7.kolo: 5. 9. 2015

NK Jiskra Otrokovice - Sokol Zlín Prštné 8 : 2 (17:7)

Úspěšný start do podzimní části
Po letní přestávce se opět roztočila kola naší krajské soutěže. První zářiovou sobotu jsme na své půdě přivítali Sokolíky ze Zlína a po jarním zápase u nich jsme věděli, že by to měl být start úspěšný - byť jsme soupeře nechtěli podcenit.
Sestava se nám sešla slušná, z hráčů základní sestavy chyběli jen Knedla a Lukáš, takže jsme k větším obavám neměli důvod.
Takže jak zápas probíhal? Do úvodních dvojek jsme k Urrimu na místo lehce indisponovaného Williho nasadili Hnanyho a osvědčená souhra slavila úspěch, po dvou hladkých setech nebylo co řešit. Taky druhá dvojka hrála v již "tradiční" podobě - Bršlu doplnil Michal a i tady to bylo rychlejší a hladší, než jsme čekali.
Ovšem následné trojky nás rychle vrátily na zem. Urri s Hnanym a Vagónem nechytli začátek, pak sice postupně srovnávali, v koncovce ale přišlo pár nepřesností a ztráta první sady byla na světě. Druhý set se karta obrátila, naši naprosto s přehledem Vičuskovu trojku přejeli a do třetího setu jsme tak mohli jít s optimismem. A i tady to dlouho vypadalo dobře, strany jsme točili se dvěma body na komoře a do osmičky to šlo - jenže pak to přišlo, nepřesnosti na náhře, rozpláclý Jarda (klouzalo to...), další kiks přibyl když se Jarri z jedné pokusil vrátit nepovedenou náhru soupeře (bohužel jen do saka...) - no a bylo to, třetí set získali hosté 8:10 a zkorigovali tak stav na 2:1 pro nás. Druhá trojka - i tady jsme si dovolili postavit slabší variantu, takže Bršlovi šel nahrávat Messi a záda jim kryl Tomáš. Na rozdíl od raních dvojek se tady Zlíňáci uvedli solidní obranou v poli a i v útoku se jim dařilo obstřelovat Laďu na bloku = přičteme-li k tomu, že se Laďa nějak nemohl potkat s Messiho nahrávkami, dostavil se stejný výsledek, jako u Urriho trojky - první set v ricci. Ovšem vyrovnání jsme připustit nechtěli, takže jsme do zbraně povolali Michala (na náhru), Messi se posunul doleva a najednou to šlo - další dva setíky jsme vyhráli ve velké pohodiččce. Takže vedení 3:1 :).
Do vložené dvojky musel chca nechca lehce zmožen Jaroušek, který měl zřejmě večer před zápasem generálku na oslavu svých i Drahomířin narozenin :))). Nicméně se se svou rolí ve vložence porval statečně a spolu s Messim přidali na náš bodový účet další čárku.
Do singla jsme opět poslali Laďu "Vagóna" a nutno říct, že si opět vedl velmi slušně. První set až do stavu 8:6 v pohodě kontroloval, bohužel Vičovi se podařilo zpřesnit hru a dostat tak Vagóna pod tlak - ten nedokázal zareagovat a první set těsně ztratil. Druhý už pro změnu kontroloval Vičus, ovšem s tím rozdílem, že žádné drama v koncovce nepřipustil, takže hosté korigovali na 2:4.
Takže rozhodnem ve trojkách, nebo se Zlínu podaří zápas ještě víc zdramatizovat? Urri se postavil za variantu a) a ve stejném složení jako v úvodní trojce předvedl, že je v našich řadách momentálně č.1 - Šustka s Lacigou a Karlem Martincem hladce sfoukl => vedli jsme 5:2. Také Laďa nastoupil k trojce ve stejném složení jako v první rundě - a výsledek byl opět stejný - naše chyby v útoku Vičus s úspěchem trestal, takže opět přišla na řadu varianta s Michalem na místo Toma.A opět se to ukázalo jako dobrá varianta - přestože si klucu za stavu 9:6 zkomplikovali život a nechali Vičuska vyrovnat na 9:9 - poslední útok se ale Laďovi povedl, takže se opět rozhodovalo v setu třetím. Tady už Bršla nic neponechal náhodě a v pohodě přidal šestý bod znamenající definitivní vítězství.
Závěrečné dvojky tak jen kosmeticky upravily konečný výsledek - Urri s Hnanym (a na chvíli s prostřídavším Vagónem) ve dvou setech stejně jako Michal s Tomem a střídajícm Laďou ve třech setech svou roli zvládli a stanovili tak závěrečné skóre na 8:2.