2.kolo: 29. 4. 2017

Spartak Přerov "B" - NK Jiskra Otrokovice 4:6 (9:13)

Stejně jako vloni jsme i letos sezónu zahajovali v Přerově. U tamního "B-éčka" je vždy trochu nejisté, koho postaví (díky možnosti využití fluktuantů z prvoligového A-týmu). K naší radosti už nás letos nebude trápit náš "hrobníček" Jirka Zvoníček, ani např. Lukáš Bergmann, což nám trochu usnadnilo život i v tomto zápase - přestože první přerovská lajna byla i tak silná až dost, což se potvrdilo zejména ve dvojkách. Takže pojďme k zápasu:

Úvodní dvojku obstarali jako obvykle naši Jaroušci, kterým se postavilo duo Matuška s Gregorem. Naši kluci od začátku pochopili, že pokud nebudou hrát na starého lišáka Peťu, budou mít roli usnadněnou a i když byl druhý set vyrovnanější víc než bylo nutno, ujali jsme se rychle vedení 1:0. Druhá dvojka byla trochu jiná písnička - domácí duo Šilhavý+ Richtar prokázali vysokou kvalitu, v poli nechybovali, útok měli silný oba dva, takže naši Ládinové měli těžkou pozici - museli každý útok prodat a doufat, že něco lapnou vzadu. Jenže to se jim dařilo vždy jen do určité části setu - v prvním se domácí urvali na šestkách, ve druhém, kde jsme měli větší šanci a rozhodly malé chyby v koncovce, jsme se drželi až do osmiček. Obě koncovky ale patřily Přerovu, takže bylo srovnáno na 1:1.
Ve trojkách domácí vsadili vše na jednu kartu - postavili jednu lajnu silnou a druhou svěřili těm, co zbyli. A právě s ní začala naše první trojka - podobně jako v první dvojce i tady Jaroušci s Hnanym nezaváhali a hladce přidali na naše konto druhý bodík. Takže potěšení z boje s tou silnější sestavou připadlo nejprve Laďovi a jeho trojce - ten však potvrdil, že ve trojkách jsme o fous silnější než ve dvojkách a s domácím "topem" sehráli výborný zápas. Po našem vítězném prvním setu sice Přerováci zabrali a s pomocí našich chyb ve druhé sadě srovnali, třetí set ale až překvapivě hladce uhráli naši bombarďáci a zapsali tak veledůležitý bod č.3.
Vloženka sice nebývá naší silnou stránkou, tentokrát to ale vypadalo, že by Knedla s Messim neměli mít vážnější problém - Janek ani Vagrčka nehrozili nějakým krutým útokem, takže šlo jen o to, aby naši bejci odehráli to co umí. Ovšem i to pro nás bývá občas poměrně velký problém :). V prvním setu jsme se o tom přesvědčovali do půlky setu, ve druhé nás všichni aktéři udržovali v napětí až do samotného závěru - naštěstí se šťastným koncem pro nás. Ale byly to zas nervy... :)).
Takže při stavu 4:1 matematika hovořila jasně - i v případě ztráty v singlu bude stačit v odvetách porazit tu slabší lajnu domácích. Přesto si singla šel kopnout náš specialista  Jarri - bohužel ale na domácího Šilhavého tentokrát nestačil, i když v prvním setu vedl již 8:5. V té chvíli ale přišlo pár chyb, mírné znejistění a rázem byl fuč jak první set, tak i začátek druhého, z čehož se už Jarri nezmotal a umožnil tak domácím korigovat na průběžných 2:4.
Odvety už měly očekávaný průběh - silnější lajna Přerova uhrála jak trojku (byť po velkém boji ve třech setech), tak i závěrečnou dvojku, tu slabší lajnu jsme pak v pohodě přehráli a to i s přispěním nováčka v letošní sestavě Vaška Ščepky, který si tak odbyl úspěšnou premiéru v krajském přeboru.
Takže jsme sezónu začali nejlíp jak jsme mohli - výhrou venku. Za zmínku též stojí i 100% bilance dua Knedla / Messi - snad to klukům zvedne sebevědomí (a úspěšnost) :)))