5.kolo: 21.5.2016

NK Valašské Meziříčí - NK Jiskra Otrokovice 5 : 5 (13:12)

Urri na všechno nestačil..

Do Valmezu jsme vyrazili v dost okleštěné sestavě (chybějící už ani nemá cenu furt psát...), útěchou nám však mohlo být, že domácí na tom byli podobně - ze základního kádru měli k dispozici zhruba tolik hráčů jako my :).
Ovšem jejich první dvojka zůstala beze změn - mladý Tom Andris s Lukášem Mikulenkou už vloni potvrdili svůj vzestup a také v sobotu byli tahouny svého týmu. Urri s Hnanym ovšem začali famózně a domácí přehrávali, za stavu 6:8 pro nás však přišel time-out domácích, naši trošku ztratili na přesnosti a čtyřmi body v řadě si valmezáci první set urvali pro sebe. Druhý set měl podobný průběh, naši dlouho vedli, bohužel koncovku si opět podmanili mlaďoši v červených dresech a získali celkový první bod.
Druhá dvojka vypadala z našeho pohledu určitě hratelnější, Martin Andris zalovil mezi svým dorostem a do tohoto špílu si k sobě vzal Jirku Podzemného. Ten se ničeho nebál a Martinovi sekundoval velmi zdatně, na naší straně totiž navíc začalo menší trápení dua Laďa - Michal... Michal se lehce potýkal s příjmem, a když už se trochu povedl, Laďa nahrál bohužel taktéž velmi podprůměrně, takže výsledkem byl první ztracený set - byť na devítkách. Ve druhém už se příjem zlepšil, bohužel z našich tenisek přišlo pár chyb a najednou byl fuč i set druhý, znamenající poměrně nečekanou ztrátu a vedeních domácích 2:0.
Na řadu přišly trojky a s nimi výrazně stouply naše šance na celkový úspěch - Jarri s Hnanym a Vagónem proti Tomáši Andrisovi s Mikulenkou a Podzemným celý první set drželi vedení, když se dařilo prakticky na všech postech. Ve druhém setu však trochu povadl Laďa Vagón na příjmu, Hnany měl těžkou pozici na náhře a jakmile se nepovedlo bodovat, mladíci na druhé straně věděli, jak s takovou šancí naložit a záhy srovnali na 1:1. Do třetího setu jsme teda zkusili okysličit naše pole a Vagóna nahradil Tomáš. Byť měl po noční, své šance se chopil výborně a jak přesným příjmem, tak i hrou v poli splnil to, co bylo třeba, Hnany to Jarrimu pak mohl servírovat na stříbrném podnose a i když se domácí omladina ještě v závěru cukala, třetí set a tím i první bod byl doma.
Laďa vyrazil za srovnáním s Michalem na náhře a Milanem v poli, předvedli solidní hru a i když se ne vše dařilo na 100% a první set jsme nezvládli, druhý i třetí už jsme v pohodě uhráli a srovnali tak celkové skóre na 2:2.
Vloženka byla předem považována pouze za formalitu, když jsme Vagónovi s Milanem moc šancí nedávali. Ti ovšem velmi překvapili a když se jim dařilo plnit pokyny a nekazit, drželi s domácími krok. Ovšem přemíra snahy a možná nervozity znamenala, že jak koncovka prvního, tak i druhého setu, ve kterém Vagóna nahradil opět Tomáš, skončila lépe pro Valmez, takže ti se znovu ujali vedení 3:2.
Singl přinesl další lahůdku a pokračování neuvěřitelné Urriho série - ten dosud vyhrál všechny letošní singly a tuto bilanci si překvapivě udržel i po tomto zápase, ve kterém porazil velmi talentovaného Tomáše Andrise. Cesta za tímto bodem byla velmi trnitá a děkujme Jarriho zádům a jednomu ibalginu, že to byla cesta úspěšná, kterou rozhodovaly poslední dva míče třetího setu - nejprve Jarri za stavu 8:8 vytáhl z rukávu přesně umístěný smečovaný servis znamenající přímý bod z podání, další míč už Tomáš nezvládl psychycky a Jarri tak mohl slavit. Klobouček Jaromíre :).
Bylo jasné, že udrží-li si Jarri standard a vydrží mu záda, bude bod jistý a ke dvěma vede cesta jen přes mladého Andrise, kterého trojku i dvojku čekal Laďa s jeho parťákama. A hned v trojce byl onen kýžený bod velmi blízko - první set sice domácí zvládli, ve druhém už se ale Laďa rozjel a zásobován Michalovýma náhrama a Milanovou podporou v poli naši vyrovnali a ve třetím setu sahali po vítězství - bohužel ztracené vedení 8:5 bude dlouho mrzet, zvláště proto, že se to dalo určitě zahrát taktičtěji - nic na tom nemění ani to, že Laďova poslední smeč skončila v autu opravdu snad jen o 3 cenťáky...
Jarri pak v naprostém klidu sfoukl Martina Andrise s Perutkou a Lukavským, druhý pokus o rozdílový bod měli teda před sebou zase Laďa s Michalem - přesto že předvedli podstatně lepší výkon než ve své první dvojce a Tomášovi s Mikym vzali set, ve třetím rozhodujícím se to našim borcům za stavu 3:3 celé rozsypalo a do konce setu neuhráli ani bod - příčiny netřeba pitvat, kdo neviděl neuvěří :))).
Bylo tedy jasné, že můžem uhrát už maximálně opravdu ten jeden jediný bod, a to pouze za předpokladu, že Jarri s Hnanym zvládnou poslední dvojku. Situaci měli malinko ulehčenou, protože Martinovi Andrisovi odjel mladý Podzemný a Vašek Vozák ho zkrátka nahradit nedokázal. Takže 2x 6:10 a bod byl doma :).
Před zápasem bychom ho snad i brali (přestože jsme sem dříve většinou jezdívali pro oba), ale po jeho průběhu bylo zřejmé, že nám ten druhý opravdu protekl mezi prsty. Asi není těžké hledat, kde přesně - Jarri uhrál z pěti zápasů 4 body (respekt), Laďa ze 4 pouze 1, takže v příštím špílu zkusíme popřemýšlet, jak lépe využít útočnou sílu dua Laďa - Michal, když spolu jim to (zejména v obraně) až tak úplně neladí...