8.kolo: 26. 9. 2015

NK Jiskra Otrokovice - NK Bajda Kroměříž 7 : 3 (17:10)

V dalším kole jsme přivítali tradičního soupeře - Bajdu Kroměříž. Před deštěm jsme se museli schovat do tělocvičny na Mánesce, a tak jsme začali s menším zpožděním. Soupeřům jsme měli co vracet - jarní porážku 1:9 jsme měli v živé paměti a přičteme-li k tomu postavení soupeře v tabulce (1.místo), bylo o motivaci postaráno.
Úvodní dvojku jsme postavili ve staronovém složení - Laďa nastoupil s bráchou. Ovšem začátek zápasu nám vůbec nevyšel, bráchové se docela hledali a první bodík si připsali za stavu 0:5. První set jsme tak odepsali a soustředili se na postupné sehrání. Ovšem za chvilku bylo vše jinak - Knedla se při pokusu o výběr balonu složil k zemi a bylo jasné, že pro něj zápas skončil. Štafetu po něm teda převzal jeho synátor Pája a chopil se toho více než dobře. Druhý set se nám ve vyrovnané koncovce podařilo urvat a i třetí se dlouho vyvíjel dobře, bohužel za stavu 8:8 došla řada i na něj - ruplo mu v zádech a vypadalo to zoufale... Zápas nějak dohrál (8:10) a čekali jsme, jak to s ním bude dál a jestli bude schopen další hry.
Druhá dvojka - osvědčené duo Urri - Hnany vs.Sadil s mladším Doleželem. Tady to nejprve vypadalo dobře pro nás, kluci v pohodě zvládli první setík, jenže po změně stran jsme ubrali na přesnosti a bylo zle - Sadil střídal ostré smeče s krátkými točáky a za Karlovy podpory nás ve zbylých setech přejeli více než hladce.
Jako vždy jsme doufali ve vzkříšení v trojkách - a dočkali se. Laďa s Knedlinhem a blanickým rytířem MarkeHorkem proti Sadilově lajně sehrála výbornou partii a ve dvou setech vyhráli, totéž se pak vzápětí povedlo Urrimu s Hnanym a JaWim. Takže super, po trojkách srovnáno na 2:2.
Tradiční kámen úrazu (vložené dvojky) - i tady jsme využili pomoci Ravanelliho, který společně s JaWim sehráli prej super zápas (neviděl jsem, sorry), když Hýžu s Karlem Doleželem st. pokořili 2:0 a zvrátili průběžný stav v náš prospěch. Takže přišel veledůležitý zápas - singl.
Jarrimu se na druhou stranu kurtu postavil D.Němec a viděli jsme strhující bitvu o každý balón. První setík urval Jarri v koncovce, druhý trošku polevil a celkem vysoko jej ztratil. Ovšem ve třetím setu vše vygradovalo, Urri prakticky celý set dotahoval a do vedení se dostal až posledním míčem, když na devítkách soupeře zatlačil smečovaným servisem a s obtížemi vrácený Němcův return mazácky uklidil hlavičkou přes pásku do odkrytého rohu soupeřova hřiště - paráda, vedeme 4:2!!!
Laďa věděl, že následující trojka může přinést jistotu min.bodu, ovšem toto vědomí jakoby mu svazovalo nohy - prvním setíkem se spíše protrápil. Druhý už byl jiné kafe a podařilo se mu srovnat. Bohužel třetí set přinesl pár zbytečných chyb, které se už nepodařilo napravit, což rezultovalo ve snížení průběžného vedení na 4:3. Naštěstí měl Jarrinek svůj skvělý den a svou trojku ve třech setech dokázal po boji uhrát. Takže bylo jasné, že remíza už je jistá, otázkou bylo, jestli se podaří ve dvojkách přidat ten kýžený vítězný bodík, nebo se rozejdeme s plichtou... Upřímně řečeno se více věřilo druhé (Urriho) dvojce, zvláště když se Knedlinho stále držel za bolavá záda - ale podařilo se nečekané a rodinné duo strýc / synovec slavilo úspěch :). V prvním setu nám nahrálo, že soupeř netakticky podával na Laďu, který si dokázal ošetřit přítah a Pája už s náhrou neměl problém, ve druhém setu však Karel začal podávat na našeho mladého a bylo hůř - některé Pájovy přítahy byly super, některé se však nepovedly a Bajda tak srovnala na 1:1. Třetí set se ale povedl oběma našim hráčům a za parádní atmosféry vytvořené přihlížejícími se podařilo Sadila s Doleželem zdolat a vítězný bod byl doma :).
Závěrečná dvojka byla tedy už jen o korekci výsledku - ovšem pro nás důležitá, protože 7:3 je prostě 7:3 :)). Bajda se však rvala i o tento poslední bod velmi srdnatě a tak rozhodoval až poslední možný balón - k naší radosti ho uhráli naši boys, takže pomsta za jarní debakl byla dokonána :))
Celkově lze říct, že jsme sehráli asi nejlepší zápas letošní sezony, kdy překvapili (= potěšili) zejména hráči, kteří toho letos moc nenahráli - Pája a taky Marek zahráli super zápas a patří jim velký dík. Nelze nepřipomenout taky Jarriho 4 body, i jemu se zápas povedl parádně a tak večerní Šimiho oslava měla o to větší náboj :)).