8.kolo: 6. 9. 2014

TJ Spartak MSEM Přerov "B" - NK Jiskra Otrokovice 5 : 5 (14:11)

Nečekaný bod z venku...
Do Přerova jsme v sobotu odjížděli bez přehnaných ambicí, což bylo ještě umocněno četnými absencemi (Mara, Messi, Radim, ....), takže si svou ostrou premiéru odbyl letošní novic Laďa "Vagón" Valčík - a nutno říct, že si vůbec nevedl špatně... Původně jsme počítali, že si střihne singla a ohřeje se v nějaké trojce, nakonec z toho byly obě trojky a vložená dvojka, co je ale podstatné, byly z toho dva body (!!!).
Ostré dvojky jsme postavili tradičně -> Laďa + Laďa a Jarri + Jarda. Prvně jmenovaní se představili jako první, Jahodovi se Žeravíkem ale dělali jen kompars, Bršla se nedostal do hry a první bodík tak domácím v podstatě odevzdal. Jarynci vzápětí dopadli podobně, Willi se trochu trápil na přítahu a Urri dopadl obdobně jako Bršla - po dvojkách na ukazateli skóre viselo zcela zasloužených 2:0.
Jestliže jsme doufali v "trojkové vzkříšení", první lajna ho rozhodně nepředvedla. Po zápase jsme se shodli, že tak bídný zápas jsme už dlouho nepředvedli, nefungovalo vůbec nic - přítah dlouhý nebo krátký, náhra pod blok nebo dozadu, smeč (pokud byla) do pásky nebo do bloku, pole nula. A nebylo to bohužel jen tím, že jsme hráli v tomto složení poprvé, navíc s nováčkem v sestavě... Po hladce prohraném prvním setu sice ve druhém přišlo mírné zlepšení - Vagón vystřídal Knedlu na náhře a Bršlovi se o něco líp dýchalo, Přerov ale měl v první trojce soustředěno to nejlepší, co měl k dispozici, takže drama nepřipustil a na víc než na sedmičku naše borce nepustil. 3:0 pro domácí a mírná panika u hostí :)).
Naštěstí máme našeho bombera Jarriho - ten se za podpory své sehrané lajny rozehrál k výbornému výkonu a zvedl náš mírně povadající prapor, hladce přehrál druhou trojku modrožlutých a vykřesal naději na solidní výsledek, kterou následně vyrazila přiživit i naše úplně fungl nově složená vloženka Knedla - Vagón. Tento zápas se mi poněkud obtížně komentuje, snad jen takto : pokud jsme si někdy stěžovali, že jsme nikdy nehráli proti někomu, kdo dokáže vyrobit víc laciných a hloupých chyb než my, tak v sobotu jsme se konečně dočkali. Vždyť aby se vyhrál zápas, ve kterém smečař za celé tři sety předvede DVA úspěšné útoky, to se opravdu nevidí :)). Ale stalo se a jsme rádi, že tento důležitý bod zůstal na naší straně - byť nás od něj dělily jen milimetry na pásce - po prvním hladce ztraceném setu totiž naši boys zjistili, že není až tak nezbytné zakončovat výměnu útočnou smečí, většinou stačilo jen překopnout - vedení touto taktikou si naši celý set udržovali vedení, za stavu 9:9 přišel onen inkriminovaný míč - po Vagónově dobrém příjmu se Knedla pokusil o oblíbenou podrážku, míč brnknul o pásku a k naší obrovské úlevě padl těsně za sako - a hlavně před autovou lajnu :). Po několika páskách, které s Knedlou v předchozím průběhu nehrály, teda přišla tato šťastná - a opravdu si lepší moment nemohla vybrat :) Třetí set jsme pak dovedli taktiku "nekazit" k dokonalosti a odměnou nám byl druhý bodík na našem skóre. Asi je dobře, že to domácí Peťa Matuška lehounce prokoučoval a neprostřídal sestavu - připravený Mira Ondřej by nejspíš tolik chyb vyrobit nedokázal :).
V singlu jsme nakonec vzhledem k průběhu změnili nominaci a šel si ho jako vždy kopnout Urri. Už první set naznačil, že jsme udělali dobře, Jarri hrál výborně a s Jahodou se dvou až tříbodovými sériemi přetahovali o vedení, pak bohužel setbol neproměnil, čehož vzápětí využil soupeř, druhý i třetí set už ale Jarda odehrál parádně a srovnal celkové skóre na zajímavých 3:3.
Po krátkém odpočinku šel vzápětí zabojovat o další bod do trojky, přerovská první lajna byla ale opravdu výborná a přestože první set naši boys urvali, další dva už si domácí uhráli a vrátili průběžné vedení na svou stranu. O srovnání se teda museli pokusit Bršláci s Vagónem - a začali výborně, Laďa se docela chytl, kluci v poli pomohli a přestože průběžných 8:2 nakonec vyústilo jen v 10:6, vypadalo to pozitivně. Druhý set ovšem tak pozitivní nebyl, přidalo se pár chyb - ty zásadní si Laďa vybral v nevhodném okamžiku (nepodařené podrážky za stavu 8:7 a 8:8), čehož důsledkem bylo srovnání na 1:1. V posledním setu vzplály emoce, když domácí Mara Knejzlík neunesl souboj na pásce, při kterém ho ve výskoku hrající Bršla po zásahu míče neúmyslně stáhl do saka, vše se pak dovršilo po změně stran při mečbolu domácích (9:8), kdy Marův útok brnknul Bršlovi o lopatku (prisamvačku :) ), což nejdřív sudí (Karel Žeravík) pískl jako ruku, po konzultaci všech přítomných včetně druhého rozhodčího se ale hrál nový míč, který už naši uhráli (9:9), stejně jako poslední možný míč, čímž srovnali celkový stav na 4:4. Jen podotýkám, že po zápase jsme tuto situaci řešili v klidu a s úsměvem, což osobně velmi oceňuji, pamatuji zápasy, kdy to tak nebylo a emoce se přenášely i do dalších her.
Finále tedy obstaraly dvojky, Jaroušci proti Žeravíkovi s Jahodou pokračovali v supervýkonu a ve třech setech uštědřili domácí dvojce vůbec první letošní porážku. Remíza teda jistá, podaří se urvat i druhý bod? Nebylo to zcela nemožné, Bršla se ale momentálně z různých důvodů potýká se slabší formou a jelikož ani Hnanyho podpora nebyla nijak zvlášť přesvědčivá, uzavřelo se celkové skóre na pro obě strany přijatelné remíze 5:5.
Takže? Před zápasem bychom i vzhledem k sestavě bod určitě brali všema deseti, nakonec ale ten druhý nebyl tak daleko... Absolutorium zaslouží Jarri Urri, standard odehrál Willi, pochvalu za premiérový zápas Laďa Vagón, ten určitě nezklamal... Ostatní zahráli pod své možnosti, a tak jediným pozitivem na jejich výkonu je to, že máme na úterý jistotu, kdo si oblékne Dřeváka :)).

Statistika:
Jahoda, Žeravík - Bršlica L., Hnaníček 2:0 (5,6)
Matuška, Štěpánek - Úruba, Willert 2:0 (8,6)
Žeravík, Jahoda, Štěpánek - Bršlica L., Bršlica P., Valčík 2:0 (2,7)
Matuška, Ondřej, Knejzlík (Žáček) - Úruba, Hnaníček, Willert 0:2 (-7,-4)
Knejzlík, Žáček - Bršlica P., Valčík 1:2 (5,-9,-7)
Jahoda - Úruba 1:2 (9,-5,-6)
Žeravík, Jahoda, Štěpánek - Úruba, Hnaníček, Willert 2:1 (-8,7,8)
Matuška, Ondřej, Knejzlík (Žáček) - Bršlica L., Bršlica P., Valčík 1:2 (-6,8,-9)
Jahoda, Žeravík - Úruba, Willert 1:2 (-8,8,-6)
Matuška, Štěpánek - Bršlica L., Hnaníček 2:0 (5,6)