7.kolo: 31. 8. 2013

NK Jiskra Otrokovice - NK Rozvíz Ivanovice na Hané 3 : 7 (8:15)

Rozvíz ovládl i odvetu
Poslední srpnovou sobotu odstartovala podzimní část sezony a nás na úvod čekal silný soupeř - Rozvíz. Vzpomínka na náš úvodní souboj nás v hlavách strašila už týden (aspoň mě :) ), po průběžném stavu 0:5 jsme tehdy zachraňovali aspoň důstojných 4:6, takže jsme měli co vracet. A příjezd kluků z Ivanovic naznačil, že by to nemuselo být až tak nereálné, Hanáci dojeli jen v šesti lidech- oproti jarnímu špílu chyběli Radoš s Judasem, nicméně i tak jsme věděli, že nás čeká perná šichta.
Úvodní dvojku si vzali na starost Ladíci - Bršla s Hnanym. Hosté postavili sehranou sestavu Šámalíka s Gürtlerem a byl to boj jak řemen - od prvním setu se to řezalo bod za bod, hosté odskočili o jeden míč a na devítkách set získali. Druhý set repete, s tím rozdílem, že jsme malinko navrch měli my - a opět rozhodovaly devítky, kde po snad jediné delší výměně nakonec zaúřadoval Bršla. Bohužel se docela vyšťavil a ve třetím dějství nechal Šámu s Tomášem odskočit na 0:3, resp. 2:5. Ovšem v závěru se Ladini hecli, pomohli si servisem, na bloku i v poli a dovedli zápas do infarktové koncovky - bohužel volnější Hnanyho servis Šáma krásně přitáhl a Gürtler nemilosrdně ztrestal Laďův odvážný blok - prohráváme 0:1.
Do boje o vyrovnání tak nastoupili Jaroušci, Rozvíz tady musel trochu improvizovat a k motorové myši Deutschovi postavil Pavla Indru. Jaryni ucítili příležitost a od začátku šli za vítězstvím.Po poměrně hladkém prvním setu přišla komplikace v podobě zlepšené hry hostí, našim trošku vázla příprava i mezihra a rázem bylo srovnáno. Naštěstí ve třetím setu převzal zpět otěže zápasu do svých rukou (potažmo nohou) Jarri Urri a v poklidu srovnal průběžný stav na 1:1.
Do trojek jsme v sobotu mohli využít posilu z Holešova Martina Mrázka a určitě to uvítal zejména z dvojky utahaný Laďa. Martin tradičně výborně blokoval a také útok vycházel velmi slušně, Gürtler se Šámalíkem a Trnkou přesto nakonec oba sety těsně uhráli a strhli vedení zpět na svou stranu. Klíčovou se pak ukázala další trojka, kde klasicky nechal Jajda Willert prostor nejpoctivějšímu trénikovému makáči Piontkovi, jenž doplnil sehrané Jarriho s Hnanym. A zápas se vyvíjel parádně, první setík jasná záležitost, Rozvíz uhrál 6 bodů a ještě za ně mohl být rád. Taky druhý set vypadal výborně, bohužel jen do stavu 9:5, kdy přišel náš nečekaný kolaps. Ať už to byl slabší přítah, nebo nepovedená nahrávka, to už je teď jedno, Jarri se nedostal k pořádnému útoku a Indra s Deutschem toho náležitě využili a poměr setů dokázali srovnat. Do třetího setu pak naskočil pomoct i Willi, ale rozjeté hosty nezastavil, deka, která padla na Jarriho byla příliš těžká a důležitý třetí bod tak urvali opět ivanovičtí.
Od Martina Mrázka jsme si krom pomoci do trojek slibovali taky záchranu naší vloženky - ovšem tady jsme trošku zaplakali, Mara Horka nepřitahoval úplně podle svých (a hlavně Martinových) představ a tak nestárnoucí Trnka s Jičínským bez větších problémů připsali další bodík na konto svých barev.
V Rozvízu jsme singlem nastarovali pokus o obrat, takže jsme i tentokrát doufali v bodový úspěch, soupeř však Jičínského nahradil podstatně nohejbalovějším Šámalíkem a Jarrimu tak zkomplikoval život. Šáma předvedl velmi nadstandardní útok se slušnou obranou, Jarri se sice z "trojkové" deky oklepal, ale na výborného soupeře tentokrát zbraň nenašel a ve dvou setech kapituloval.
Laďa s Martinem a Markem šli teda zabojovat o alespoň teoretickou naději na remízu - a proti "slabší" trojce hostí si naši boys hodně věřili. Začali jsme slušně, průběžně jsme vedli, v půli setu se ale karta obrátila a koncovku si Indra s Deutschem přesným útokem pohlídali. Také ve druhé sadě jsme dlouho vedli, Mrázkostroj se však zadrhl na stavu 7:5 a víc už prostě nedal :(, Laďa s Marou moc nepomohli v poli ani v útoku, takže se rozplynula i ta poslední šance na jakýkoliv bodový zisk.
Do poslední trojky Piontek přepustil místečko Jajdovi a a naše sestava "v plné palbě" předvedla, že jsme nohejbal hrát nezapomněli - hosté ani moc nevěděli jak a na ukazateli skóre visely čísla 7 a 0, pochopitelně pro nás :). To samozřejmě Šámu s Gürtlerem patřičně nažhavilo a začali mocně stahovat, Jarri sice chvilku ztratil glanc, na víc než osmičku ale hosty nepustil, takže set byl náš. Překvapivě ale i ten druhý začal podobně jako úvodní, naši neustále vedli o dva - tři míče a krásný souboj tentokrát dovedli do úspěšného konce.
Laďa s Hnanym pak plynule navázali, Hnanyho krásné přítahy Laďa bez problémů využíval a po hladkém prvním setu zvládl i velmi vyrovnaný druhý a přidali jsme tak na domácí konto bod č. 3.
Jaroušci proti lepší rozvízké dvojce už ale dostatek sil a motivace nenašli, takže po dvou setech stanovili celkové skóre na obligátních 3:7, bohužel však tentokrát v opačném poměru, než by bylo žádoucí...
Škoda, Rozvíz byl hratelný a bod nebyl daleko - Jarriho nevyužité mečboly v první trojce a minimálně jedna Martinova trojka se uhrát měly, o vložené dvojce ani nemá cenu psát... No každopádně jsme po poměrně planém létě (co se tréninků týče) odehráli velmi slušný zápas, za týden v Přerově ale budeme muset přidat ještě něco navíc, pokud budeme chtít o nějaké bodíku aspoň hodně odvážně uvažovat...