5.kolo: 12.9.2015

NK Jiskra Otrokovice - NK Valašské Meziříčí 3 : 7 (8:16)

Laďa bez formy, tým bez bodů...
Další kolo přivedlo na naši půdu tradičního soupeře z Valašského Meziříčí - a z historického hlediska to měly být další body na náš bodový účet. Martin Andris ale přivezl omlazený tým, který překvapil svou kompaktní hrou v poli a velmi dobrým útokem, na což jsme u ValMezu nebyli zvyklí. Přičte-li se k tomu slabší výkon Ladi na saku, výsledkem byla poměrně překvapivá porážka a tím i komplikace v boji o medailové pozice v konečném hodnocení soutěže.
Úvodní dvojka ve složení Jarri - Hnany ještě neslibovala nějaké drama, kluci v naprostém poklidu přejeli Martina Andrise s neznámým levákem Ferstem a položili tak základní kámen k dobrému výsledku. Vzápětí se však Laďa s Michalem přesvědčili, že to tak jednoduché nebude - první set proti mladému Andrisovi s Mikulenkou projeli s pouhými 4 body na svém kontě, po změně stran se zvedli a zlepšili, na devítkách však slavili úspěch hosté a tak místo třetího setu bylo srovnáno na 1:1.
Trojky přinesly vyrovnané boje, Jarriho s Hnanym a Lukášem čekala "starší" formace Andris - Žitnik- Ferst a po velkém boji a přelévání skóre ze strany na stranu nakonec rozhodoval poslední možný míč - po Urriho neúspěšném útoku si ho na své konto želbohu připsali hosté, když Bobrovi na zadní lajně utekl míč z nohy velmi nešťastným způsobem... Laďa s Michlem a s Vagonem pokračovali tak, jak skončili svou úvodní dvojku - nepříliš přesvědčivě a s řadou chyb, které degradovaly úspěšné a podařené míče. Těch však bylo méně než bylo třeba, takže po dvou setech přišla kapitulace - a nepomohlo ani prostřídání Alkiho za Vagóna, zkrátka se nedařilo...
Takže průběžný stav 1:3 nevěstil nic dobrého - doufali jsme, že k obratu nám může pomoct vložená dvojka a následný singl. Dvojku jsme postavili v rámci možností maximálně silnou - přijel pomoct jinak absentující Willi a spolu s Alkim vyzvali Žitníka s mladým Podzemným. Zápas jsem bohužel neviděl, podle svědků to však bylo skoro fiasko, chemie nezafungovala a kluci se vůbec nedostali do zápasu... Zbývala tak poslední jiskérka naděje ve formě singlu - díky nepříznivému vývoji jsme tentokrát nedali prostor Vagónovi, anóbrž jsme vsadili na zkušeného mazáka Urriho. Naděje na bodík byla o to větší, že místo mladého Andrise nastoupil Andris starší, u něhož jsme sice byli zvyklí na solidní hru, ale doprovázenou častými chybami, které jsme obvykle dokázali využívat. V prvním setu jsme však na chyby čekali marně, Martin hrál přesně a Jajdu nepustil do hry, ve druhém setu se však karta obrátila, Jarri dostal Martina pod tlak a i za pomocí pásky povolil soupeři jen dva body. Rozhodoval tak set třetí, ten začal lépe Andris - a páska, která ve druhém setu pomáhala nám, tentokrát hrála s Martinem a strany se tak točily za stavu 1:5. Druhou část setu Jarrri mocně stahoval, víc jak 8 bodů však uhrát nedokázal, takže jsme prohrávali už 1:5.
Jakous takous naději aspoň na bod ještě v další třísetové bitvě vydolovali Jarri s Hnanym a Bobrem, všechny naděje však vzápětí vzaly za své, když Laďa s Michalem a Alkim nedokázali přehrát mladíky Toma Andrise s Mikulenkou a Majštiníkem. Laďa marně hledal svou pohodu a přesnost, Michal pomáhal co mohl, ale všechno marné, nebylo nám přáno.
Poslední dvojky už byly jen o konečné podobě skóre, čehož Valmez využil k prostřídání své "mladší" dvojky - našim boys tak umožnili přidat třetí bodík do celkového účtu, nicméně to byl náš bod poslední, jelikož Laďa by tuto sobotu neporazil ani výběr sousední "Naděje"....
Aspoň že to na konec vylepšila Kristýnka se svým luxusním dortem a kulatiny slavící Michal posléze na základně taky nezaváhal :))
Co na závěr? Jediným hráčem, který si odvedl svůj standard byl Urri, to však na body nestačilo - byť v singlu i ve své první trojce ztratil vítězství jen velmi těsně. Laďa tentokrát nedokázal přidat ani jeden jediný a to pak zkrátka jinak dopadnout nemůže.
Nechci hledat nějaké výmluvy, ale jednu poznámku si neodpustím - aby se nám mančaft na domácí špíl začal sjíždět až o 3/4na 8 to se mi zdá dost smutné. Valmez přijel už před půl a 7.40 byli na hřišti s balonem... Pamatuju časy, kdy jsme se na domácí zápasy scházeli o čtvrt a poslední borci jezdili kolem půl - ono nachystat hřiště, počitadlo, nalajnovat, rozhodit lavičky a podobně - to chvilku trvá a dělat to jeden člověk -> no comment... Díky aspoň Vagónovi, který dojel chvíli po půl... Howgh