4.kolo: 30. 5. 2015

NK Jiskra Otrokovice - NK Climax Vsetín "C" 9 : 1 (19:3)

Úspěšná rehabitilitace
Poslední květnovou sobotu jsme zahájili sérii domácích zápasů, Sestava se nám skládala dobře, po čase jsme mezi námi opět přivítali "zbloudilou ovečku" Alkiho, jenž se uvedl solidním výkonem, takže doufáme, že to nebyla z jeho strany pomoc poslední :). Na rozdíl od Kroměříže jsme tentokrát vsadili na maximální sílu a dali do ostrých dvojek Jarriho s Hnanym a Laďu s Michalem, vloženka tak zbyla na Alkiho s Lukášem, z čehož následně vyplynuly i trojky...
Takže úvod - Bršla s Michalem vyzvali Jakuby Zajíčka a Halaštu. Ti se ani nestačili rozkoukat a točily se strany, v prvním setu jim naši nechali uhrát jen jeden bodík, ve druhém pak jen 5, takže hladce vedem 1:0. Urri s Hnanym navázali stejně suverénně a Gargulákovi s Rožnovjákem dali ještě o jeden bod krutější dardu - 2:0.
Po až nečekaně hladkém startu jsme si dovolili k Michalovi s Alkim do první trojky postavit nováčka v naší sestavě Toma Trlicu, který si svoje uhrál a přes pár tradičních chyb celé lajny jsme po dvousetovém vítězství vedli už 3:0. Druhá trojka nastoupila v tradiční "Střeďácké" sestavě Urri, Hnany a Bobr, a stejně jako ve dvojkách i tady Jarri okopíroval výkon první trojky a i tady byl ještě o jeden bodík úspěšnější :). Takže 4:0 a bylo jasné, že dnes se prohrát asi nedá a že si můžeme užít pohodové vítězství :).
A nic na tom nezměnila ani následná vložená dvojka - na Alkiho s Bobrem totiž čekali matadoři Víťa Zgarba s Tomášem Srněnským a k vidění byla první třísetová bitva. Bobrovi se nedařil přítah, takže Alki měl útok hodně těžký, po protočení pozic sice přišlo zlepšení, ale méně chybující hosté první set nakonec uhráli. Ve druhém si Alki zkusil pomoct blokem a pokus to byl úspěšný, Víťa s Tomášem se dostali do problémů a druhý set ztratili, takže 1:1 a šlo se do setu rozhodujícího. V něm se naši ujali vedení 4:2, ale pak přišlo pár zbytečných chyb, skóre se překulilo na opačnou stranu a zkušení mazáci už si vítězství vzít nenechali a zkorigovali tak na 4:1 pro naše barvy.
Na řadu přišel singl a při nepřítomnosti Vagóna se na plac opět postavil Jarri. Na druhé straně kurtu se chvilku laborovalo, kdo vlastně nastoupí - nervóznímu Gargulákovi, kterému se nedařilo a kazil co mohl se nechtělo, takže se proti Jarrimu představil nestárnoucí Zgarba. A opět jsme viděli pěkný vyrovnaný mač, levonohý Víťa udivoval pohybem, ale na Jarriho to tentokrát nestačilo, byť po hladkém prvním setu většinu toho druhého setu vedl, Jarri v závěru předvedl pár krásných míčů a třetí set už nepřipustil.
Odvety přinesly malinko vyrovnanější zápasy, ovšem vyjma předposlední dvojky jsme opět vše zvládli ve dvou setech a završili tak letos velmi hojně oblíbený výsledek 9:1.
Hosté potvrdili, že i když přivezli pár zkušených borců, nechali hrát hlavně mladé, kteří ukázali, že talent mají, ale na výsledky v krajském přeboru si ještě nějaký měsíc či rok musí počkat... Za 2 týdny nás ovšem čeká jiná písnička, přijede silný Valmez, jenž zatím v naší soutěži drží 2.místo ,takže pokud chceme zůstat ve hře o tuto příčku, musíme minimálně remizovat, ovšem samozřejmě pokud možno vyhrát... Snad to půjde i bez Michala, jenž vyráží do Dolomit, zbytek týmu bude ale k dispozici, takže pojďme do nich :).