10.kolo: 20. 9. 2014

NK Jiskra - NK Climax Vsetín "B" 4 : 6 (10:13)

Po boji těsná porážka
Vsetín k nám přijel s vizí, že mu případná výhra zajistí definitivní vítězství v naší soutěži a tím i účast v baráži o druhou ligu. A právě proto přijel v nejsilnější možné sestavě, čímž ještě umocnil roli jasného favorita tohoto zápasu. Přičteme-li k tomu neúčast Jarriho Urriho + řadu dalších absencí na naší straně, nebylo teoreticky co řešit ;). Realita ale tak jasná nebyla, mj.také díky pomoci narychlo povolaného Martina Mrázka, který Jarriho velmi dobře zastoupil.
V úvodní dvojce se našim Ladinům postavili Karel Švirák a Honza Vychopeň - hosté prokázali svou vysokou třídu a naše boys jasně přehráli. Druhá dvojka už byla zajímavější - první set se sice Jarda mírně trápil na příjmu i náhře a tak nějak si na sebe s Martinem při své společné premiéře zvykali, druhý set už kluci zvládli líp, dařilo se jim eliminovat Radima Olšáka a stav setů srovnali. Ve třetím setu se ale do naší hry opět vloudily něpřesnosti, Radim dokázal bouchat i ze druhé a výsledkem byl pro hosty jasně získaný třetí set.
Takže jsme se opět museli spolehnout na tradičně silnější trojky. Hned ta úvodní naznačila, že naše naděje nejsou úplně plané - Laďa s Hnanym a Messim až nečekaně hladce sfoukli Radima Olšáka s Tomkem a Valou, čímž jsme se vyhnuli hrozbě případného "kanára" :). Ani druhá trojka nebyla bez šance, Martin s Jardou W. a Piontkem sice začali tragicky a v úvodu prohrávali už 0:7, pak se ale ztopořili a s přispěním chyb na druhé straně saka set otočili! Druhý set měl podobný průběh, jen s tím rozdílem, že Švirák s Vychopeněm podobný zvrat nepřipustili. ALE - třetí set jsme začali parádně a udržovali jsme si mírné vedení - strany jsme točili s vedením 5:3, za stavu 8:6 nám chyběly pouhé dva míče ke srovnání průběžného stavu. Bohužel Martinův útok na jistotu + neustále chybějící Piontkovy "prsa" při lehčích smečích Vsetína znamenaly konečný stav 8:10 a odskočení na průběžných 1:3...
Od vložené dvojky se zázraky čekat nedaly (sorry Rade :) ),jelikož se nás na zápas víc nesešlo, musel ji Messi odehrát s Piontkem a i když se jim pár hezkých míčů povedlo, na zisk bodu to nestačilo a průběžný stav se zhoupl už na 1:4.
O tom, kdo si dá singla, se dlouze domlouvali Messi s Martinem Mrázkem - Radek pak vzhledem ke své účasti v předchozí vložence a následné trojce dal radši přednost Martinovi a udělal dobře. Tomu se na druhou stranu kurtu postavil mladý Tom Hyžák a přestože prokázal talent, zvítězily nakonec zkušenosti na naší straně hřiště a po dvou setech jsme korigovali na 2:4.
Následná trojka byla jedním z nejhezčích zápasů dne. Laďova lajna proti Švirákově začala bez bázně a hany a téměř celý set si udržovala vedení. Bršlovi to chodilo a obrana pomáhala jak mohla, bohužel ani tři setboly nestačily a po malinko méně přesných náhrách jsme nadějně rozehraný set ztratili. Druhý set jsme také dlouho drželi krok, koncovku pro sebe ale opět získali přesnější a v útoku agresivnější hosté, takže se průběžné skóre měnilo už na 2:5.
Martin s Jardou a Piontkem navázali na svůj výkon z první trojky a poněkud překvapivě se i jim ve dvou setech podařilo přehrát Olšákovu trojku - dokonce donutili Radima ve druhém setu vystřídat (po pravdě tolik smečí na pásku jsem dlouho neviděl :) ). Tak vida, stav 3:5 stále uchovával teoretickou naději na remízu - o všem tak měly rozhodnout závěrečné dvojky.
Laďa s Ladinem začali famózně, Radim Olšák si s sebou nesl trauma z předchozí trojky, čehož naši boys využívali a první set v pohodě uhráli. Ve druhém se Radim už dostal do hry a stav setů se po boji srovnal, třetí set byl vyrovnaný až do stavu 7:7, pak přišly pěkné momenty Bršly na bloku a Hnanyho v poli, z čehož rezultovalo snížení na před zápasem těžko uvěřitelných 4:5 ;).
Poslední dvojku ale čekal přetěžký úkol - Švirák s Vychopeněm jsou oba výborní smečaři se slušným polem a našim klukům příliš šancí nedali - ve dvou setech si s jistotou došli jak pro výhru v posledním špílu dne, tak i pro celkové vítězství v letošním ročníku našeho krajského přeboru.
Tradiční zhodnocení závěrem? Při tolika absencích (Urri, Knedla, Mara, Radim, Bobr,...) jsme nastoupili s hlavním cílem nedostat kanára, nakonec jsme však po dobrém výkonu nebyli daleko od remízy - Martinovi k ní v první trojce chyběly dva míče, Laďa ve druhé ztratil oba sety také až v koncovce... Takže přes porážku spokojenost... Ta byla ještě odpoledne umocněna pohledem na tabulku KP - ValMez nám nečekaně pomohl porážkou Zlína, takže máme bez ohledu na dvě dohrávky jistotu pěkného 3.místa!!!