jsme se k němu dopracovali:
Úvodní dvojky jsme odehráli ve standardních sestavách, začínali Laďa s Alkim a na rozehrání dostali nejméně přijatelného soupeře - Radima Olšáka s mladým Tomkem. Úvod nám ale vyšel parádně, Laďa začal ve velkém stylu a hned zkraje si s Pavlem získali tříbodový náskok. Hosté si ale postupně přivykli na menší prostor a lepší četbou našeho útoku + kvalitou svého vlastního začali postupně náš náskok stahovat, aby nás na sedmičkách "docvakli" a dokonce šli vzápětí do vedení. Rozhodovalo se na devítkách, výhodu příjmu měli hosté a zkušený Radim jí nepohrdl, nekompromisní smečí na střed získal první set pro sebe. Druhý set začal v opačném gardu, Vsetín si stále udržoval dvou až tříbodový náskok a i když ještě naše "40-ky" v závěru stahovali, na víc než 8:10 to nestačilo, favorit se tak ujal vedení 0:1. Na řadu přišli naši Járci a jelikož Mira Sklář překvapivě přenechal své místo mladšímu z bratrů Tomků, šance na zisk vyrovnávacího bodu stoupla. A naši playeři nabídnutou šanci dokonale využili, přestože mlaďoši také prokazovali své kvality a do stavu 6:6 hráli naprosto vyrovnanou partii. Za tohoto stavu však přišly dva vítězné Urriho bloky a bylo rozhodnuto, set jsme v klidu dohráli. Druhá sada byla jako na houpačce, Vsetím odskočil na 0:3, my jsme srovnali, vzápětí opět šňůra na 3:6, po našem time-outu opět srovnáno a koncovka boj "bod za bod" se šťastnějším rozuzlením pro nás, takže po dvojkách přijatelných 1:1.
I v trojkách jsme sáhli k osvědčeným sestavám, Laďu s Alkim doplnil Ravanelli Mara a proti Olšákově lajně jsme opět předváděli slušnou hru, čehož výsledkem byl zisk první sady. V té druhé už jsme si neodpustili pár zbytečných chyb jak na servisu, tak i v mezihře a na smeči, hosté tak v pohodě srovnali na 1:1. Rozhodovalo se tedy v prvním tříseťáku dne, opět bylo k vidění drama ve stylu bod za bod, rozhodnout musel až poslední možný míč - náš útok úspěšný nebyl, odpověď hostí taky nebyla vítězná, i když jsme Radimovu smeč v nouzi jen vrátili přímo na soupeřovu polovinu, tam si však Olšák nenechal míč ošetřit a přímo z jedné opět zaútočil, naštěstí pro nás ale do metrového autu, takže jsme se průběžně ujali vedení 2:1 :). Urri tak proti mladíkům na protější straně mohl vyrazit s klidnější hlavou, spolu s Hnanym a Bobrem předvedli kvalitní a zodpovědný výkon a po dvou setech na náš účet připsali třetí čárku, což znamenalo průběžně 3:1.
Ovšem při absenci Leoška a Knedly s Messim bylo zřejmé, že naše třetí dvojka bude postrádat nějakého "bodového" hráče - přestože se Hnany s Marou snažili a bojovali, na víc než zisk jednoho setu to proti Valovi s Dorňákem nestačilo...
Na řadu tak přišel singl - a i tady jsme překvapivě řešili otázku, koho postavit. Jarri se díky zdravotním problémům, které ho omezovaly i v tréninku, rozhodl pošetřit síly do závěrečných odvet a tak se tohoto úkolu musela zhostit staronová tvář - Jarda Willert. Také na straně hostí však přišlo překvapení, místo očekávaného Olšáka se na podávací čáru postavil Mira Tomek - ovšem už po úvodním smečovaném podání bylo jasné, že se jedná o adekvátní Radimovu náhradu... Celý set byl mladý Tomek lepší, Jardovi se nedařilo zpracování servisu a případný útok taky většinou končil chybou, takže setík byl záhy pryč. Druhý set byl ale o něčem jiném, Jajda zlepšil všechny činnosti, přestal kazit a jelikož Tomek možná i trošku díky podcenění občas zachyboval, v koncovce se blíže k zisku setu ocitl náš Jarouš, ovšem ani dva setboly nestačily a rázem bylo celkové skóre srovnáno na 3:3... (a ani to nebolelo....)
Takže vzhůru do odvet. Na Laďovu trojku tentokrát čekala lehčí práce, přestože mladí Tomek s Gargulákem a nahravačem Valou kousali, evidentně jim v naší "kleci" trochu chyběl prostor na vybíhání a tak bylo záhy po boji, Laďa těžil z dobré souhry a vcelku bezpečně ve dvou setech dokráčel k zisku čtvrtého bodu. Jarri na Olšákovu lajnu taky vyrazil zhurta, útok mu vycházel parádně a první setík uhrál překvapivě hladce. I ve druhém setu měl dlouho navrch, za stavu 7:5 ale přišel zřejmě klíčový okamžik nejen zápasu, ale prakticky celého dne. Olšákova smeč na střed dopadla asi metr do autu, ale nadskakující Lukáš přiznal lehkou teč, která i rozhodčím (a to pískali hosté...) unikla a původně přiznali bod nám - bohužel po Bobrově doznání (jak řekl přihlížející Strom - "on snad není z Otrokovic" :) ) bylo rázem místo 8:5 pouze 7:6, což hosty povzbudilo a set dokázali otočit. Bohužel dokázali pozitivní vlnu přenést i do třetí sady a když se nám podařilo přidat pár nepřesností, bylo celkově opět srovnáno. Takže o výsledku měly rozhodnout dvojky, z čehož jsme měli oprávněné obavy, protože tuto situaci jsme historicky moc nezvládali... Ale Laďa s Alkim potvrdili slušnou sobotní formu a hostům nepomohlo ani to, že po hladce prohraném prvním setu do toho druhého S.Tomka vystřídal neuvěřitelný běhavec a "sběrač" Mira Sklář, domácí vsetínským nedali šanci a pátý, min.remízový bodík byl doma. Takže bod dobrý, podaří se Urrimu s Jajdou urvat i ten druhý?? První setík tomu moc nenasvědčoval, Olšák s M.Tomkem hráli v klidu, pohodě a hlavně přesně, naopak na naše nohy i hlavy se lepila smůla a kupily se chyby. Po hladce ztraceném prvním setu se ale Jaroušci oklepali a druhý po boji dokázali v těsné koncovce získat, rozhodnout tak opět (dnes počtvrté) musel až třetí set. V něm ale bohužel naši hráči tahali za kratší konec, rozhodnuto bylo prakticky už při změně stran(2:5), takže jsme nakonec museli vzít zavděk "jen" jedním remízovým bodíkem. Ovšem z pohledu dalších výsledků (hned v neděli VS "B"- ZL 7:3...) se to určitě může považovat za úspěch.
Celkově se dá říct, že jsme odehráli slušný zápas, vzhledem k tomu, kolik jsme toho přes prázdniny odtrénovali, jsme asi víc čekat nemohli... Tak teď už jen zdárně soutěž zakončit posledním zápasem, za dva týdny hostíme poslední tým tabulky ValMez - ovšem již dnes víme, že pokud se zápas nepodaří přeložit, budeme v kritické situaci co se sestavy týče, protože Marek, Jarri ani Laďa nejspíš nebudou k dispozici... :-(