3.kolo: 25. 5. 2013

NK Jiskra Otrokovice - TJ Spartak MSEM Přerov "B" 1 : 9 (5:19)

Až příliš krutá prohra
Ve třetím kole jsme na domácím kurtu přivítali dalšího "nováčka" naší soutěže, a to záložní tým prvoligového Přerova.
Bohužel už v pátek se začal připravený taktický plán bortit, když přišla sms od Miry Tkadlece, že nám nepomůže ani tentokrát, jelikož zůstal viset někde na hranicích. A sobotní uplakané ráno jakoby dál předznamenávalo osud tohoto zápasu, dlouho jsme zvažovali, zda se před dešťovými kapkami schovat do haly, nebo se hrdinně utkat na antuce - nakonec zvítězila ekonomická stránka věci a šlo se lajnovat :).
Sestavu první dvojky jsme po výše uvedené esemesce neměli jasnou, naštěstí si Mara Horka dokázal rodinné záležitosti dostatečně ošéfovat, takže se mohl zapojit a složit tak s Laďou dá se říct osvědčenou dvojici. Proti nim se postavila dvojice Zvoníček - Štefan, A Laďa začal výborně, udržoval si průběžné vedení (4:1, 6:4), bohužel v koncovce přišlo pár nepřesností a rychlý Zvonda s důrazným Honzou v pravý čas zabrali a na devítkách zlomili skóre ve svůj prospěch. I druhý set jsme s hosty hráli vyrovnanou partii, bohužel ani tady jsme setbol nedokázali proměnit, což Honza Štefan nekompromisně ztrestal a stejným skórem jako v prvním setu pro svůj mančaft získal první bod.
Druhá dvojka pro nás znamená jistotu, stabilní sestava Jarri s Jardou vyrazili za vyrovnáním, tuto snahu jim však hodlali znesnadnit Michal Blažek a Karlem Žeravíkem. A znesnadňovali velice úspěšně, naši kluci se dlouho nemohli dostat do hry, za stálého mrholení se jim vlhký míč nedařilo ukrotit a připravit ke své spokojenosti, takže efektivita v útoku byla slaboučká, výsledkem tak bylo jasných 4:10. Druhý set už byla jiná písnička, kluci zpřesnili mezihru, Urri se dostával do svých oblíbených palebných pozic a k vidění byl vyrovnaný boj ve stylu bod za bod. Někde kolem šestek se ale náš domeček z karet zbortil definitivně, Jarda Willert si natáhl stehenní svaleček a musel ze hry, zdecimovaná sestava nenabízela jinou možnost ke střídání, než Radima Kudrnu --> a tím jsme prakticky zabili vloženou dvojku... Radim naštěstí štafetový kolík po Jardovi převzal víc než důstojně, s Jarrim dovedli setík do devítek a tam dokonce rozhodující desítku urvali pro sebe. A třetí set - to už byla spanilá jízda nově sestaveného páru, klukům to lepilo, padalo, prostě pohoda, vítězství 10:5 a průběžné zápasové srovnání na 1:1.
Do trojek šel opět nejdřív zabojovat Laďa, dnes pro změnu s Marou a Radimem. A také tady byl k vidění vyrovnaný souboj, přestože na druhé straně saka se ke Zvondovi se Štefanem postavil Michal Blažek. A toto útočná síla ve spojení s běhavým Zvoníčkem nakonec slavila úspěch, když naše hráče v každém setu pustila jen na 8, resp. na 7 bodů.
A tak se šel dnes podruhé o vyrovnání pokusit Jarri s Messim, nahrávat šel handicapovaný Jajda (na sedmého hráče jsme museli ještě chvíli čekat...), výsledek byl bohužel nachlup stejný jako u první dvojky, takže jsme ztráceli už 1:3.
A samozřejmě bylo hůř. páč jak bylo výše uvedeno, z vloženky jsme Radima museli stáhnout k Jarrimu, takže Messi musel vyčkat příjezdu sedmého hráče - a tím byl dnes malý Knedlinho, což při vší úctě k oběma našim hráčům samo o sobě znamenalo, že je vloženka vlastně odstřelená. A výsledek to jen potvrdil, Pája se chvíli rozkoukával (1.set), ve druhém setu už byl Radkovi prakticky rovnocenným partnerem - nicméně na Štěpánka s Ondřejem to dnes stačit nemohlo a naše ztráta narostla už na 1:4.
Stejně jako v Ivanovicích jsme teda vzhlíželi k singlu jako k zápasu, který by mohl nastarovat nějaký pokus o zvrat, Jarri se taky rval jak mohl, ale Jirka Zvoníček se ukázal jako opravdový bojovník a po pěkném boji přerušil Urriho dlouhou sérii singlové neporazitelnosti. Jarrimu nepomohl ani první vyhraný set, od toho druhého to Zvonda začal prostě trefovat, Urrimu se nedařilo returny rozhazovat do stran a Jirka tak díky svému tlaku připsal na přerovský účet již pátou čárku, znamenající minimálně remízovou jistotu.
Takže jsou tu opět trojky a v nich naše poslední zoufalá snaha zkorigovat nepříznivý vývoj zápasu. Laďa bohužel nezačal šťastně, od prvních míčů ztrácel a první set poměrně lehce prohrál. Změna stran a s ní možnost využití Marova jedovatého servisu však přineslo oživení, poměr sil se obrátil a ve stejném poměru míčů bylo srovnáno. Třetí set byl už opravdu kdo z koho, obě strany předváděly plno neskutečných výměn, při jedné z nichž málem přerovský Karel Žeravík málem "proběhl" pletivem. Mečbol měl na devítkách na své pravačce Laďa, z maličko staženější náhry však volil jen opatrnější útok na střed - s tím neměli hosté příliš problémů a tak přišla dnešní klasika - nekompromisní Štěpánkův trest znamenající konec jakékoliv bodové naději.
Jarriho trojka byla vzápětí poznamenaná definitivním odstoupením Jardy Willerta, jehož nahradil Knedlinho. Klukům pak již chyběla kvalita v poli a tak je nutno ocenit, že se Jarri rval až do konce a uhrál dva vyrovnané sety, jejichž koncovku si ale zkušení Štefan s Blažkem pohlídali.
Největší šanci o alespoň kosmetickou úpravu celkového skóre pak promarnili Laďa s Marou, kteří pohrdli hned dvěma mečboly. Po prvním vyhraném setu totiž měli na devítkách výhodu příjmu jak ve druhém, tak i ve třetím setu, ale nejprve Laďových pár centimetrů za zadní lajnu a poté Marovo sako při vítězném útoku na střed znamenalo, že Laďa dnes vyjde úplně naprázdno, což se mu už nějaký pátek nestalo a okamžitě to evokovalo jednu písničku od slovenského rappera Rytmuse s Tinou, kterou si pak torzo týmu na pozápasové "tiskovce" s úsměvem zahrálo. A protože Přerov dnes nevypustil ani poslední zápas, zastavilo se konečné skóre na u nás dlouho nevídaných 1:9.
Jak je z dnešního komentáře vidět, na vítězství jsme v dnešní konstalaci určitě neměli, ale konečná výše skóre je až příliš krutá, bohužel v rozhodujících momentech se ukázala větší herní kvalita a hlavně sebevědomí, kteréžto měli na svých nohách pohříchu naši dnešní soupeři. Nutno uznat, že přerovská rezerva byla lepší na všech postech, zejména ale v obranné hře v poli, kde zejména Zvoníček se Žeravíkem předváděli věci, na které prostě nejsme zvyklí a které jsme snad neviděli ani v Rozvízu...S jistotou tak můžeme říct, že souboj o letošní titul v naší soutěži bude nevídaně dramatický, je však víceméně jasné, že nás se boje o nejvyšší příčky asi týkat nebudou... :(