1.kolo: 18. 4. 2015

TJ Spartak MSEM Přerov "B" - NK Jiskra Otrokovice 6 : 4 (12:9)

Po boji bez bodu
K úvodnímu kolu letošního ročníku jsme vyrazili do Přerova. Přestože jsme sem nikdy nejeli v roli favorita, poslední dva roky se nám odsud podařilo vždy bodík přivézt a ani letos k němu nebylo daleko, bohužel jsme nedokázali zúročit průběžné vedení 4:2 a soupeři jsme nakonec nejtěsnějším rozdílem podlehli.
I když jsme přijeli v poměrně silné sestavě, bylo jasné, že budou nutné určité korekce v obvyklé sestavě - Bršla bojoval s virózou a Jarda W. s bolavou patou (resp. s oběma), takže jsme se rozhodli tyto dva pošetřit a postavit je do vložené dvojky + Laďu samozřejmě do trojek.
Z čehož vyplynula nezvyklá sestava i pro první ostrou dvojku - Knedla + Messi. Kluci si nevedli špatně, s exligovým Bergmannem a Peťou Matuškem drželi v prvním setu i díky třem Knedlovým parádním blokům krok do stavu 6:6, ve druhém se za stavu 7:3 pro domácí ještě dokázali díky změně Messiho servisu a dalšímu Knedlovému bločku vrátit do zápasu, bohužel obě koncovky vyzněly lépe pro Přerov.
Druhou dvojku však Jarri s Hnanym vcelku hladce ovládli, Urri i přes pár chyb řádil na saku a Hnany solidně sbíral v poli, srovnali jsme tak průběžný stav na 1:1.
Následná trojka Laďa, Knedla a Messi pak slušně vlétla na první troku domácích, když první set zaváněl exhibicí (10:3), druhý už byl vyrovnanější, ale na devítkách jsme se opět radovali a obrátili tak průběžný stav v náš prospěch.
První klíčový moment přinesla hned další trojka, indisponovaného Williho nahradil Laďa "Vagón" Valčík a ten svou jinak dobrou hru v poli zcela degradoval několika špatnými příjmy ve chvílích, kdy se lámal chléb, na což Urri na saku už nedokázal zareagovat a domácí tak srovnali.
Vložená dvojka připomínala první Bršlovu trojku, Laďa s Jardovou podporou hrál jak zamlada a hosté nenašli žádnou protizbraň, byť po prvním hladkém setu opět v tom druhém zlobili - naštěstí si však Laďa koncovku pohlídal a opět jsme se ujali vedení.
A jelikož v následném singlu Urri zahrál jak s partesu a Šilhavému nedal prakticky šanci, když ho dokázal zatlačit servisem a dorazit dobrou mezihrou, odskočili jsme na již zmíněných 4:2.
Bohužel pak přišly další klíčové chvilky, jimiž dnes byly trojky. Urri s Hnanym a Vagónem opět do půlky setu vedli, pak se ale nadechli domácí a setík v poklidu doklepli. Do druhého setu jsme zkusili Vagóna nahradit Willim, což sice přineslo zlepšení, ale Jardovi nedovolily jeho paty plnohodnotný výkon a v kombinaci s Hnanyho levačkou se Urri nedočkal lepší podpory v poli, takže ani svou druhou trojku nedokázal přetavit v zisk bodu.
Bršla svůj boj sice začal dobře, první setík dokázal na devítkách urvat, pak ale začaly ubývat síly a hlavně se na druhé straně kurtu rozehrál Lukáš Bergmann, který na saku prakticky nechyboval a sbíral bod za bodem. Oba další sety tak s přehledem získal pro své barvy a průběžné skóre bylo srovnáno.
O výsledku a bodech musely rozhodnout závěrečné dvojky - a přestože Jarri s Ladičkem rozhodně nebyli bez šancí a předvedli solidní hru, Bergmann pokračoval ve výkonu z předešlé trojky a naše kluky ve dvou setech dokázal přehrát.
O bod protékající mezi prsty tak vyrazili zabojovat Knedla s Messim, zázrak se ovšem nekonal a když v prvním setu po sporném autu domácí našim bodově odskočili, ztratil Knedla chuť i energii a zbytek zápasu už se v podstatě jen dohrával...
Hodnocení? Na první zápas sezony jsme předvedli slušnou hru, škoda zdravotních problémů Jajdy i Ladi - bod nebyl daleko, nezbývá tedy než se připravit na další zápas a nějaký bod zkusit přivézt ze Zlína, kam vyrážíme první květnovou sobotu.