10.kolo: 1. 7. 2017

NK Jiskra Otrokovice - NK Climax Vsetín "C"  8:2 (17:8)

Odvetnou část soutěže jsme díky odložení zápasu s Přerovem začali s vsetínským "C-čkem". To se po překvapivých výhrách nad Zlínem a nad Bajdou posunulo na třetí místo v tabulce, o které ovšem usilujeme i my, takže jsme si to o tuto pozici chtěli rozdat.

Nastoupili jsme bez tří  hráčů základní sestavy - Urri s Hnanym relaxují u moře a Marian byl v práci, takže nám fandili jen na dálku, což naši situaci lehce ztěžovalo - ovšem hosté přijeli v ještě více zdecimované sestavě, takže z předpokládaného souboje zůstal v podstatě jen takový lepší trénink, který jsme v pohodě zvládli uhrát pro sebe.
V první dvojce jsme letos poprvé přivítali mladého Knedlinha, ten měl za úkol chystat Laďovi útok tak, aby se kluci zbytečně nenadřeli - a docela se to povedlo, od prvního míče bylo jasné, že mladé vsetínské duo hraje s příliš velkým respektem a značně nám tak naši roli usnadnili.
Druhou dvojku jsme museli poskládat z toho, co bylo k dispozici, takže do boje vyrazilo duo Messi - Knedla. Na druhé straně kurtu se představilo to nejlepší, co Valaši přivezli - dvojice "Beton" - Honza Vychopeň s "Dortem" Dorňákem předvedli dobré pole i útok, takže v třísetovém souboji naše bombery přehráli a srovnali na 1:1.
Trojky jsme postavili tak, aby byly pokud možno síly rozloženy do obou sestav a uhrálo se maximum bodů - k Laďovi a Pájovi se přidal Wenca, druhou lajnu složili Knedla, Messi a Bobr, do hry pak zasáhl i Sebču hlídající -> později příchozí Willi. Zatímco Laďova lajna nedala hostům větší šanci, druhá trojka musela bojovat více a o body se musela porvat ve třech setech. Nicméně se porvala úspěšně, což přineslo vedení 3:1. Vloženku si šel zahrát Willi s Bobrem a první set zvládli výborně, do druhé sady pak Bobříka vystřídal oslavenec Wenca a přes vyšší počet chyb se také tato dvojka radovala z vítězného bodu, kterým jsme zvýšili na 4:1.
Při neúčasti Jarriho se chvilku hledal obětavec, který si střihne singla -  nakonec se odhodlal Messi a zahrál velice slušně. První set se mu dařilo v poli a také v útoku Honzu "Betona" úspěšně prohazoval, druhý setík se ale karta obrátila, od jeho počátku byl na koni Honza, což Messiho přinutilo k většímu vymýšlení a tím i chybám - rázem bylo srovnáno. Třetí set bylo skóre jako na houpačce, chvíli vedl Messi, vzápětí se do vedení pěknou šňůrou dostal Honza, koncovku si však podmanil náš player, který pustil Betona jen na sedmičku, aby pak čtyřbodovou sérií získal 3 mečboly - přestože dva nevyužil, poslední možný míč přece jen uhrál a v podstatě tak rozhodl o naší celkové výhře - vycházeje z předpokladu, že v odvetách minimálně jeden bod proti slabší lajně hostí uhrajem.
A to přišlo hned vzápětí, byť po těsných koncovkách - Laďova trojka si dovolila i takový luxus že druhý set odsmečoval Wenca, kluci ho podpořili a připsali tak na naše skóre bod č.6, čímž naše výhra získala punc definitivy.
Knedlova trojka pak vzápětí přidala po třísetové bitvě bodík sedmý (již bez Williho), stejně se vedlo i naší první dvojce, která si však ve druhém setu neodpustila lehké zkomplikování života :). Závěrečná dvojka se hrála opravdu jen z povinnosti, po sympatickém výkonu ji pro sebe získal mladý Daněk se Zajíčkem - znamenalo to však jen korekci celkového skóre na 8:2 v náš prospěch a tím posun na ono kýžené 3.místo v průběžném pořadí našeho krajského přeboru.