7.kolo: 27. 9. 2014

NK Jiskra Otrokovice - NK Bajda Kroměříž 6 : 4 (13:13)

Vítězná tečka za bronzovu sezonou
Posledním zápasem letošní sezony byla dohrávka s Bajdou Kroměříž odložená z konce srpna. Hosté si na oplátku za souhlas s přeložením vymohli, že se zápas odehraje u nich na Bajdě, čímž jsme přišli o výhodu domácího prostředí, Nakononec však ani tato situace nepomohla Kroměříži získat aspoň kýžený bodík, přestože k němu ve vyrovnaném zápase neměli daleko.
Úvodní dvojku obstarali již tradičně Ládini a již tradičně z ní odešli bez bodu :). Začátek zápasu byl opět poněkud nervózní a nepřesný, za stavu 2:5 přišel time-out a po něm přece jen zlepšení. Zlepšili jsme obranu v poli i efektivitu útoku a sadu otočili. V té druhé se však situace opakovala, jen s tím rozdílem, že jsme se stahováním náskoku hostí začali až na jejich devítce. Dva setboly se nám sice odvrátit podařilo, třetí už nikoliv, rozhodovalo se tedy až v setu třetím - tam jsme dlouho vedli, koncovka se však opět nepovedla a Bajda se tak ujala průběžného vedení.
Jaroušci se za vyrovnáním vydali proti Jirkovi Hýžovi s Ondrou Juráněm - přestože to zpočátku vypadalo na jasnou záležitost, hosté se nenápadnou hrou neustále drželi v kontaktu a set jsme urvali až posledním možným míčem. Druhý set se odehrával v podobném stylu, jen poslední míč pro změnu urvali hosté - ke slovu přišel podruhé (a rozhodně ne naposledy) rozhodující třetí set. Tam se konečně Járci rozehráli k tomu, co od nich čekáme a Hýžu s Juráněm s přehledem spláchli.
I o osudu první trojky rozhodoval třetí set - po těsně ztracené první sadě naši konečně přišli na to, jak eliminovat Jarka Sadila a jelikož s Němcovým útokem neměli až takový problém, další dva sety hladce ovládli a průběžné vedení tak překlopili na naši stranu.
Ani druhá trojka nevybočila z "třísetového" scénáře a průběh byl podobný jako ve trojce předchozí - těsně prohraný první set naši boys kompenzovali skoro až exibičně vyhranými dvěma dalšími sety, což znamenalo vedení už 3:1.
Vložená dvojka dopadla stejně "tradičně", jako ta naše úvodní - přes vyrovnaný průběh nakonec Messi s Vagónem podlehli rodinné dvojce (otec - syn Doleželovi) v barvách Bajdy a první dvousetový zápas tak přinesl zdramatizování stavu na 3:2.
Vrcholem dne byl následný duel v singlu - Jarri Urri vs.Jarek Sadil. Náš Jarri se rozhodl zariskovat na servisu a dostat tak Sadila trochu pod tlak, čímž by ho donutil chybovat - jeho smečované podání se však dlouho nemohlo trefit do správného pole na soupeřově straně, první set tak přes jinak dobrou hru v poli ztratil 7:10.
Druhá sada se už odehrávala dle našich představ a přestože Urri nevyužil 2 setboly, ten poslední možný uhrál a šlo se opět do setu třetího. Ten už náš bouchač zcela ovládl a po parádním zápase zaslouženě přidal na náš bodový účet čtvrtý zářez.
V následné trojce sice byli mírnými favority Ladini s Messim, ale výborně bránící hosté dokázali Bršlu donutit ke spoustě zbytečných chyb a ve dvou setech si připsali překvapivý bodík.
V poslední trojce se sice Urri opět nevyhnul ztrátě prvního setu, další dva ale za výborné podpory Vagóna v poli a Williho na náhře uhrát dokázal a bylo jisté, že minimálně remíza je doma.
Do dvojek se tedy šlo za stavu 5:3 pro nás a bylo jasné, že pokud Bršla dodrží "povinnou" kvótu dvou získaných bodů, bude celkové vítězství naše. Po ztracené trojce, kde ho Hýža vytrápil, měl sice Laďa trošku obavy, ale od prvního míče bylo jasné, že trojka se opakovat nebude a povinnost bude splněna. Hnany výborně přitahoval na Laďovy oblíbené bokesy a když už Hýža i zůstal na bloku, krom jedné vyjímky si s ním Bršla dokázal poradit a zápas hladce uhrál, hosté jednoduše neměli protihru.
Závěrečná dvojka teda již nemohla změnit sobotního vítěze, přesto ji Jaroušci nechtěli odevzdat - Sadil s Němcem však našli vyšší motivaci a naše borce ve dvou vyrovnaných setech udolali.
Celkově teda můžeme zápas zhodnotit kladně - za uhrané 4 body zaslouží absolutorium Jarri Urri, jemuž sekundovali Willi a ve trojkách i výborný Vagón. Ten prokázal, že zejména do trojek je plnohodnotným hráčem, který si svoje uhraje a může kdykoliv naskočit.
Bršla s Hnanym i Messim si odehráli svůj standard, škoda snad jen ztracené druhé trojky (Laďa) a samozřejmě vložené dvojky (Messi), to jsou body, které by nám příště mohli chybět...
Máme tedy za sebou poměrně vydařenou sezonu, konečné 3.místo odpovídá tomu, na co reálně máme, takže můžeme s úsměvem vykročit jak k další sezóně, tak hlavně k blížící se Závěrečné :))