2.kolo: 8. 5. 2015

Sokol Zlín-Prštné - NK Jiskra Otrokovice 1 : 9 (6:19)

Hladká výhra ve Zlíně
Díky situaci, která ve Zlíně nastala (technický přestup "A" týmu do 2.ligy a vytvoření "B" týmu pro krajský přebor) bylo zřejmé, že bysme tentokrát ve Zlíně měli konečně vyhrát, což se v samotném zápase potvrdilo. Přestože jsme v některých zápasech připustili větší komplikace než bylo nutné, celkové skóre poměrně přesně vystihuje poměr sil na hřišti, byť je potřeba podotknout, že domácí nehráli vůbec špatně a časem budou určitě získávat zkušenosti i kvalitu.
My jsme nastupovali s jednou vynucenou změnou v sestavě - zdravotní důvody nedovolily Willimu odehrát ani to, co zvládl v Přerově, navíc je pravděpodobné, že s jeho pomocí budeme moct počítat nejdřív na podzim... Naštěstí se nám podařil husarský kousek a na poslední chvíli jsme dopsali na soupisku posilu z Olomouce - Michala Jahna. Jelikož aktuálně pracuje v UH, začal s náma trénovat a díky jeho kvalitám mohl okamžitě naskočit do soutěže - jak vidno z výsledku, jeho start byl úspěšný a jakmile se trochu více sehraje a otrká, bude opravdová posila. Škoda jen, že to vypadá jen na krátkou epizodu, takový hráč by se nám hodil i do budoucna...
Ale k samotnému zápasu:
Úvodní dvojka - Jarri si k sobě místo Williho vzal Hnanyho a léty osvědčená souhra slavila úspěch, po vcelku vyrovnaném prvním setu naši kluci ten druhý zvládli na pohodu a první bodík byl doma. Přestože jsme s Michalem původně počítali spíše do vložené dvojky, po posunu Hnanyho k Urrimu se musel posunout i Michal, a to k Laďovi do druhé dvojky. Kluci začali dobře a celý set v pohodě vedli, v závěru ale trochu polevili, nechali Vičuska dotáhnout aspoň na 7-10 a tento trend si přenesli do druhého setu, kde se karty obrátily. Zlín vedl a i když se po time-outu podařilo našim srovnat, koncovka patřila Vičánkovi s Fürstem. Naštěstí se ve třetím setu naše dvojka opět zklidnila, zpřesnila souhru a zápas dovedla do vítězného konce.
Ve trojkách se k Hnanymu a Urrimu postavil Luke a celá lajna přes pár slabších chvilek odehrála slušný zápas. Ve druhém setu se sice stejně jako předchozí dvojka nevyvarovala polevení a rozhození koncentrace, třetí set už ale byl opět hladkou záležitostí a naše vedení narostlo už na tříbodový rozdíl.
Laďa si k sobě vzal Michala i do trojky, nahrávat jim šel Messi a i tady bylo jasné, že Vičuskova lajna bude těžko hledat protizbraň. A mohli jsme si dokonce dovolit luxus, že si Laďa ve druhém setu šel odfouknout a nahradil ho druhý (pardon- vlastně třetí :) ) Laďa - Vagón. Michal tak šel sám na sako a přestože naše převaha už nebyla tak velká, i tento set jsme uhráli a připsali si tak už 4.bod do celkového skóre.
Lehce kritická chvilka přišla jako vždy ve vložené dvojce. Tentokrát "zbyla" na Messiho s Lukášem a kluci se k ní postavili velmi zdatně. Překvapivě si zvolili opačné postavení než bychom čekali (Messi vpravo, vlevo Bobr), výsledkem byla ale velmi slušná hra okořeněná několika super míči jak od Radka, tak od Lukeho - a to Karel Martinec s Radkem Lacigou rozhodně nebyli nějakým odevzdaným soupeřem. Přičteme -li si k tomu pouhý jeden zkažený míč v každém setu, vyjde nám z toho dvousetové vítězství a průběžné vedení už 5:0 :).
Při tomto stavu se i Jarri rozhodl šetřit síly a do singla tak poslal Vagóna. Ten si stejně jako vložená dvojka zasluhuje pochvalu, Vičuskovi byl více než důstojným soupeřem, o čemž svědčí uhraný druhý set, v tom třetím ale slavila úspěch Peťova přesnost a kvalita, Vagón přidal pár chyb na příjmu a přes několik Vičusovo zoufalství vyvolávajích vybraných míčů nakonec Laďa kapituloval a umožnil tak domácím korigovat na 1:5.
Po náročném sinlglu jsme Vagóna nechali odfrknout a následnou trojku postavili v jejím původním složení - ta však nezačala šťastně, pár zbytečných chyb podpořených páskou hrající s domácími znamenalo ztrátu prvního setu. Od druhého setíku už ale přišlo zlepšení, obě další sady jsme uhráli vcelku hladce a připsali si tak bod šestý, znamenající definitivně naše vítězství. Nicméně jsme si ho chtěli užít naplno a tak jsme pokračovali v demolici Zlína - Urriho trojka hladce 2:0, konečnou podobu výsledku pak určily závěrečné dvojky.
V té první jsme opět zapojili Vagóna - v prvním setu hrál s Bršlou, ve druhém s Michalem. Druhá zmíněná varianta bohužel nebyla tak úspěšná jako prvně uvedená, rozhodovat se tedy muselo ve třetím setu, ve kterém se opět sešli Laďa s Michalem - a přestože se kluci s přibývající únavou nevyvarovali zbytečných chyb, set zvládli a za stavu 8:1 pro naše barvy šli o poslední bodík bojovat Jarri s Hnanym. I oni už obtížněji hledali motivaci, Peťa Vičánek se bránil statečně, kvalita na naší straně byla ale vyšší, a tak jsme si připsali i další, poslední bodík, znamenající celkové vítězství 9:1.
V dalším kole vyrážíme do Kroměříže, jenž má zatím stejnou bilanci jako my, takže se utkáme o průběžné 3.místo v soutěži. Budeme se však muset obejít bez obou našich Jaroušů, vedle zraněného Williho bude totiž absentovat i Urri, mající čkyřkolkové závody... Jak se nám tam dařilo si tedy přečtěmež zase za týden ;)