5.kolo: 27. 5. 2017

TJ Valašské Meziříčí – NK Jiskra Otrokovice 7:3 (17:8)

Poslední květnovou neděli jsme zajížděli  na horkou půdu favorita soutěže (kdo by to před pár lety řekl) s tím, že nemáme co ztratit, protože jsme si vědomi aktuální síly Valmezáků. Situaci jsme měli ztíženou i o to, že se Laďa na čtvrtečním tréninku pěkně potloukl, navíc si k tomu neuváženě přidal páteční výšlap na Lysou Horu (což měl ale coby pracovní akci de facto povinné).
Do první dvojky Urri s Willim nastoupili bez nervů, ale i bez nějakého drajvu a domácí si je docela podali. Ve druhém setu se ale naši kluci hecli a možná i díky menšímu podcenění ze strany Pavelky s Ferstem tento set získali a v získané euforii dokonce přidali i set rozhodující, takže jsme se překvapivě ujali průběžného vedení.  Ve druhé dvojce se T. Andrisovi s Mikulenkou postavili Messi s Wencou – zkusili jsme takticky Laďu s Laďou pošetřit na vloženku. Naši kluci  se sice bránili statečně, ale na domácí mladíky nestačili a ti tak ve dvou setech srovnali.
V první trojce naši Jaroušci navázali na výkon z dvojky a přestože po prvním výborném setu druhý ztratili, dokázali koncovku urvat a přidat na naše konto druhý bod na naši stranu. Laďa se svojí lajnou pak proti Andrisově trojce sice uhráli set, bohužel ve třetím rozhodujícím už na mladou krev nestačili, takže bylo opět srovnáno.
Na řadu tak přišla chvíle pravdy – vložené dvojky a singl. Ládinové doufali, že proti vložence domácích budou mít větší šanci než by měli proti ostrým dvojkám, ti je ale rychle vyvedli z omylu a ve dvou setech naše borce vyprovodili. V následném singlu pak byl k vidění  nejlepší zápas dne, souboj mladého Andrise s Jarrim Urrim rozhodoval až poslední možný míč – po Jarriho servisu Andris nezaútočil úplně ostře, Jarri si však točený míč nezpracoval ideálně, když mu míč odskočil až příliš k tělu  a i on překopával volně – druhou šancí už Tomáš nepohrdl a rozhodl tak nejen o výhře v singlu, ale v podstatě v celém zápase.
Vzápětí totiž Laďova trojka svůj zápas  doslova odevzdala, takže přestože Jarinci s Hnanym po dalším super výkonu smázli mladé pušky domácích, na víc než na korekci celkového stavu na přijatelných 3-7 z našeho pohledu už to nestačilo. Poslední alespoň matematickou naději jsme totiž ztratili hned poté v dvojce, poslední dvojka už pak byla opravdu jen formalitou…
Dnes zahrála konkurenceschopně bohužel jen Jardova lajna, což na zisk alespoň bodu stačit nemohlo, Laďa doplatil na svou indispozici znásobenou Lysou Horou …