2.kolo: 11. 5. 2013

NK Rozvíz Ivanovice nH - NK Jiskra Otrokovice 6 : 4 (14:11)

Na "nováčka" jsme nestačili
Přestože Rozvíz vstoupil do naší soutěže letos poprvé, za nováčka se asi považovat nedá, jelikož dosud hrál stejnou soutěž - jen v sousedním kraji. A od Stroma jsme měli informace, že se jedná o opravdu silný tým s vynikajícím polem.
A sobotní zápas dal Radkovi za pravdu, Rozvíz dostál své pověsti a navíc k parádní obraně přidal ještě výborný útok, což byly atributy, se kterými jsme se dlouho nedokázali vyrovnat. Přestože tomu konečný výsledek nenapovídá, v průběhu zápasu jsme se ocitli na hranici debaklu - naštěstí jsme ale taky ukázali nějakou kvalitu a i když poražení, odjeli jsme se vztyčenou hlavou. Pojďme se však na zápas podívat postupně:
Na Hanou jsme tentokrát vyrazili bez marodů i bez posil, přesto jsme vezli prakticky to nejlepší, co momentálně máme k dispozici. Do první dvojky tak jako obvykle šli bojovat naši Jaroušci. Proti nim vyrukovala nejsilnější zbraň domácích - dvojice Gürtler + Šamalík a ti nám od prvního míče dávali najevo, že jakýkoliv bodový export nehodlají připustit. Jaryni ovšem nejsou žádná ořezávátka a až do sedmiček s červenodresými drželi krok, v koncovce setu ale Urri neudržel bodový útok, domácí okamžitě cukli a první setík urvali. Ve druhém bitva pokračovala, hrálo se tradičně bod za bod, ovšem tentokrát jsme byli v závěru setu úspěšnější my. Také třetí set měl podobný scénář, zatímco domácí využívali útočných kvalit obou smečařů, na naší straně většinu útoků táhl Jarri a možná i to se závěru projevilo, více sil prokázali Gürtler se Šamalíkem a první bod získali pro sebe.
Taky naše druhá dvojka nastoupila ve stejném složení jako proti ValMezu, Laďu doplnil Marek a proti nim se představili Radoš s Deutschem. Taky tento zápas pokračoval ve stejném duchu, jako první dvojky - hrálo se bod za bod, delší výměny prostě neexistovaly. A tak se logicky rozhodovalo na devítkách, Laďa měl výhodu příjmu a i když Mara přitáhl slušně, Bršlův útok zastavila síť a domácí šli do vedení. Druhý set jsme bohužel nechytli začátek, Rozvízští odskočili na dvoubodové vedení a to si donesli až do finiše - prohráváme už 0:2.
Do trojek Jarriho s Jardou doplnil dvorní Urriho nahravač a dobrá duše týmu Hnany. Taky na druhou stranu kurtu se postavila úvodní dvojka zápasu rozšířená o nahravače Martina Radoše. Naše lajna od začátku prokazovala svou sehranost, od přípravy přes náhru až po smeč vše fungovalo jak podle učebnice nohejbalu - Jarri prakticky nechyboval, v poli se uplatňovaly Williho rychlé nohy i Hnanyho zpevněný hrudník, výsledkem bylo překvapivě hladkých 10:5 pro nás. Těžko říct, co se však stalo ve druhém setu - vše, co nám doteď fungovalo, fungovat přestalo, domácí zlepšili obranu, na každý bod jsme se strašně nadřeli a v poli naopak moc neposbírali, 3:10 bylo ještě poměrně milosrdné... Třetí set jsme sice doufali v návrat ke scénáři setu prvního, Gürtler se Šamalíkem ho ale evidentně přeskočili a chopili se scénáře svého - toho ze setu druhého. Kluci bojovali, zkusili se různě protočit, ale jelikož na střídání byl připraven pouze Piontek, museli si to vyžrat až do konce a polknout hořkou pilulku v podobě výsledku 4:10. Ajajaj, tečeme už 0:3, zastaví rodící se průser Laďa ???
Ten vyrazil do boje s Marou a Messim a vědomím, že na druhé straně nestojí nikdo, z koho by šla nějaká hrůza.... A opravdu, úvod byl z říše snů, vedení 6:0, paráda. Domácí zareagovali time-outem, Jiřího Judase na saku nahradil Pavel Indra a obraz hry se rázem začal měnit. Rozvíz stáhl na 5:6, time-out jsme si vzali my a po potřebném zklidnění jsme set doklepli na 10:5. Druhý set ale Hanáci pokračovali ve zlepšené hře, Laďovi se nedařilo prodávat tak jak by potřeboval a po výsledku 10:6 byl poměr setů dorovnán. O výsledku tak opět rozhodoval třetí set, v něm jsme si udržovali mírné vedení, nicméně Indra držel své barvy neustále na dostřel a tak Laďa dnes podruhé rozhodoval na devítkách. Bohužel ani tentokrát nedokázal využít výhodu příjmu, Mara mu opět nachystal palebnou pozici více než slušnou, Laďa ale místo ostrého bokesu zvolil menší riziko útokem na střed, tam už ale číhal Petr Deutsch a následným útokem Pavel Indra stanovil průběžný výsledek na už opravdu děsivých 0:4 !!!
Jelikož (jak bylo psáno výše) jsme tentokrát vyrazili bez Radima i dalších posil, o bod naděje museli ve vložence zabojovat Hnany s Messim. A bohužel svůj stín nepřekročili, opět se ukázalo, jak je důležité míti ve vložence nějakého buchara - spíše technicky hrající Messi s Hnanym na Indru s Jičinským nestačili a vcelku hladce ve dvou setech kapitulovali. No, 0:5, to už zavání opravdu debaklem !!! Naštěstí máme našeho Jarriho, na kterého je prostě spoleh :). Před dvěma roky by asi málokdo věřil, že z něj bude takový machr na singla, ale je vidět, že když mu to nikdo nekazí.... :)) Zkrátka a dobře - Jičínského styl připomínal nám dobře známého Ivoška, prakticky nesmečoval a spíše se snažil rozhazovat míče do stran, klidně i hlavou. Jarri se ale nenechal zaskočit, trpělivě se snažil domácího hráče přečíst a v rozhodující chvíli zaútočit, což se mu povedlo na výbornou. První set se sice rozhodovalo až na devítkách, ve druhém už ale Jarri Richarda slušně povodil a připsal na naše konto kýžený první bodík!!!
Laďa si na první trojku domácích sice moc nevěřil, ale o to příjemnější bylo zjištění, že se Šamalíkem a Gürtlerem hraje vyrovnaný zápas a vyšel z toho asi nejhezčí, každopádně ale nejdramatičtější zápas dne. Vývoj zápasu spíš připomínal dvojky, delších výměn bylo pomálu, oba smečaři nekompromisně trefovali volné místa na soupeřově půlce a tak se ve všech setech chléb lámal na devítkách - první set Laďa s přehledem uhrál přes blok středem, ve druhém bohužel výhodou mečbolu pohrdnul a míč skončil ve druhém oku od spoda - v tom třetím ale bitva vygradovala a mečbolu jsme tentokrát čelili my. Messi s Marou ale dokázali vybrat dva útoky Šamalíka a Laďa je (i sebe) odměnil vítěznou (konečně!!!) smečí přes blok. No, 2:5 a ještě svitla jakás takás naděje na plichtu, o její posílení šel zabojovat Jarri se svými boys. A i on zabojoval úspěšně, po prohraném prvním setu v následných dvou zahrál tak jak umí a s perfektní podporou Jardy s Hnanym dokázali na naši stranu přihodit už třetí bodík :)
Bohužel k remíze vedla cesta opět přes Gürtlera a Šamalíka - a i když Laďa s Marou bojovali co to šlo, na domácí prostě neměli. Útok sice slušný, Laďa prodával velmi solidně a když už vyšlo zakončení na Maru, ani on nezklamal, bohužel jsme ale nic nevybrali vzadu a tak to na víc než osm bodů v prvním setu nestačilo. Ve druhém už se naši borci malinko v poli zlepšili, ale když už něco vybrali, nedokázali z toho nic vytěžit a vlastními chybami tak soupeři tento set vlastně darovali... Takže smůla, body nebudou, ale přesto jsme chtěli uhrát co nejlepší výsledek a tak i do poslední dvojky nastoupili oba Jaroušci. Domácí dali prostor Dušanovi Trnkovi, který ve hře vystřídal na topení se rozmázlého Petra Deutche, naši toho beze zbytku využili a po zodpovědné a přesné hře dokázali tuto dvojku uhrát, čímž stanovili konečné skóre na přijatelných 4:6.
Co závěrem? Rozvíz je určitě zajímavým zpestřením stojatých vod naší soutěže, kluci jsou neuvěřitelní v poli a velmi přesvědčiví i v útoku, ale při troše štěstí (nebo spíše rozvahy a chladnokrevného myšlení) se tady minimálně bod dal uhrát (viz neproměněný Ľaďův mečbol v první trojce). Určitě jim máme co vracet, uvidíme, jak se jim bude dařit v naší "kleci" ;)
Zvláštní díky bych chtěl vyjádřit Peťovi Smětákovi, který ač po šestnáctce (odpo/noc) jel s náma jako sedmý a nejen že si nezahrál, ještě výrazně pomohl coby rozhodčí. Piontku, klobouček dole a moc díky...