2.kolo: 10. 5. 2014

2.kolo:NK Bajda Kroměříž - NK Jiskra Otrokovice 4 : 6 (9:14)

Vydřené, ale zasloužené vítězství
Ve druhém kole jsme zajížděli na půdu našeho staronového soupeře - Bajda Kroměříž po letech vyřešila své spory s nohejbalovým svazem a znovu se přihlásila do oficiální soutěže, byť po předchozí II.lize teď bude s náma kopkat jen kraj...
Bohužel dosud nemám k dispozici zápis, takže nevím jména soupeřů, prostě musím jen vařit z vody.
Naše sestava byla stejná jako v úvodním zápase s VM, tzn. ostré dvojky Ladini a Jaryni, na vloženku Radim s Marou nebo Radkem, trojky též beze změn. Ze starých kroměřížáků už nehraje nikdo, takže jsme netušili, jaká je jejich reálná síla - jen jsme věděli, že v prvním kole prohráli ve Zlíně 3:7, z čehož jsme usoudili, že by to mělo být hratelné ;).
Jenže už Bršla s Hnanym poznali, že to tak lehké nebude. Pravdou je, že se proti nim postavilo to nejlepší, co soupeř v sobotu nabídl, přesto porážka 0:2 na sety bylo míň, než se čekalo - byť po tragickém prvním setu Ladinové v tom druhém zabrali a dlouho vedli, na zvrat to ale nestačilo.
Naštěstí máme naše Jardy, ti opět nezklamali a i když se i oni nevyvarovali slabších chvilek, ve dvou setech dokázali průběžný stav srovnat. Trojky byly minulý týden naší silnou stránkou a potvrdilo se to i tentokrát, Laďa s Marou na náhře a Radimem v poli vcelku v pohodě přehráli soupeřovu lajnu, Jarrimu s Piontkem a Hnanym se povedlo totéž, takže jsme odskočili už na 3:1. A bylo to tu zas - vloženky a singl.
Tentokrát jsme už sestavou zkusili trochu zamíchat, Radim si k sobě vzal Messiho a ten pak do singla pustil Urriho. Messi s Radimem začali výborně, první set poměrně hladce ovládli. Ale jak bývá zvykem, druhý set byl zcela jiný, soupeř se trochu oklepal a začal víc bodovat, na což naši nedokázali zareagovat. Rozhodovalo se tedy v setu třetím, jehož začátek sice patřil našim barvám, postupně se ale navrch dostali domácí a drželi si vedení až do stavu 9:7. V té chvíli přišel náš mocný finiš podpořený změnou pozic (Radim šel napravo a Messi vlevo), srovnání na 9:9 a rozhodující míč. Ten však dopadl velmi nešťastně až haluzově, Radimův nízký servis mířící na nohu příjemce tento zkusil vybrat hlavou, z čehož vznikl rychlý nízký přítah mířící až k síti. Dobíhající spoluhráč se pokusil těsně u saka a u země míč nártem přizvednout a nahrát, míč však nečekaně a nepozorovaně přeletěl až naši stranu kurtu, navíc se zpětnou rotací, takže z toho vznikl velmi podařený kraťas, který si domácí ještě vyšperkovali zašlápnutím. No haluz ukrutná.... :))
Jak jsem psal výše, na singla se tentokrát postavil Jarri Urri, proti němuž vyrukoval asi nejlepší hráč KM. Jarri začal výborně a s přispěním chyb domácího borce setík vyhrál. Jenže podobně jako ve vložence se i tady situace obrátila, "bajďák " přestal kazit, Jarri začal mít problémy s vracením míče a sety byly záhy srovnány. Poslední set jsme sice začali líp, domácí si ho ale dokázal pohlídat a stejně jako minule ValMez, i tady byl po singlu stav 3:3.
Museli jsme se tedy opět spolehnout na trojky. Tu první Jarri nakonec zvládl ve dvou setech, i když jsme stejně jako minule museli prostřídat a Piontka nahradil v závěru druhého setu Willi, vedli jsme tedy 4:3. Laďa pak naskočil proti silnější trojce a po prvním vyhraném setu se zdálo, že i on dokáže přidat další bodík. Domácí ale nesložili zbraně, zpřesnili hru a i díky ubývajím fyzickým silám našeho smečaře dokázali srovnat, čemuž nezabránilo ani protočení pozic Ladi s Radimem. V rozhodujícím setu jsme sice začali lépe, domácí ale otočili a do stavu 7:4 vcelku kontrolovali hru. Pak ale přišel zlomový okamžik zápasu a možná i celého dne, kroměřížský smečař dvakrát zkazil, Laďa využil této chvíle, kdy nemusel útočit, k nabrání druhého dechu a za podpory Mary a Radima v poli připisoval na svoji stranu bod za bodem až do konečného stavu 10:7 - > celkově už 5:3.
Nicméně stále chyběl bodík k tomu, abychom si z KM odvezli celkové vítězství - a o tom se rozhodovalo v závěrečných dvojkách. Na Jaroušky čekala těžší práce, elitní domácí lajna hrála opravdu dobře a po boji dokázala naše boys udolat. Za stavu 5:4 tak k poslednímu špílu nastoupilo duo Laďa-Laďa a přestože tuto situaci Bršla už v minulosti párkrát nezvládl, tentokrát pokračoval ve výkonu ze závěru trojek a suverénně ve dvou setech zápas ovládl a připsal na naši stranu onen kýžený vítězný bod. Takže DŽIGAMALAJA !!!