6.kolo: 14. 6. 2014

NK Valašské Meziříčí - NK Jiskra Otrokovice 4 : 6 (9:15)

Zmoklé body...
Do Valmezu jsme po remíze ve Zlíně a porážce na Vsetíně jeli s jasným cílem bodovat, a to pokud možno naplno. Situaci malinko zkomplikovala absence Radima, Mary a nakonec i Knedly, takže jsme nakonec vyrazili v šesti lidech, ale s menším dávkou štěstí nám to nakonec na plný bodový zisk stačilo.
Úvodní dvojky obstaralo duo Jaroušků, proti nimž se postavil mladý Tomáš Andris (ročník 2000 (!)) s Lukášem Mikulenkou. Sestava to byla překvapivá, ale už jsme ji v tomto složení viděli hrát i u nás - tam na Ladiny nestačila, takže se problémy nečekaly ani tentokrát. V prvním setu se naše duo brzy dostalo do vedení a tří až čtyřbodový náskok si podrželo až do konce. Ve druhém ale možná díky podcenění, nebo i zlepšené hře domácích našim jakoby "spadl řetěz", nechali mladíky v červeném odskočit a do koce setu už jen dotahovali. Doufali jsme, že se ve třetím setu vrátí vše do kolejí ze setu prvního, bohužel se však spíše opakoval ten předchozí a ValMez poněkud překvapivě vedl 1:0.
Ladinům se postavil pár Martin Andris s Radimem Goláněm, po šťastně vyhraném prvním setu jsme s přehledem uhráli i druhý a srovnali tak průběžné skóre na 1:1.
Trojky jsou letos naše silnější zbraň a potvrdilo se to i tady. Jak Jarri s Hnanym a Bobrem, tak i Laďa, jenž musel tentokrát hrát v poněkud improvizované sestavě (s Willim a Messim) sfoukli své protějšky vždy ve dvou setech a ujali jsme se vedení 3:1.
Vloženka i singl jsou pro nás letos problematické, v sobotu to bylo znásobeno výše popsanými absencemi, takže se o bodík museli porvat Messi s Bobrem. Nutno podotknout, že se proti nim postavila poměrně silná dvojka Žitnik / Kosík, která u nás hrála dvojku ostrou. Našim klukům se samozřejmě nedala upřít snaha, ale bohužel tradičně chyběla taková ta tréninková lehkost, takže počet vítězných míčů z naší strany byl až zoufale nízký a i když hra v poli byla slušná, kýžený bodík si připsali domácí.
Do singlu se tradičně nikomu moc nechtělo, mladý Andris už minule u nás, i koneckonců teď v sobotu v úvodní dvojce naznačil, že se s ním musí počítat, ne nadarmo je v žákovské reprezentaci... Nakonec se mu teda postavil náš nejostřílenější mazák Jarri Urri a úvodní sada ukázala, že by tentokrát mohla padnout kosa na kámen a Tomáš dostane za uši. Ten se však po prohrané první sadě otřepal, začal víc riskovat a od stavu 0:3 ve druhé sadě uhrál 14 (!) míčů v řadě, Jarri se bodově prosadil až za stavu 4:0 pro domácí v setu třetím. Ten mladej je prostě dobrej ;) Zkrátka a dobře po singlu srovnáno na 3:3, což přineslo menší nervozitu...
Následné trojky měly strhnout vedení definitivně na naši stranu, málem se tak ale nestalo... Laďa sice výborně začal a do stavu 9:6 předváděl vysoký standard, pak však přišlo pár nepřesností, domácí nejen že srovnali na 9:9, ale s Laďovou pomocí dokonce uhráli první set pro sebe. Ve druhém Laďa začal opět výborně, tentokrát si koncovku pohlídal a v pohodě srovnal. Do třetího setu vstoupil déšť, který nás za stavu 2:2 vyhnal pod střechu - a jelikož neustával, stěhovali jsme se do krásné haly v centru VM. Tato změna nám poměrně prospěla, Laďa trochu spočnul, zklidnil hormony a s vydatnou pomocí Jajdy i Messiho připsal na náš bodový účet čtvrtý bodík.
Jarri s Hnanym a Bobrem pak předvedli takřka exhibiční výkon a pátým bodem nám dali jistotu minimálně remízy. Ladiči pak ve dvojce vyrazili vstříc tomu šestému, mladí Miky s Andrysem však byli proti a naše XXXL zaskočili kvalitním výkonem - Mikyho dlouhý servis Hnany ne a ne přitáhnout, Laďa nedokázal ani bodově zakončit, ani nahrát, takže výsledkem byla další překvapivá prohra a snížení celkového stavu na 4:5 z pohledu domácích.
Rozhodnutí o celkovém výsledku tak do svých rukou vzali Jaroušci, využili Jarriho snad až exhibičního rozpoložení a hlaďounce přidaly důležitý 6. bod, který jsme pak večer na základně náležitě oslavili ;)