1.kolo: 3. 5. 2014

1.kolo: NK Jiskra Otrokovice - NK Valašské Meziříčí 6 : 4 (14:9)

Úspěšný vstup do sezóny
První květnovou sobotu byl odstartován další ročník našeho Krajského přeboru, naše squadra zahajovala soutěž domácím zápasem proti ValMezu a vstup do sezony zvládla, byť ne úplně na výbornou.
K dispozici jsme měli takřka ideální sestavu, chyběli jen Knedla, Alki (ohlásil comeback po vleklých zdravotních problémech) a Bobr, základní kostra týmu byla ale k dispozici, takže zisk obou bodů byl takřka povinností.
Úvodní dvojku obstaralo duo Laďa-Laďa, proti kterým nastoupila dvojice Martin Andris s Lubošem Pavelkou. Od začátku setu se naši boys dostali do vedení, to ovšem po pár nepřesnostech záhy ztratili a o zisk setu museli zabojovat, pomohli si zejména v obraně a skóre tak dokázali v závěru zvrátit zpět na svou stranu. Druhý set začal podobně, v půli setu se však hosté dostali do vedení a to si dokázali udržet až do koncovky. Rozhodovalo se tak až v setu třetím, ten si však Ládinové pohlídali a bez větších problémů zvládli potvrdit zisk prvního bodu v letošní krajské soutěži pro naše barvy.
Druhá dvojka nastoupila v již tradiční sestavě Jarda - Jarda, mladíky Mikulenku s Žitníkem od začátku přehrávala a s velkým přehledem ve dvou setech přidala na náš účet bod druhý.
Do trojek vyrukoval Laďa s Radimem a Marou, v prvním setu to vypadalo na pokračování úspěšné bodové série z dvojek - Pavelka s Bílým a Goláněm těžko hledali protihru a Laďa v útoku podpořený především rychlým Marou vzadu bez problémů bodoval a první set hladce ovládl. Do druhého setu jsme prostřídali sestavu a možná částečně díky podcenění, druhak díky změně na nahrávce naše lajna ztratila na údernosti, v poli jsme si taky nepomohli a výsledkem byl až brutálně ztracený set v poměru 2:10. Do třetího setu se vrátil Mara a úvod vypadal pohodově, za stavu 4:2 ovšem přišel zlomový okamžik, Laďa z náhry na krátkém kůlu zkusil ostrý forhendový bokes ven a o pár centimetrů minul. Následovaly další chybičky na saku i v poli, Valmez odskočil do dvoubodového vedení a to si držel až do devítek. Tam měli výhodu příjmu hosté, svůj útok ovšem neprodali, čímž nabídli šanci našim, Laďa ovšem zahrál pouze na jistotu, Bílý vzadu míč uhrál a Luba Pavelka svou druhou šancí už nepohrdnul => 2:1....
Jarri Urri s Hnanym a Piontkem proti triu Mikulenka, Žitník a Lukavský navázali na svůj výkon z úvodních dvojek a mladíky z Valmezu opět vyprovodili v kvapíkovém tempu, vedli jsme tedy už 3:1.
Vložená dvojka je náš letitý problém, až na pár vyjímek se nám tento úsek zápasu nedaří, a tak jsme doufali, že sestava Radim - Mara je ta, na kterou se dá vsadit a která nám bude i z této disciplíny přinášet potřebný bod. Přema Bílý s Radimem Goláněm se nezdála být nepřekonatelná, což potvrzoval i průběh prvního setu. V něm jsme si udržovali vedení, hosté však využívali našich zbytečných chyb a chléb se tak lámal na devítkách - Radim prokázal kvalitu a první set byl doma. Druhý set - stejný scénář, stejný výsledek - bohužel na devítkách byli tentokrát šťastnější hosté. Rozhodnutí tak přinesl až set třetí, do něj jsme vstoupili parádně a když se po točení stran na stojanu se skórem objevilo 6:2, zdálo se být rozhodnuto. Nohejbal je ovšem zrádný sport a v sobotu se to opět potvrdilo. Za zmíněného stavu přišel útok hostí, Radim na zadní lajně vybral, míč přiletěl až k síti a tam Mara místo náhry zvolil variantu útoku - ta se v této chvíli ukázala být nešťastnou, míč skončil daleko v autu, takže místo 7:2 bylo 6:3, následovala Radimova chyba na zadní lajně, ztráta sebevědomí v útoku a už to bylo - do třetice stav 9:9, nejprve náš útok - vybráno, útok ValMez - Radim vybral, ale vysoký míč padající k síti Mara už trefit nedokázal a promáchl, bod pro hosty je realitou...
Přestože jsme původně na singla tradičně uvažovali o Jarrim, rozhodli jsme se dát prostor málo vytíženému Radkovi - byť v dispciplíně, která je pro vstup do zápasu dost ošidnou.... O to víc, že se proti němu na druhou stranu kurtu postavil Andrisův synTomáš, ročník 2000 (!). Messi sice dostal echo, že mladého nesmí podcenit, jelikož je to druhý nejlepší žákovský singlista v republice - ovšem na nějaké podcenění ani nestihlo dojít, Tomáš od začátku prokazoval vysokou kvalitu, ihned odskočil do vedení 4:0 a to si pohlídal až do konce setu. I druhý set byl pro Messiho složitý, mladík na druhé straně kurtu řádil a připočteme-li k tomu pár míčů, které Radek nezvládl ukrotit a vrátit zpět servírujícímu Tomovi, výsledkem byla hladká výhra a vyrovnání průběžného stavu na 3:3.
Bylo jasné, že pokud chceme vyhrát, musíme zapnout na malinko vyšší otáčky, obě trojky to pochopily velmi dobře a i když jsme u Jarriho museli za nepříznivého stavu ve druhém setu oživit hru prostřídáním, vše dopadlo tak jak mělo a do závěrečných dvojek jsme šli za vedení 5:3.
U předposlední dvojky překvapil Martin Andris svou sestavou, proti Laďovi poslat mladého Tomáše (byť po singlu dobře naladěného) bylo docela odvážné, navíc ani Mikulenka moc nepomohl, takže i přes zvýšenou intenzitu Martinova "koučování " Ládinové nezaváhali a šestým bodem rozhodli o celkovém sobotním vítězi.
Poslední dvojka už se hrála jen o to, jestli si uděláme radost oblíbeným výsledkem 7:3 :), ovšem jak bylo výše uvedeno, Messi byl dnes velmi málo ve hře, takže jsme jej postavili místo Jarriho i s rizikem, že sedmý bod neuhrajem - a tak se i stalo, přes náš poměrně slušný výkon si poslední bodík pro sebe urvali hosté a stanovili konečné skóre na 6:4.
První krok v nové sezóně jsme tedy zvládli, škoda jen ztracené trojky a vložené dvojky, to jsou místa, kde se ještě dá zapracovat a trochu se zlepšit... Čekají nás totiž těžší zápasy - nejbližší hned další sobotu, kdy zajíždíme ke staronovému soupeři - na kroměřížskou Bajdu.