3.kolo: 17. 5. 2014

NK Jiskra Otrokovice - TJ Spartak MSEM Přerov "B" 2 : 8 (10:18)

Bez Jarriho = bez bodů...
Ve třetím kole jsme na svém kurtu přivítali soupeře z popředí tabulky - béčko přerovského Spartaku. Přestože přijeli v obměněné sestavě a z těch, co nám doma vloni naložili devítku, přijel pouze Karel Žeravík a Petr Matuška - i s hráči z Hranic a tamního okolí však ukázali svou sílu a odvezli si od nás zasloužené vítězství.
Ale pojďme postupně.
První dvojka - letos již tradiční sestava Laďa s Ladinem, proti nim se postavili Štěpánek se Zůvalou. Z hostí šel trochu strach, při rozehrávce před zápasem předváděli všeliké finesy, ale samotný zápas byl o něčem jiném, Ladiči uchopili opratě do svých rukou a první set získali hladce 10:4. Druhý set bohužel nechytli začátek a do jeho konce už se jim nepodařilo vývoj otočit, šlo se tedy do setu třetího. Tam se opakoval scénář z toho úvodního a vcelku v pohodě jsme si připsali první bodík.
Do druhé dvojky jsme namísto absentujícího Urriho k Jardovi W. postavili nováčka v týmu Peťu Vičánka a po prvním setu se zdálo, že by i tato alternativa mohla fungovat, byť setík zachraňovali až v jeho závěru, když ze stavu 7:9 dokázali otočit na 10:9. I druhý set spíše dotahovali, bohužel tentokrát se stejný průběh neopakoval a hosté si druhý set už vzít nenechali. I tady tedy rozhodoval set třetí, Jahoda se Šilhavým nechali našim borcům dostatek prostoru k tomu, aby se "vyházeli" a po vyrovnaném setu srovnali průběžný stav na 1:1.
Trojky jsme postavili také podobně, jako v předchozích zápasech - Laďova lajna začala výborně, hosté se však včas chytli, set otočili a vypadalo to všelijak. Druhou sadu jsme zpřesnili mezihru i zakončení a vynutili si tak opět set třetí, v něm jsme ovšem nedokázali navázat na výkon z toho předchozího a až příliš hladce tak tento mač odevzdali.
O srovnání se šli pokusit Vičus s Willim a Hnanym, Peťa však zaplatil nováčkovskou daň - bylo cítit, že schází větší souhra a přičtu-li poměrně dost nepřesností na náhře i v mezihře, logicky z toho vychází, že jsme po dvou setech tekli už 1:3.
Vloženka a singl - náš evergreen. Opět jsme vsadili na Radima s Marou a opět jsme viděli podobné představení, jako v minulých zápasech. Výborný první set okořeněný hladkým výsledkem, po změně stran narůstající počet chyb a výrazně menší úspěšnost v zakončení, což rezultovalo v pro kluky již klasický výsledek - 1:2 na sety, průběžně už 1:4. Koho do singlu? Bez Urriho se do toho nikomu nějak zvlášť nechtělo, nakonec se Vičus s Jajdou dohodl a šel to zkusit. Nutno dodat, že Zvonda má velice šikovného nástupce (Šilhavý), Vičuskovi v prvním setu prakticky nedal čuchnout a hladce se ujal vedení. Peťa se však oklepal, našel skulinku v soupeřově hře a dokázal stejně hladce srovnat. Třetí setík však Šilhavý opět tahal za delší konec a po vyrovnaném boji připsal na konto Přerova už pátý bod.
O alespoň remízový bod vyrazila zabojovat Laďova trojka, toho však v té době již trochu limitoval lýtkový sval na pravé noze, takže útok nebyl tak ostrý a přesný, jak by bylo třeba. První setík tomu odpovídal a s pouhými pěti uhranými míči jsme šli do setu druhého, tam se kluci vzepjali a dokázali jej v koncovce urvat pro sebe, bohužel však nevydařená koncovka setu třetího znamenala, že tentokrát vyjdeme bodově naprázdno a zbytek zápasu už bude jen formální dohrávkou.
Hostující první lajna to však v dalším špílu nějak nebrala na vědomí a hladce naši Vičuskovu trojku sfoukla, pak však hosté prostřídali sestavu a dali prostor širšímu kádru, což naši boys beze zbytku využili a připsali na naše bídné bodové konto druhý zářez.
Poslední dvojky však již byly dohrány opravdu jen z povinnosti, Ladinové na rychlé a přesné Jahodu se Šilhavým účinnou zbraň nenašli - a popravdě ani ji moc nehledali :)), Jajda s Vičuskem dopadli podobně - jen ve druhém setu, kde hosté opět prostřídali, díky pomoci nově příchozího Žáčka, uhráli aspoň set, nicméně do třetího setu se vrátila úvodní přerovská sestava a stanovila tak konečné skóre na pro nás poměrně krutých 2:8.
Závěr? Hosté prokázali vyšší kvalitu na všech postech, přestože se taky nevyvarovali chyb, v útoku byli trpělivější a přesnější, v poli krom neuvěřitelné motorové myši Karla Žeravíka (ten je kapitola sama o sobě : ) ) jistější, takže si vítězství zasloužili. Za zmínku stojí i to, že jsme z deseti zápasů hned osm odehráli na tři sety, což svědčí o poměrně velké vyrovnanosti, bohužel jsme tyto rozhodující momenty ovládli jen ve dvou případech, takže jsme na víc asi myslet nemohli. Holt bez Urriho sa ťažko žije, přesto se dá jen ztěží odhadnout, jestli by nám jeho přítomnost stačila aspoň na bod - zkusíme se o něj porvat v září při odvetě ;).
Takže teď si užijmež týden volna a poslední květnovou sobotu derby ve Zlíně, máme Sokolíkům co vracet, tož pome do nich!!! :)))