9.kolo: 24. 9. 2014

NK Jiskra Otrokovice - Sokol Zlín-Prštné 4 : 6 (10:12)

Porážka, která moc nemrzí ...
V dohrávce předposledního kola jsme přivítali Sokolíky ze Zlína. Karty byly rozdány předem, nám již nic nemohlo překazit solidní třetí místo, Zlín se v případě výhry mohl o místečko posunout na konečnou čtvrtou příčku. A právě jakoby tato (ne-)motivace měla výrazný vliv na úvod zápasu.
Jelikož jsme byli nuceni špíl odehrát v týdnu, přišli jsme o výraznou výhodu domácího prostředí, protože jsme namísto naší "klece" museli vzít zavděk Městskou halou s tartanovým povrchem a množstvím různých čar, které ztěžují orientaci. A hned první dvojka to ukázala v plné síle, Ládinové začali vlažně a prvních 8 bodů nechali udělat Pasťu s Hondou. Aspoň že dva z nich Honda svými chybami připsal na naši stranu :).
Za stavu 2:6 přišel time-out a naše hra se zlepšila, odvrátili jsme dva setboly a na devítkách set urvali pro sebe. Druhý set ale našim klukům ujel, takže se rozhodovalo v setu třetím - a bohužel rozhodly maličkosti, za stavu 5:4 jsme po otočení stran ubránili Pasťův útok, jenže místo odskočení o dva body přišla náhra až na půlku hostí, což soupeř potrestal a srovnal. Ještě na sedmičkách nebylo jasné, kdo bude slavit první bod, koncovku ale lépe zvládli hosté, a tak se vedení ujali oni.
Druhá dvojka byla teoreticky jasnou záležitostí pro naše Jarouše, bohužel ale i oni najeli na podobně vlažnou vlnu, jako před nimi Ladini. Nepřesný přítah znamenal neúspěšný útok a stav 0:6 byl jen logickým vyústěním dění na hřišti. Po tajmu přišlo i tady zlepšení, Skřivánek se Šůstkem si už ale setík pohlídali. Druhý už byl z naší strany o poznání lepší a zaslouženě jsme srovnali. Takže opět rozhodoval set třetí - a i tady jsme dlouho vedli a šli si pro vyrovnání. Ale hosté se zejména díky pohyblivému Vikymu dostali do lehké euforie, vývoj setu otočili a v koncovce překvapivě naše boys zdolali.
Do trojek jsme zvolili stejné sestavy jako v sobotu proti Vsetínu. Laďa sice nezačal špatně, ale z ideálních Hnanyho náher místo hry na jistotu asi až příliš vymýšlel, chyboval a set si nechal protéct mezi prsty. Ve druhém Hnany na náhře i díky kratším přítahům trochu znejistěl a Bršla už se do hry pořádně dostat nedokázal. Přičteme-li k tomu nulovou úspěšnost při obraně v poli, průběžné skóre bylo rázem 0:3.
Pokus o zvrat tak zahájili až Jaroušci, které místo Piontka doplnil Bobr. A přes pár slabších chvilek zahrála celá lajna výborně, Hondovu trojku sfoukla ve dvou setech, přičemž ve druhém setu dokonce rozdílem 9 bodů.
Bohužel další fáze zápasu kopírovala naše tradiční časy -> vloženka a singl = trápení. Vloženou dvojku si střihli Messi s Knedlou a proti Gavendovi s Kasou nebyli bez šance - jenže tréninkový a zápasový Messi jsou dva různí lidé a bez bodů prostě vyhrát (až na vyjímky :) ) nelze...
Ve druhém setu se navíc ozvalo Knedlovo zranění a střídající Luke už rozjetý zápas spasit nedokázal...
Do singlu jsme dali šanci zajímavě se jevícímu singlistovi Vagónovi - proti Pasťovi jsme mu sice moc šancí nedávali,ale v budoucnu by z něj singlíř mohl být zajímavý, tak šel získat ostruhy... V obraně si vedl dobře, útok ale ještě potřebuje výrazně vylepšit - celkově byl Petrovi důstojným soupeřem, což je nutno ocenit. Nicméně průběžný stav 1:5 signalizoval, že maximálním bodovým ziskem pro nás může být už jen remíza, a to jen za předpokladu, že už do konce zápasu neztratíme ani jeden špíl.
S plněním tohoto cíle začala Laďova trojka a po dvou poměrně hladkých setech svůj úkol zvládla. Těžší práce čekala na Urriho, proti Pasťovi musel zabrat šponu - po bitvě ve vyrovnaném prvním setu si v druhém užil pohodičku a Pasťu s Viktorem a Kasou hladce smázl.
Rozhodující dvojky začaly dle našich představ, Ladiči Skřivánkovi s Šůstkem nedali šanci a ve dvou setech zkorigovali už na 4:5. Nebývalo než doufat, že Jaroušci zvládnou poslední mač a uhrajeme aspoň remízku - Pasťa s Hondou ale byli proti a svou přesností v útoku + pohybem v obraně naše boys lupla 2:0, čímž stanovila konečné skóre na 4:6.
Přestože tento zápas nemohl již nic změnit na našem konečném 3.fleku, je určitě škoda našeho vlažného začátku - dotahovat 0:3 a následně 1:5 se ukázalo jako zbytečně velký oříšek a znamenalo to celkovou porážku. Škoda ztraceného bodu v první dvojce Jaroušků, druhou dvojku Zlína by porážet prostě měli... Urri to sice částečně kompenzoval porážkou lepší zlínské trojky, ale to mohl být právě ten kýžený remízový bodík, který ve finále chyběl. Laďa sice obě slabší lajny hostí (dvojku i trojku) přehrál, Pasťu však zdolat nedokázal ani v jednom- čímž sice splnil povinnost, ale na vítězství se s tím pomýšlet nedá. Ale jak je psáno v nadpise - tato porážka nás vzhledem k celkovému pořadí mrzet nemusí... Tož tak.
V sobotu uzavíráme soutěž zápasem s Kroměříží, všichni doufáme, že vítězně, přestože jsme výměnou za přeložení termínu museli obětovat domácí prostředí... :))