13.kolo: 1.10.2016

NK Jiskra Otrokovice - Bajda Kroměříž 4 : 6 (12:16)

Jeden míč od remízy, aneb "9:9, podávám" :)) ...

V posledním zápase sezony jsme přivítali již s jistotou třetí tým soutěže - kroměřížskou Bajdu. Pokud jsme doufali, že hosté přijedou jen na výlet, opak byl pravdou - přestože přivezli i řadu žáků a dorostenců, na hřiště se dostali v podstatě jen hráči základního kádru, takže bylo zřejmé, že pokud budeme chtít jakkoliv bodovat, budeme se muset hooodně snažit ;). Sestava se sešla na naše poměry slušná, rozloučit se s námi přijel i "pražák" Michal, takže jsme doufali, že by se něco zadařit mohlo...
Hned první dvojka začala výborně - Laďa s Michalem proti Jarkovi Sadilovi s Lukášem Bábkem první set v koncovce uhráli, druhý ovšem stejným poměrem ztratili, takže o zisku prvního bodu musel rozhodnout až set třetí - přestože jsme strany točili za vedení 5:4, přišly tři zbytečné chyby a bylo po zápase - 7:10 - a vymalováno...
Také druhá dvojka zahrála slušně, byť Hnany bojoval s míčem víc než obvykle. Během první sady naši stále dotahovali, po několikátém pokaženém Ladinovém servisu začal podávat Urri a vývoj se otočil, první set jsme na devítkách urvali. Ve druhém jsme měli dokonce mečbol, na devítkách ovšem přišel špatný příjem a Urri musel hrát "zadara", což byla nabídka, kterou Lukáš Němec nepohrdnul. Také ve třetím setu jsme zpočátku měli navrch, od stavu 5:2 nám však zcela odešel přítah, hosté se dostali na koně a posledním možným míčem získali na své konto i druhý bod.
Trojky jsme naopak začali tragicky - s Michalem na saku a Messim na náhře jsme se dlouho nemohli dostat do hry, nepomohlo ani protočení na saku, když Michala vystřídal Laďa - prostě jsme nedokázali udělat bod. Druhý set byl podstatně lepší, bohužel i v něm jsme na za stavu 9:9 padli, takže ztráta narostla už na 0:3.
Blýskat na lepší časy se začalo hned v další trojce, když Urri s Hnanym a Lukášem ve třech setech porazili druhou trojku Bajdy. Vzápětí Luke za podpory Messiho po boji zvládl i vloženku a rázem byl stav podstatně veselejší - stáhli jsme na 2:3. V singlu jsme tedy mohli srovnat, bohužel Lukáš Bábek byl nad síly našeho Jarouše a Kroměříž tak opět odskočila na dvoubodový rozdíl.
V odvetách trojek jsme začali dobře, Laďova lajna zvládla reparát na výbornou a to přesto, že po ztraceném druhém setu v tom třetím tekli už 1:6. Po timeoutu se však kluci hecli a dokázali set a tím i celý zápas zvrátit ve svůj prospěch, což opět zvedlo šanci na nějaký ten celkový bodík.
K němu mohla další krůček udělat i Urriho lajna, když po prvním vyhraném prvním setu ztratili ten druhý (po kolikáté dnes už...) za stavu 9:9, ve třetím už se bohužel projevila kvalita Jardy Sadila, který to odbouchal jak pravou, tak i levou a opět jsme tak ztráceli 2 body.
Když se Laďovi s Michalem podařilo v dalším tříseťáku a opět za stavu 9:9 ve třetím setu získat čtvrtý bod pro domácí, vydali se do boje o pro nás vytoužený remízový bodík náš bouchač Jarri s dvorním nahravačem Hnanym. A jak jinak - 8:10 / 10:8 a rozhodoval třetí set. V něm sice Sadil s Bábkem od začátku vedli, v jeho konci však už v uvolněné atmosféře přišlo několik chyb hostí, které nám onen kýžený bodík doslova nabízely - ovšem za stavu 9:9 přišel zářez dne, když Hnany poslal svůj servis asi do metrového autu :)))). Za všeobecného veselí jsme tak mohli Bajdě pouze pogratulovat k vítězství a jejich konečnému třetímu místu, na naše konečné umístění jsme si museli počkat až na výsledky dvou soubojů přerovského béčka s Rozvízem.