6.kolo: 28.5.2016

NK Jiskra Otrokovice - NK Rozvíz 5 : 5 (11:12)

Po boji další remíza..

Po remíze ve Valmezu jsme chtěli v dalším zápase proti Rozvízu zabodovat naplno, na druhou stranu jsme ale věděli, že kluci z Ivanovic vynikají především výbornou defenzivou a neméně dobrým útokem. Ten sice utrpěl odchodem několika top hráčů do Prostějova, resp.do zahraničí, i tak však Rozvíz má svou kvalitu, o čemž jsme se v sobotu přesvědčili i my. A o to víc, že přijeli v kompletní sestavě, takže bylo jasné, že nás přes jejich dosavadní chabý bodový zisk nečeká vůbec nic lehkého.
V sestavě jsme udělali drobné změny ve snaze posilnit Laďovu dvojku - navíc duo Laďa + Laďa už spolu něco odehrálo a výsledky byly slušné. No a Jarri s Michalem - tam to taktéž slibovalo zajímavé věci :).
Takže první dvojka a naši Ládinové versus Tomáš Gürtler s Martinem Deutschem. Začali jsme dobře a odskočili na 3:0, vzápětí však bylo srovnáno a do konce setu se hrálo bod za bod - ten rozhodující patřil bohužel hostům. I druhý set byl vyrovnaný a přinesl spoustu pěkných míčů - těch nakonec zahráli Hanáci přece jen o něco víc, takže první celkový bodík si připsali oni. Jarri s Michalem vyzvali druhého z bratří Gürtlerů - mladého Sama, kterému asistoval pro změnu druhý z bratrů Deutschů. Jarri šel zpočátku díky problémům s bolavými zády spíše na pozici nahravače, Michal tak konečně dostal větší prostor a i přes pár chyb si ve dvou setech došli pro zaslouženou výhru a tudíž vyrovnávací bod.
První trojka - klasika Laďa s Michalem, dnes doplněni o rekonvalescenta Messiho, jenž po zranění nastoupil ke svému prvnímu letošnímu zápasu. Laďa si poměrně brzy našel "bodovou" cestu a díky svým smečím přes blok získával bod za bodem. Hosté po prvním prohraném setu zkusili trochu změnit systém a když k tomu přičteme i pár Laďových nepřesností, bylo rázem 1:1 a šlo se do třetího setu. Ten už naši borci zvládli s velkou bravurou a hladce zvítězili, takže jsme se dostali do průběžného vedení a vše vypadalo optimisticky. O to víc, že Jarri s Hnanym a Vagónem po velkém a vyrovnaném třísetovém boji přehráli lepší trojku hostí (bratři Gürtlerové s Trnkou), z čehož plynulo vedení 3:1 a vytoužení bodíci se už začínali rýsovat ;).
Vložená dvojka sice malinko zchladila naši euforii, když Piontek s Vagónem a od druhého setu ani s Messim nenašli dostatek kvality na třetí dvojku hostí, ve které mazáci Indra s Trnkou předvedli, o čem vložená dvojka má být - klidná vyrovnaná hra s minimem chyb, slušným útokem a spolehlivou hrou v poli -> podtrženo sečteno hladkých 2:0 a snížení průběžného stavu na 3:2 v náš prospěch.
O singlu jsem toho letos už napsal dost, ale i tento sobotní si zaslouží vyzdvihnout - Jarri i s bolavými zády předvedl opět famózní výkon a mírného favorita Tomáše Gürtlera dokázal dostat pod tlak a tím ho donutit k chybám, což přineslo další prodloužení neskutečné Jarriho vítězné série a navýšení na průběžných 4:2 pro bíločerné frajery :).
Takže logika velela jediné: když Laďa prohraje svou trojku proti lepší trojce hostí, Jarri naopak porazí jejich slabší lajnu, Laďové pak porazí jejich slabší dvojku, tak už bude moct Urri prohrát poslední dvojku a body budou doma. ALE - nakonec bylo pochopitelně vše jinak...
Laďa z důvodu pošetření bolavého třísélka trojku přenechal čistě na Michala, kterému asistovali Messi s Piontkem - a možná to byla škodovka, protože i v této sestavě byli naši kluci víc než vyrovnanými soupeři Gürtlerově lajně a porážka 2x 9:10 může opravdu mrzet. Obzvlášť proto, že Jarri oproti předpokladům nedokázal Indrovu trojku přehrát - za celý zápas nenašel způsob, jak zahrát jistý bod, hosté dobře bránili a Jarrimu po předchozím náročném programu už možná i lehce došly síly - přiznejme že i díky tomu, že jich spoustu vyplýtval při "hlasitém údivu" nad některými minelami a nepřesnostmi svých spoluhráčů :). Přes to všechno jsme i tady byli blízko potřebnému bodu - i když 6:10 ve třetím setu se zdá být jako docela velký rozdíl... Kdo ale viděl tak ví, že to vše bylo opravdu jen o několika málo balonech...
Najednou teda bylo srovnáno na 4:4 a rozhodovaly poslední dvojky. Ladinové měli určitě větší šanci a začátek zápasu naznačil, že by to mohlo klapnout. Hosté však přitlačili na servisu, čímž Hnanyho zahnali až k plotu, z obtížného příjmu Laďa neměl optimální pozici pro vítěznou smeč a pohybliví hosté tak pomalu, ale jistě převzali otěže zápasu do svých rukou a nakonec poměrně hladce naše Laďoše porazili. Což přineslo menší šok, protože naráz byl v ohrožení aspoň ten jediný - remízový bodík. O něj tedy vyrazili bojovat Jarri s Michalem a nutno hluboce smeknout, že svůj zápas odehráli s velkým přehledem - dokázali si na hřišti pomoct, protáčeli se na saku, aby Urri odlehčil svým zádíčkům - prostě a jasně důležitá výhra 2:0 a konečná remíza 5:5 -> možná méně než jsme čekali, každopádně ale dobrý bodík, který se v konečném zúčtování může hodit... Hosté nás jednoznačně předčili zejména v obraně, kde se krom minima chyb dokázali porvat o každý míč, ale samozřejmě bez útoku by to nešlo a i tady předvedli vysokou kvalitu - je určitě překvapivé, že se v naší soutěži potácí u samého dna... Nejspíš měli problémy se sestavou, protože v té dnešní by určitě figurovali v horní polovině tabulky.