9.kolo: 14. 9. 2013

NK Jiskra Otrokovice - Sokol Zlín-Prštné 4 : 6 (11:12)

Těsná porážka
Rozdílem jediného setu (11:12) a celkově třech míčů (184 - 187) skončilo vyrovnané utkání s naším tradičním rivalem ze Zlína. Po příčině, kde tuto minimální ztrátu hledat, není nutno pátrat, byla zcela jasná - Laďa bohužel nastoupil k zápasu se zdravotní indispozicí, která ač nenápadná, stála nás důležité míče a v důsledku vlastně celý zápas. Odražená pata snižovala jak kvalitu pohybu, tak koncentraci při útoku, z čehož pramenilo nezvyklé množství zkažených míčů... No co už včíl, že...
Déšť nás z antuky vyhnal do tělocvičny na Mánesce, takže vlastně na neutrální půdu, nehráli jsme tu více než rok- další faktor, který nám nenahrál...
K úvodní dvojce nastoupil Laďa, nahrávkami ho šel zásobovat směnu si přehodivší Hnany, takže osvědčená sestava. Zlín nasadil Honzu Kábelu s Martinem Gavendou a už úvod naznačil, o čem to bude. Tři chyby Laďa, tři chyby Martin, "klasika" bod za bod :). Postupně se však začalo vše zklidňovat a zpřesňovat, přesnější mušku ukazoval BršLa, jemuž zdárně skvělými údery pomáhal zakončovat i druhý Ladin, první set jsme získali poměrem 10:8. Druhý set začal obdobně, v úvodu pár chyb, ale postupné zlepšování, i když už se začala ozývat ona zmíněná pata. Klíčový okamžik možná i celého dne přišel za stavu 9:7 pro nás. Strom si pro své bouráky vyžádal oddechový čas a tím nás trochu zchladil, první mečbol Laďa pokusem o bokes vyhodil, druhý zahrál na střed až příliš opatrně, což Jenda potrestal no a na devítkách trošku nižší Hnanyho přítah tlačil Bršla Martinovi do levačky tak usilovně, že se nevešel do kurtu. Rozhodčí Strom sice ukázal dobrý míč, což se mu vzápětí rozleželo, Laďa však sportovně uznal aut a i s vědomím, že třetí set asi už nedá, tak setík odevzdal. Rozhodující sada už byla jen formalita, kterou Zlín hladce ovládl a ujal se vedení 0:1.
Na Jaroušky pak čekala trošku improvizovaná sestava, když absentujícího Hondu nahradil Ivošek, Peťa Pastyřík se však postupně rozehrával a i když o výsledku rozhodovaly až devítky ve třetím setu, ty Pasťa bezpečně uhrál a zvýšil tak vedení svých barev na 0:2.
První trojku jsme postavili hodně silnou, Laďu doplnil Martin Mrázek s Radimem Kudrnou a ukázalo se to jako dobrá volba. Limitovaný Laďa se snažil občas křápnout z druhé vlny, Martin výborně blokoval, také v útoku si držel slušnou úspěšnost - a jelikož i Radim zahrál v poli a na náhře výborně, hladce jsme stáhli průběžný stav na 1:2.
Ovšem hosté odpověděli stejným tónem, Pasťa se dostal do laufu a neuvěřitelně nám to tam sázel - dlouhé míče prokládal krátkými a jeliož mu záda výborně kryli pohyblivý Skřivánek s jistým Nováčkem, Jarri s Willim a Messim poměrně lacině kapitulovali.
Naše odvěká slabina - vloženky - tentokrát slibovala naději na úspěch, když jsme ke společné premiéře nasadili Martina s Radimem. A i když po parádním úvodu přišlo ke konci setu trošku polevení, dvousetovou výhru ve vložené dvojce pamatujeme naposledy z před třech let ze Zlína, kde jsme soupeře překvapili nasazením Ladi s Alkim. Takže paráda, korigujeme na 2:3 a jdeme na singla.
Žádné překvapení v obsazení se nekonalo, oba týmy nasadily své tradiční singlisty a bylo se na co dívat. V prvním setu tahal za delší konec Ivoš a uhrál ho díky přesnější a trpělivější hře o 3 míče. I ve druhém setu se rychle dostal do vedení, za stavu 2:5 ale přišla parádní šňůra Jarriho a osmi míči v řadě poměr setů srovnal. Ve třetím se mu ale na tento výkon nepodařilo navázat, když po slušném příjmu vázl hlavně útok, nedařilose mu udržet míč ve hře, čehož zkušený hlavičkář Ivošek beze zbytku využil a zvýšil vedení sokolíků na 2:4.
Laďa, resp.Martin se svou trojkou proti Pasťovi začali výborně, ujali se vedení 3:0, pak ale přišlo pár zbytečných chyb, Laďa k bolavé patě přidal ještě natažené tříslo a radši pustil do hry Hnanyho, ani ten však nepomohl ubránit řádícího Pasťu, který zahrál opravdu bezchybně a uhrál tak pro Zlín minimálně remízový bodík.
O remízovou naději pro nás šli bojovat Jaroušci s Messim a v sobotu nevýrazného Kubánce hladce přejeli, čímž šanci na bodík opravdu vykřesali.
Zraněný Laďa ale bohužel Pasťovi s Ivošem v následné dvojce odpor klást nedokázal a raději pak pustil do hry Messiho, Pasťu by ale nezastavil asi ani Chuck Norris, takže bylo o vítězi sobotního klání rozhodnuto už před posledním zápasem.
Poslední dvojka už byla jen formalitou, Zlín po dohodě prostřídal sestavu, čehož Jaroušci využili aspoň k tomu, aby si v klidu a bez nervů hezky potrénovali, šest uhraných bodů Zlína v součtu obou setů však už nemohlo nic změnit na tom, že se bodíky stěhovaly do Prštného.
Je to určitě škoda, Laďa svou indispozici trochu podcenil a těžko říct, jak by vše dopadlo, kdyby za sebe do základů pustil Martina, ať už by hrál s Hnanym, nebo s Radimem. Ale na kdyby se nehraje. Zlín nás celkově předčil hlavně v mezihře a přípravě útoku, nutno ale říct, že se nám často nedařilo bodovat ani z ideálních pozic, protože především Viktor Skřivánek, ale i Martin Gavenda s Ivošem krom dobrého pohybu prokazují dobré čtení hry a to jsou zkrátka atributy, které ještě u nás musíme zlepšit.
Za týden poslední kolo se Vsetínem, pak dohrávka s ValMezem - pokusíme se ještě nějaké body uhrát a uhájit minimálně čtvrté místo v tabulce, což bychom při letošní vysoké konkurenci v soutěži mohli považovat za solidní výsledek.
Body:
Úruba - Willert 1x
Mrázek - Kudrna 1x
Mrázek- Bršlica L.- Kudrna 1x
Úruba- Willert- Macků 1x
Statistika:
Bršlica L., Hnaníček - Kábela, Gavenda 1:2 (8, -9, -5)
Úruba, Willert - Pastyřík, Nováček 1:2 (-6, 6, -9)
Mrázek, Bršlica L., Kudrna - Kábela, Gavenda, Martinec (Košatka D.) 2:0 (7,4)
Úruba, Willert, Macků - Pastyřík, Nováček, Skřivánek 0:2 (-5,-6)
Mrázek,Kudrna - Skřivánek, Martinec (Košatka D.) 2:0 (9,8)
Úruba - Nováček 1:2 (-7,5,-4)
Mrázek, Bršlica L. (Hnaníček), Kudrna - Pastyřík, Nováček, Skřivánek 0:2 (-7,-4)
Úruba, Willert, Macků - Kábela, Gavenda, Martinec (Košatka D.) 2:0 (9,5)
Bršlica L. (Macků), Hnaníček - Pastyřík, Nováček 0:2 (-8,-4)
Úruba, Willert - Kábela, Gavenda (Martinec, Košatka D.) 2:0 (4,2)