2.kolo: 23. 4. 2016

NK Jiskra Otrokovice - TJ Spartak MSEM Přerov "B" 6 : 4 (12:9)

V prvním zápase sezony jsme na našem hřišti přivítali obhájce loňského prvenství - přerovské "béčko". Jirka Zvoníček tentokrát sice nepřivezl úplně TOP sestavu (někteří loňští "béčkaři" povýšili do A týmu, navíc chyběl i matador Peťa Matuška), i tak jsme ale žádné velké ambice neměli, Přerov jsme dosud neporazili (maximem byly dvě remízy).
V naší sestavě ze základní sestavy chyběli zranění Willi a Messi + směnař Knedla, naopak premiéru v krajském přeboru zakusil Milan Švach, jež s námi kope od letošního února.

Do první dvojky nastoupil Laďa se svým staronovým spoluhráčem Alkim, bohužel navázat na svá dřívější vítězství se jim nepodařilo. Jahoda se Zůvalou na protější straně kurtu se nezdáli být neřešitelným problémem a Laďa také zpočátku úspěšně proměňoval Alkiho přítahy, ovšem v poli se příliš nedařilo a když na osmičkách Laďa svůj oblíbený bokes "ploťák" o pásku vyhodil ven, kluci poprvé pustili hosty do vedení a ti už ho do konce zápasu nepustili.
V následné dvojce Jarri načal své galapředstavení, Hnany mu zdárně sekundoval a tak Zvonda s Martinem Štěpánkem po dvou vyrovnaných setech kapitulovali.

Trojku jsme postavili na maximum možného- Alki na náhru, Michal krátký kůl, Laďa dlouhý - ovšem kýžený výsledek se nedostavil, modrooranžová zeď na druhé straně sítě vybírala nemožné a Martin Štěpánek s Jahodou nemilosrdně trestali. Takže mírné zklamání -> prohráváme 1:2.
Druhou lajnu si na vlně pohody užil Jarri ve stylu "dejte mi náhru a běžte se radovat", když proměnil téměř každý útok. A když už to napoprvé nevyšlo, Hnany s Bobrem pomohli v poli, takže bylo bleskově srovnáno na 2:2.

Následovala pasáž, ve které jsme historicky příliš bodů nenasbírali, tentokrát bylo ale vše jinak - nejprve Michal s Bobrem v pohodičce přehráli přerovské mladíky Janka s Gregorem, byť ve druhém setu s příchodem zkušeného Dreiseitla přišly menší problémy - ani ty ovšem nezměnily nic na tom, že se po čase vložená dvojka konečně podařila urvat.

Superšpíl přinesl singl - Jarri proti Zvondovi, velká paráda. Urri se snažil víc držet balon ve hře a nezakončovat za každou cenu, Jirka naopak víc riskoval, což přineslo krom bodů i více chyb. Nakonec se Jarrimu Zvondu podařilo utahat ve dvou setech a hodnotu tohoto klíčového bodu nesnižuje ani fakt, že Zvonda přijel přímo z práce, takže s mírným spánkovým deficitem. Každopádně jsme vedli 4:2 a překvapivé body se začínaly rýsovat.
K dalšímu zápasu totiž nastoupila Laďova lajna proti 2.trojce hostí, kterou vedl Marcel Zůvala. My jsme nechali spočnout Alkiho a jeho místo zaujal debutant Milan, od začátku vše fungovalo jak mělo a tak po prvním hladkém a druhém vyrovnaném setu cinkl 5.bodík - minimálně remíza byla doma!!!

Ovšem chtěli jsme víc a přišel druhý vrchol dne - Urriho lajna proti přece jen o poznání silnější trojce hostí - Štěpánek s Jahodou a Zvoníčkem už jsou slušný level. O tom nás přesvědčili hned v prvním setu, který dokázali s přehledem získat, ovšem druhou sadu jsme dokázali urvat na devítkách a rozhodnout tak musel jediný třetí set dne - Vagón zpřesnil příjem, Hnany měl dost času na náhru a Jarri prostě dnes prohrát nehodlal - po krásném boji a s lehkou pomocí hostí při posledních třech míčích jsme kýžený třetí set získali my a body byly doma!
Závěrečné dvojky se tedy již dohrávali jen z povinnosti, čehož jsme využili k prostřídání sestavy, hosté si tak aspoň malinko spravili chuť, když dokázali zkorigovat na konečných 6:4 pro nás.