6.kolo: 3. 6. 2017

NK Jiskra Otrokovice – KSK Vlčnov  8:2  (17:5)

V dalším kole jsme na domácích kurtech po 3 letech přivítali našeho tradičního soupeře, na kterého  se nám  dlouhodobě nedařilo – tým Vlčnova. Ti však přijeli s úplně obměněným týmem, ze kterého jsme znali jen nestárnoucího „Čao“ Moštěka. A z jejich dosavadních výsledků bylo zřejmé, že by to tentokrát měl být soupeř hratelný.

Při neúčasti Jajdy Willerta jsme k Laďovi do první dvojky posunuli Mariana – a přestože ten dohání několikaleté manko, s Laďou to na hřišti fungovalo a poměrně v pohodě ve dvou setech získali první bod. Jarrimu tentokrát tedy opět  sekundoval Hnany a i tato dvojka vyzněla hladce pro nás.
Ve trojkách jsme očekávali podobně hladký průběh, ale hosté byli jiného názoru a vystrčili růžky, když Laďově lajně dokázali sebrat set – naštěstí v tom rozhodujícím naši zabrali a třetí bod byl doma. Urriho trojka pak hladce přidala bod 4. a vypadalo to na jasnou záležitost, obzvláště když pátý bod přidala naše vložená dvojka – dnes ve složení Messi / Milan.
První ztráta tak přišlaa až v singlu, kde  dal Jarri šanci vyniknout Marianovi. Ten se v prvním setu hledal, ve druhém ale už získal na jistotě a stav setů srovnal, ve třetím dokonce vedl už 8:4. Hostující Graz ale zmobilizoval síly a i s dávkou štěstí tento set otočil a získal pro vlčnovské první bodík.
Šestý bod a tím jistotu vítězství tak na naše konto přidala až naše první trojka, byť se Laďa trápil víc než čekal, koncovky obou setů byly opravdu těsné. A trochu to předznamenalo věci příští – Jarri a spol. sice vedli v prvním setu už 9:6, přesto set dokázali ztratit a k tomu všemu ztratili i sadu druhou, což znamenalo korekci na 6:2.
Závěrečné dvojky už se ale opět hrály podle našich not, obě jsme uhráli v pohodě ve dvou setech, takže jsme konečné skóre stanovili na krásných 8:2.