11.kolo: 3.9.2016

Sokol Zlín-Prštné - NK Jiskra Otrokovice 6 : 4 (14:12)

Nevyužitá šance..

V prvním kole podzimní části nás čekal jeden z nejtěžších soupeřů - Sokolíci ze Zlína. V závěru jarní části sice kluci utrpěli nějaké ztráty, takže přepustili vedení v soutěži ambicióznímu ValMezu, i tak jsme ale věděli, že na jejich domácí půdě můžeme jen překvapit. Vzhledem k naší již tradičně slabší letní tréninkové morálce se v to však příliš doufat nedalo...
Vzhledem k tomu, že jsme se sešli v relativně silné sestavě, jsme se rozhodli malinko zamíchat se složením jednotlivých dvojek - Urrimu šel trkat Hnany, druhou dvojku jsme svěřili Michalovi s Willim a Laďa šel tentokrát jen do vloženky, kde mu parťáka dělal Messi.
Takže první dvojky - Urriho s Ladinem čekal tvrdý oříšek v podobě dua Kábela-Nováček. Naši ovšem začali bez bázně a hany a první set bezpečně ovládli. Ve druhém se ale dirigentské taktovky na druhé straně kurtu chopil Ivošek a začal kouzlit - jeho zalíváky za síť či "kraťasy hlavou" naši nedokázali přečíst, a tak bylo záhy srovnáno. Třetí set se nevyvíjel špatně, naši se dlouho drželi, ale koncovku zvládli lépe domácí, když se chléb lámal za stavu 6:4 - po slabších útocích domácích jsme měli míč několikrát šanci zakončit, výměnu ale rozhodl útok domácích, kdy jsme sice měli míč na noze, ale nedokázali ho uhrát, Zlín odskočil na 7:4 a bylo vymalováno - ujal se tedy vedení 1:0.
Druhá dvojka - vsadili jsme na Williho univerzálnost a běhavost, z čehož měla plynout větší podpora pro Michala, než jakou by mu poskytl Laďa. Kluci se chvíli sehrávali, za což zaplatili ztrátou prvního setu, ve druhém se ale již chytli a dokázali srovnat. Třetí set ale na přinesl na naší straně spoustu zbytečných chyb, které důrazní Pasťa s Hondou dokázali bezpečně využít a zlíňáci tak šli do dvoubodového vedení.
První trojka přinesla další třísetový zápas - Urri s Hnanym a Willim makali, ale v koncovce prvního setu nedokázali eliminovat souhru Kubánec-Ivoš. Také druhý set byl velmi vyrovnaný a vypjatý, rozhodoval poslední možný míč, který Urri uhrál pro naše barvy. Ovšem třetí setík jsme totálně posr... (=zkazili), uhrát jen 3 míče by se nám stávat nemělo ani proti silnějším soupeřům...
O bod naděje tedy vyrazila zabojovat lajna Michal-Laďa-Messi a zabojovala velmi slušně. Začali jsme s Michalem na saku, Laďou vzadu a Messim na náhře a ukázalo se to jako dobrá volba. Michalovi se dařil útok zejména přes Pasťův blok, zadáci vzadu také něco pochytali, takže byť po boji a opět ve třech setech , ale přecejen jsme tento špíl urvali a snížili na 1:3.
Jak již bylo řečeno, vloženku jsme postavil silnější než tradičně a i tady to byl dobrý tah - Messi přitahoval velmi slušně, Laďa se rychle dostal do hry a po pár míčích jsme vedli 5:1. Menší ztráta koncentrace a přesnosti sice nabídla domácím srvnat na 5:5, koncovku si ale naši borci pohlídali a set získali, stejně jako vzápětí druhou sadu, ve které jsme oranžovočerným umožnili získat pouze jediný míč.
Takže rázem bylo sníženo na 3:2 z pohledu Zlína a čekal nás veledůležitý souboj v singlu- bod z tohoto zápasu byl zřejmě tím rozhodujícím v celém zápase.
I když Jarri Ivoška dobře zná, ten potvrdil svoji kvalitu a Jarriho držel pod stálým tlakem, což mu přineslo zisk prvního setu. Ve druhém se aleJarri dostal do hry, dařilo se mu tlačit Ivoška smečovaným servisem a ten začal pomalu ale jistě chybovat a tuto sadu ztratil. Rozhodoval tedy opět (dnes již popáté) třetí set a boj vrcholil, Ivoš se prezentoval obrovkou rychlostí a přehledem, zakončoval hlavou i nártem - a hlavně se mu podařilo eliminovat své chyby, takže se Jarri na každý bod musel hodně nadřít. Přestože jsme trošku doufali, že Ivoškovi dojdou při jeho náročném stylu síly, nestalo se tak a po boji nakonec třetí set uhrál, čímž na konto Sokolíků připsal čtvrtý bod - a jak se ukázalo, tak opravdu bod rozhodující.
Do odvet totiž nastala situace, že Jenda Kábela musel odjet, takže jeho trojka přišla o smečaře -z toho těžila Michalova lajna a přestože se také nevyhla ztrátě setu, využila variability sestavy a s Laďou na saku dokázala tuto trojku uhrát. A jelikož vzápětí Urriho trojka zfoukla Pasťu s Hondou a Martincem, byla srovnáno a remíza byla opravdu velmi blízko. Bohužel závěrečné dvojky jsme nezvládli - Michala musel po Williho krátké indispozici (koleno) nahradit Milan a přestože se Willi do druhého setu vrátil, zápas už zachránit nedokázali. Urri s Hnanym pak v závěru ještě zkusili zabojovat - Honda s Pasťou ale prokázali více klidu i fyzických sil, naše boys pustili v obou setech jen na osmičku, takže 2:0 pro Zlín a oba body tak zůstaly ve Zlíně... Je to škoda, protože Zlín byl v sobotním rozpoložení hratelný, obzvláště pak po odjezdu Honzy Kábely, ale touto šancí jsme pohrdli a odjeli jsme s prázdnou, i když po výkonu, který úplně špatný nebyl.
Jak říká klasik - "bez trenirófky nět šampióna"