8.kolo: 7. 9. 2013

TJ Spartak MSEM Přerov "B" - NK Jiskra Otrokovice 5 : 5 (11:11)

Za dobrý výkon spravedlivá odměna
Povzbuzeni slušnou hrou z posledního zápasu s Rozvízem jsme vyrazili do Přerova, kde nás čekal momentálně třetí tým tabulky. Domácí nám už v jarním zápase u nás ukázali, že zejména fluktuanti z A týmu mají vysokou kvalitu, takže jakýkoliv bodový import by pro nás byl příjemným překvapením, jak se v sobotu ukázalo, ne až tak nereálným.
V sestavě jsme se opět mohli spolehnout na osvědčenou dvojku Jardu s Jarrim, i druhá lajna byla po minulotýdenní úspěšné premiéře daná - Laďa s Laďou :). Třetí lajna stále zůstává naší Achillovou patou, při absenci Holešováků, Alkiho, švagrů i Radima a potažmo i Lukáše, si tuto "radůstku" vyžrala trojice Knedla, Knedlinho a Piontek, ovšem s již pro tuto disciplínu tradičním, tedy špatným výsledkem.
Ale pojďme od začátku. Jelikož jsme pořadí dvojic opět řešili podle toho, aby si Urri mohl spočnout po singlu, musel spolu s druhým Jardou nastoupit hned k úvodní dvojce.
Proti nim se postavila hranická dvojka v barvách Přerova - bratři Martin a Lukáš Štěpánkovi. Kluci asi večer těžce (a dlouho) rozdýchávali výkon naší fotbalové reprezentace, tak to našim Jarouškům docela usnadnili - to ale nesnižuje výkon našich bombarďáků, kteří trefili vše co chtěli a dokonce tak, jak měli :).
Ladiny ovšem čekala jiná káva, Michal Blažek s Jirkou Zvoníčkem své prvoligové zkušenosti předvádí často a rádi, na což naši kluci dlouho nemohli najít odpověď.
Po prvním odevzdaném setu, kdy se nedařil přítah, natož pak smeč, jsme se ve druhém zvedli a dovedli jej pěknými výměnami až na devítky, tam bohužel domácí potvrdili svou kvalitu a průběžný stav srovnali na 1:1.
Hned na to Blažek se Zvondou nastoupili do trojky, jako třetí je doplnil nám neznámý Marcel Zúvala a nutno uznat, že do sestavy zapadl výborně a v ničem za svými zkušenějšími kolegy nezaostával. Jarri s Hnanym a Piontkem začali výborně, průběžné vedení 7:5 vypadalo nadějně, Přerováci ale zpřesnili hru a využili menšího útlumu na naší straně, což vyústilo v zisk prvního setu. V tom druhém už si udržovali průběžné vedení od samotného začátku a i když Jarri pálil jak u Verdunu, vyrovnat se mu nepodařilo a domácí se tak ujali vedení 2:1.
V další trojce jsme byli svědky historické chvíle našeho klubu, kdy se na jednu stranu kurtu v soutěžním zápase postavila rodinná trojka Bršlicových - Laďa s Pavlem a malým Pájou. Přestože hra z počátku nebyla úplně ideální, Laďovi nechodily nohy dle představ, Pája chvilkama bojoval s přítahy i s vyjasňováním kompetencí na zadní lajně :), ve třech setech se jim nakonec podařilo udolat domácí sestavu vedenou Mirou Ondřejem.
Takže srovnáno, jdeme dál. Jak jsem již avizoval, vloženka byla v podstatě jen formalitou, Knedla ještě po zranění není v optimální směčařské formě a Piontek s Pájou k sobě prostě do dvojky nějaké stoprocentního směčaře potřebují. Zůvala s Ondřejem navíc určitě zastínili bratry Štěpánkovy a zaslouženě poslali Přerov opět do vedení.
Ovšem v singlu se pak děly věci !!! Jarri po hořké pilulce z minulého týdne trošku pozměnil životosprávu (radši nepíšu, jakým směrem :) ), což mu evidentně prospělo a proti Jirkovi Zvoníčkovi předvedl parádní hru plnou přesných úderů - od příjmu po smeč mu vše chodilo jak podle učebnice a Zvonda musel chtě nechtě po dvou setech kapitulovat, na Jarriho v sobotu prostě neměl...
Noooo - tak vida. Věděli jsme, že pokud se nestane zázrak, se slabší částí přerovské sestavy se dají uhrát dva body a při troše štěstí..... Ale pomalu. Bršláci tedy vyzvali "ostrou" trojku domácích a velké oči lačnící po překvapení rychle sklaply - prakticky se opakovala situace z úvodní Laďovy dvojky proti stejným soupeřům, první set postrádal jakékoliv parametry trojky krajského přeboru a byl jen takovou předehrou před setem druhým - tam už to bylo o něčem jiném. Laďa se snažil útočit spíše jen středem a "horem", zatímco Blažek nás ničil krátkými sekanými "plcany", nicméně do stavu 5:7 jsme byli na koni my. Bohužel se stává již tradicí, že na tomto stavu kdosi mávne proutkem a my z ničeho nic uděláme 2 - 3 zbytečné chyby, které i tentokrát domácím stačily k tomu, aby set a potažmo i zápas dovedli k vítěznému konci, byť na devítkách nechybělo moc a Laďa Knedlův výběr letící vysoko a daleko vrátil zpět do hry, nicméně se tak nestalo a domácí opět vedli.
Ve druhé trojce jsme nechtěli nic ponechat náhodě a Piontek přepustil své místo Jajdovi, tento tah se vyplatil a naše lajna v pohodě přehrála Ondřejovu sestavu
a srovnala stav na 4:4.
Laďoši věděli, že nesmí nic ponechat náhodě a s chladnou hlavou splnili svou povinnost, když Štěpánkovci sice už proti ranní dvojce předvedli pár pěkných míčů, na naše XXLadiny to ale stačit nemohlo a najednou jsme se ocitli ve vedení --> bod jistý, zkusme si zahrát i o ten druhý !
Jarouškům se ale postavil soupeř z kategorie nejsilnějších, o to zajímavější ale zápas byl. Naši boys opět začali výborně a první půlku setu vedli, Blažkovy kraťasy a Zvondovy střeďáky ale vývoj setu otočily a Přerov vedl 1:0. Druhý set byl obdobou prvního, ale naši kluci tentokrát zvrat nepřipustili a set urvali stejným poměrem jako první ztratili. O všem se tedy rozhodovalo ve třetím setu, ten ale pro naše barvy začal tragicky - pár nepřesností potrestaných přesným útokem domácích znamenalo, že se strany točily za stavu 5:0 pro Spartak. Jaroušci se ještě zvedli, stáhli na 5:7, Přerováci nás ale na víc než na osmičku nepustili a rozhodli tak o konečné - a můžeme říct, že spravedlivé (ale o to překvapivější) - dělbě bodů.