9.kolo: 3. 10. 2015

NK Climax Vsetín "C" - NK Jiskra Otrokovice 2 : 8 (7:17)

Povinné vítězství
Vsetínské céčko dosud v soutěži uhrálo jediný bodík, když překvapivě zremizovali s ValMezem - my jsme však podobné překvápko připustit nehodlali a přestože jsme za Sirákov vyrazili v poněkud zredukované sestavě, splnit cíl se naprosto v pohodě podařilo, takže jsme zůstali v boji o konečný bronz.
První dvojky proti sobě postavily domácí Zajíčka s Halaštou a naše mazáky Jarriho s Jajdou. Ten se do svého tempa rozjížděl jen velmi pomalu a zpočátku to trošku připomínalo jeho matný výkon z pondělního zápasu s Přerovem. Tomu taky odpovídal stav na konci prvního setu, který si na svoje konto připsali vsetínští, ovšem už od počátku druhé sady bylo zřejmé, že se Jaroušci dostávají do pohody a zápas bez větších problémů otočili.
Laďa s Michalem tak startovali za průběžného vedení a s lehčí hlavou, což přineslo i lehčí nohy ;). Klukům se dařilo bodově zakončovat skoro každý útok a i když ve druhém setu přišlo pár nepřesností (obzvláště měl-li Laďa nahrát Michalovi :) ), soupeř nám lehce pomohl a do trojek jsme tak šli s dvoubodovým vedením.
Při neúčasti Hnanyho a dalších obvyklých Urriho parťáků šel k Jarouškům do trojky Tomáš Trlica a stejně jako jeho premiéra se stejným soupeřem na jaře i jeho dnešní výkon odpovídal tomu, co jsme od něj čekali a potřebovali - kluci první trojku domácích hladce přehráli a o další stupínek nás tak přiblížili k očekávanému vítězství.
Laďa měl v tomto pohledu lehčí pozici v tom, že jak s Michalem, tak i s Messim toho už něco odkopal, takže ani oni na place neměli problém a druhou lajnu domácích smázli naprosto stejným skórem.
Vloženku jsme teda seskládali z toho, co nám po úvodních dvojkách "zbylo" - tzn. že Messi nastoupil s Tomem. I když jsme nečekali nějaký ohňostroj smečí a kraťasů, přece jen kluci trochu zaostali za očekáváním - jak Tom na přítahu a náhře, tak i Messi na saku (byť to chvilkama měl složité :)) - první vítězný bod naši uhráli až v půlce druhého setu... Nutno ovšem podotknout, že oba veteráni na straně domácích (Srněnský s Dvořákem) zahráli velmi slušnou dvojku a zaslouženě tak vyhráli.
Největší bitva pak přišla v následujícím singlu - domácí matador Víťa Zgarba nám už v minulosti několikrát ukázal, jak v této disciplíně umí být nebezpečný a dnes se o tom Urri přesvědčil znovu - třísetové drama sice nakonec náš kaňour zvládl, ale ještě v půli třetího setu, když se strany točily za stavu 5:3 pro Zgarbu, to tak jasné nebylo :)). Koncovka však patřila hráči v kloboučku a průběžné vedení tak narostlo na 5:1 v náš prospěch :)
Do odvetných trojek jsme tak šli v pohodovém rozpoložení a první setík nám tuto pohodu jen podpořil, Laďova trojka v tréninkovém tempu domácí jasně přehrála. Druhý set však tato pohoda přešla až do lehkovážnosti a Vsetínští se hned chytli, v koncovce potrestali naše chyby a set urvali, třetí sada ale už zase jasně patřila našim barvám a šestý bod byl doma. Urriho lajna pak se stejnou lehkostí přidala bod č.7 a stejně si záhy vedla i dvojka Laďa-Michal, kterým již unavení domácí nekladli žádný odpor. A tak jediné zajímavé zpestření přišlo v poslední dvojce, kde si kluci přehodili role a pozici hlavního smečaře převzal Jajda. Urri se tak přesvědčil že i role nahrávače má svá úskalí a že to není tak jednoduché - rozhodně to Jajdovi neusnadnil :)). Po ztraceném prvním setu se tak vrátili každý na své a druhý set uhráli, třetí sadu však opět začali s Jajdou vlevo a Jarrim vpravo - když se však točily strany za stavu 5:0 pro Víťovu domácí dvojku, bylo jasné, že budou mít co dělat, pokud budou chtít i tento poslední zápas vyhrát. Jarri se tedy zase vrátil nalevo a začal se stahováním náskoku, více než 5 bodů však uhrát nestihl a tak se celkové skóre zápasu zastavilo na poměru 2:8 z pohledu domácích.