1.kolo: 4. 5. 2013

NK Jiskra Otrokovice - NK Valašské Meziříčí 7 : 3 (16:10)

Úvod na jedničku
Soupiska pro letošní sezónu doznala po dlouhé době docela dramatických změn - z té loňské letos na place v našem dresu neuvidíme Leoška Železníka, zdravotní problémy limitují Alkiho, Knedlu i Knedlinha, Mariana pracovní možnosti odvály až do Plzně.... Chybějící kusy se nám naštěstí podařilo nahradit adekvátními náhradami, přes zimu se k nám přidali postupně Radim Kudrna (přistěhoval se z Čech), machovský bomber Igor Mlýnek, odvážná playerka Barča Nejedlá a především smečař "pár excelánc" Mira Tkadlec z odstoupivšího Holešova.
V prvním zápase se z avizovaných posil předvedl jen Radim Kudrna, jehož očekávaný přínos vidíme hlavně do vloženky, plus samozřejmě do trojky k Laďovi, který při Alkiho absenci bude asi chvilku hledat vhodného "dvorního" nahravače, Radim je určitě jedním z horkých kandidátů.
Do ostré dvojky k Laďovi nastoupil Mara Horka, na čtvrtečním tréninku jim to docela ladilo, takže nebylo čeho se bát. A vývoj zápasu nám dal za pravdu, Laďa začal tradičně s přehledem a i když zejména v prvním setu Přema Bílý s Lubou Pavelkou kousali, naši boys si koncovku pohlídali a set uhráli. Ve druhém se však vloudilo pár chyb, čehož ValMez využil a odskočil na 4:6, v té chvíli si ale Mara vypomohl svým vysokým "plotovým " servisem, Luboš přitáhl jen s velkými obtížemi a rázem se stav začal otáčet. Po třech těchto servisech už se Mara mohl v klidu vrátit k servisu tradičnímu, hosté už se zbrchat nedokázali a tak jsme se v pohodě ujali zápasového vedení 1:0. Druhou dvojku tradičně obstarali naši Jaroušci, a stejně jako Laďa s Marou, i oni po vyrovnaném prvním setu druhý zmákli v poklidu a zvýšili vedení na 2:0.
První trojka byla trochu oříšek, v rámci toho, aby si zahráli všichni, uvolnil Marek místo Lukášovi, na náhru šel Radim a šlo se na to. První set si Laďa udržoval vedení až do koncovky, pak však přišly silné okamžiky Přemy Bílého, jeho tři bloky a ani jsme nevěděli jak a první set byl v čudu. Ten druhý však naši začali lépe, Laďa si nechal nahrávku nachystat malinko dál od bloku a bylo po problémech, druhý i třetí set jsme zvládli bez větších problémů a celkové skóre tak narostlo na 3:0.
Ve druhé lajně podobně jako Marek Lukášovi i Jarda W. uvolnil místo Piontkovi, takže Urri měl malinko ztíženou roli v tom, že v této sestavě snad ještě nehrál - Piontek vlevo a na náhře Messi. Jarri ale prokázal svou kvalitu a odbouchal to jak je jeho dobrým zvykem - byť taky se ztrátou jednoho setíku. V tom třetím ale už mladému Mikulenkovi podpořeného Andrisem povolil jen tři míče, takže do vloženky jsme mohli nastoupit s klidem a s vědomím čtyřbodového vedení.
Jak bylo již řečeno, ve vložence si svůj opravdu ostrý křest odbyl Radim, jehož smeče, kraťasy i rychlé nohy v obraně dávaly naději, že by naše Achillova pata mohla tímto pádem býti vyléčena. A první set nám dal za pravdu, spolu s Messim předváděli naši kluci to, co od nich chceme a výsledkem bylo krásných 10:5. Ovšem jako již tradičně přišel ve druhém setu razantní obrat - hosté nahradiliToma Perutku Tondou Zbrožkem, Radim s Radkem to začali mydlit a bylo zase vymalováno, druhý set 2:10 a i když se ve třetím naši docela ztopořili, na víc než 7:10 to už nestačilo...
Ovšem pokud Valmezáci začali doufat v nějaký obrat, tyto jejich myšlenky jim záhy zchladil náš "mistr všeho" Jarri. Do singlu nastoupil proti Martinovi Andrisovi a i když chvilku hledal správný rytmus, postupně se rozehrával a Martina nekompromisně spláchl 10:7 a 10:4.
Takže jsme věděli, že neprohrajem - my jsme ale pochopitelně chtěli především výhru a pro ni vyrazil bojovat opět Laďa se svou legií. Proti "Mikymu" a Lubošovi si věřil, ale ani v tomhle zápase se nevyvaroval několika laciných chyb a možná až zbytečně ho zdramatizoval, když opět ztratil druhý set, v tom třetím si ale od začátku udržoval náskok a s přehledem jej dovedl do vítězného konce.
S vědomím plného bodového zisku jsme si mohli dovolit menší luxus v tom, že jsme opět nechali zahrát i ty méně vytížené zadáky, takže místo Jarriho dostal v jeho trojce prostor Marek "Ravanelli", Laďovo místo v následné dvojce pak vedle Mary zaujal Lukáš. Ve trojce naši kluci drželi s hostující sestavou krok jen v prvním setu, v tom druhém už byl rozdíl vyšší, ve dvojce Mara s Lukášem dokonce dokázali uhrát set. Pak však Bobra vystřídal Piontek a ukázalo se, že ostré dvojky pro něj nejsou tou pravou disciplínou, druhý set jsme hladce ztratili a ve třetím už jsme rozjetého Mikulenku s Kosíkem nezastavili.
Konečnou podobu výsledku tak dali naši Jaryni, a přestože se poměrně zapotili (ve třetím setu museli otáčet z 6:8 na 9:8), na devítkách nakonec celkový sedmý bod urvali, takže vše dopadlo tak, jak jsme si představovali - i když tentokrát bez tradiční "Zvonovské" tečky :)