3.kolo: 6. 5. 2016

NK Climax Vsetín "C" - NK Jiskra Otrokovice  2:8 (7:17)

Další vítaná výhra
V dalším kole jsme opět zavítali na půdu soupeře - tentokrát na kurty u vsetínské Sokolovny. U místní zálohy platí obdoba toho, co u přerovské - nikdy není zcela jisté, koho postaví, protože i zde můžou využívat fluktuanty z druholigového "B"-týmu. Tentokrát se ale zápas "B"-éčka a "C"-éčka potkaly, a to doslova - hrálo se souběžně na vedlejším kurtu, což krom uvedeného přineslo třeba to, že jsme se občas víc než na náš dívali na sousední kurt, kde svoje umění předváděli reprezentanti Kop s Mrákavou v barvách týmu Holic. I tak jsme se ale dokázali zkoncentrovat dostatečně na to, abychom si i odtud odvezli cenné body - na konci sezóny se určitě budou hodit ;).

Samotný zápas se vyvíjel poněkud jinak, než ten minulý - k Urrimu se do dvojky postavil Hnany, který tak nahradil absentujícího Jajdu W. Domácí vyrukovali s nestárnoucím Víťou Zgarbou, jehož doplnil mladý Vychopeň. A Víťa dokazoval, že nohejbal stále dává velmi slušně - dařilo se mu servisem zatlačit Hnanyho do úzkých, Urri pak ze slabšího přítahu nedokázal bodovat, jak je zvyklý a zápas tak nabídl zajímavý vývoj. Po prvním ztraceném setu se v tom druhém zdálo, že naši našli tu správnou cestu, v rozhodující sadě ale přišlo více chyb než bylo zdrávo a domácí se trochu překvapivě ujali vedení.
Ve druhé (Laďově) dvojce tak musel Hnanyho nahradit Milan Švach - a povedlo se mu to velmi slušně. Systém "přítah - smeč" se dařilo naplňovat se solidní úspěšností, navíc Milan pomohl i v poli, takže výsledkem bylo hladké vítězství ve dvou setech a srovnání stavu na 1:1.
Ve trojce si Jarri spravil chuť - doplněn Hnanym a Bobrem zahráli spolehlivě a bez větších problémů obrátili vývoj zápasu v náš prospěch. To naopak Laďa zažil horší chvilky - a opět u toho byl Víťa Zgarba, byť jen jako nahravač. Doplněn o Daňka a Vychopně v prvním setu sice nestačili, od druhé sady ale přišly zbytečné chyby na naší straně, domácí naopak svoji hru zpřesnili a dokázali set urvat. V tom rozhodujícím pak dokonce vedli 8:5, mečbol pak měli za stavu 9:7 - Laďa si však pomohl  blokem či přesnou smečí a i díky Milanově a Messiho pomoci v poli dokázali vítězství strhnout na svoji stranu.
Vložená dvojka byla opět námětem na román, či minimálně posezení u psychologa :)). Našim Messimu s Lukášem se na druhou stranu kurtu postavili žáčci Daněk s Dvořákem a i když je nutno vyzdvihnout jejich talent, určitě nebylo nutné ztratit tolik míčů, natož pak celý set. Naštěstí se v tom rozhodujícím kluci sebrali a zahráli to co měli, takže Chocholouška jsme tentokrát volat nemuseli :))). Páč jinak bych ho asi opravdu potřeboval :).
Po této kulturní vložce přišel na řadu opět sport - do singlu nastoupil tradičně Jarri a proti němu kdo jiný, než Zgarba. Troufám si říct, že šlo o nejlepší zápas dne, obounohý Víťa prokazoval techniku i rychlost a Jarda musel zahrát opravdu naplno, aby ho udolal, za což mu bylo odměnou vítězství ve dvou setech. A to začal druhý set tak, že dal Víťovi náskok 4:0... :)
Odvety začaly dobře - obě trojky jsme zvládli také ve dvou sadách, přičemž stejně jako v Přerově  i tady dostal příležitost Vašek Ščepka a nutno podotknout, že i tentokrát zahrál velmi slušně a spolehlivě. A to dokonce tak, že jsme se rozhodli dát mu prostor i v ostré dvojce - ovšem ne s Laďou, ale s Milanem. Bylo sice vidět, že dvojka pro něj ještě není ta pravá disciplína, ale i tak se zkušeným Zgarbou drželi s Milanem krok až do úplných koncovek obou setů, kde už jim chybělo krapet víc zkušeností... I tak ale předvedli solidní výkon, za což si krom občasného potlesku vysloužili i novou přezdívku "Milli Vanilli" (Hnany díky za invenci ;) ).
Jarri s Hnanym pak v závěrečné dvojce lehce bojovali s motivací, prohraný první set je trochu zmobilizoval a tak byl i poslední bodík zápasu připsán na náš účet, za což patří klukům dík. I skóre může v závěrečném účtování sehrát svou roli ;).