4.kolo: 13. 5. 2017

NK Jiskra Otrokovice - NO Sokol - Prštné

K prvnímu domácímu zápasu této sezóny jsme druhou květnovou sobotu nastoupili v místním derby proti našim "odchovancům" - Sokolíkům ze Zlína. Zatímco soupeř přijel v plné palbě (víc jich v podstatě ani není :) ), nám z dost zvláštních důvodů chyběl Jajda W. a Knedla, takže jsme postavili prakticky stejnou sestavu jako na Vsetíně, jen Vaška Ščepku nahradil navrátivší se ztracený syn Marian. Z pohledu na konečný výskledek je jasné, že nás tyto absence stály body, i když jsme k nim byli blízko i tak - ale v rozhodujících bojích nám chyběla síla, přesnost i kvalita, takže jsme se slzou v oku oba body přepustili pár kilometrů východně.

Zápas odstartovala dvojka Laďa - Milan, kterým to na Vsetíně docela fungovalo. Bohužel Milda začal poněkud opatrněj než bylo třeba, Laďa smečoval z velké dálky, což zkušení Pasťa s Hondou okamžitě trestali. Za zmínku tak stojí jen pěkný okamžik ve druhém setu, kdy Pasťovu smeč Laďa z voleje nechytatelně vrátil k zadní lajně hostí, na což zlínské duo nemělo nárok reagovat. Pohříchu to byl poslední světlý okamžik z naší strany a zbytek setu jsme již jen dělali v podstatě sparring, takže se bez většího úsilí Zlín ujal vedení 0:1. Druhá dvojka slibovala vyrovnanější boj, ani Jarri s Hnanym však nedokázali Jendovi s Viktorem nějak výrazněji vzdorovat ->  0:2.
Trojky přinesly pokropení živou vodou - byť se Laďa opět musel uchýlit ke zvýšení hlasu, tento motivační prvek evidentně zabral (sorry Rade :) ) a z 1:4 jsme začali pomalinku obracet, až se skóre zastavilo na stavu 10:7 pro nás. Druhá sada byla ještě veselejší, tentokrát jsme soupeři nedopřáli z kraje setu žádný náskok, naopak jsme si ho vybudovali sami a snad až překvapivě hladce tak korigovali na 1:2.
Taky Jarri s Hnanym a Bobrem začali dobře s Pasťovou trojkou drželi krok, hrálo se bod za bod. V koncovce však přišly naše tradiční chybičky a set jsme tak ztratili. Druhý jsme rozehráli lépe a šli jsme za vyrovnáním, i tady se však Zlín do koncovky dral úspěšněji - na devítkách měl dokonce mečbol. Vikýř však na náhře překvapivě zvolil Hondu místo Pasti a ten svoji smeč poslal do plotu za zadní lajnou, takže bylo srovnáno. Třetí sada už se hrála podle našich not -  po trojkách bylo srovnáno.
Také vložená dvojka hrála ve stejném složení jako před týdnem - a i tady to byly nervy :))) . První set se nám nedařilo, kluci si moc nepomohli v poli ani na náhře, takže Šusťa s Pavlem Fürstem ho bezpečně uhráli. Pak někoho napadlo (myslím, že jsem to byl já :) ), aby se kluci prohodili a ejhle - zabralo to, výhra 10:2 slibovala mnohé. Ale i Zlíňáci dokázali zareagovat, změnili servis a my jsme i přes velké úsilí v mezihře nedokázali připravovat útoky tak, aby se bodovalo - trošku mrzutá, leč reálná ztráta a opět jsme prohrávali.
O vyrovnání se vzápětí šel pokusit Jarri v singlu - a pokus to byl úspěšný. Jarri zahrál velmi slušně, donutil Hondu k chybám a přestože se druhý set rozhodoval až na devítkách, šťastnější byl náš bouchač a srovnání bylo na světě.
Jeden z dalších zlomových momentů přišel v následující trojce - v Laďu s Messim doplnil Marian, jenž nahradil Mildu a i když prakticky 3 roky nehrál, ukázal, že rychlé nohy a slušné pole má pořád. Laďa cítil šanci a snažil se co mohl, bohužel tato přemotivovanost spolu s narůstající únavou způsobila větší množství chyb než by bylo zdrávo a i když jsme zkusili zase udělat nějaké aspoň dílčí změny, klukům tento bod doslova protekl mezi prsty - a jak se nakonec ukázalo, byl to právě tento bod, který nás dělil od zasloužené remízy.
Závěrečné dvojky totiž navázaly na ty naše úvodní - Laďa i tady zkusil místo Milana využít Mariana, ten si ale po pár míčích natáhl mezižeberní sval a musel ze hry odstoupit, vrátivší se Milda bojoval, ale Laďa už se nedokázal dostat do hry a po zbytečných chybách tento špíl v podstatě jen dohrál.
Jarri s Hnanym byly kýženému vyrovnávacímu bodu sice podstatně blíž, když dokázali vyhrát druhý set - v tom třetím ale při lámání chleba tahali za kratší konec a Pasťa s Hondou i s trochou štěstí dovedli jak tuto poslední dvojku, tak celý zápas k vítěznému konci.
Na kdyby se samozřejmě nehraje - ale vědomí, že body byly víc než blízko a v silnější sestavě by nám nejspíš neunikly, opravdu zamrzí. Přesto můžeme říct, že jsme odehráli dobrý zápas a Zlínu jsme to zadarmo určitě nedali. No - za 14 dní do ValMezu, tam to asi bude jiná diskotéka :)))