9.kolo: 8. 7. 2017

NK Jiskra Otrokovice - TJ Spartak MSEM Přerov "B"  8:2  (17:6)

Zatímco první letošní body z Přerova jsme si cenili poměrně vysoko, sobotní dohrávku nám soupeř usnadnil tak, že se výhra stala v podstatě povinností - přivezl 3 dorostence (žáky?), takže konkurenceschopné byly jen sestavy kolem Michala Jahody, který ze strany Přerova předvedl nejlepší výkon.

My jsme podruhé v řadě nastoupili bez "Kloboučka" Jarriho, jenž dal přednost jiným aktivitám, naštěstí jeho absence z výše uvedených důvodů nebyla nějak zvlášť citelná a jediné, co by se asi při jeho účasti změnilo by bylo to, že by si Hanáci odvezli "kanára" - což si ale nezasloužili, takže vlastně všechno "cajk" ;).
První dvojka - chvilku jsme nad jejím složením bádali, nakonec jsme vsadili na Knedlovu i Williho univerzálnost, když jsou oba silní vzadu v poli, ale jsou schopni taky bodově zasmečovat. Hned na úvod je ale prověřil právě Jahoda, který od  počátku ukazoval svoji kvalitu a naše kluky lehce "zlobil". Přes pár zbytečně vyhozených balónů se našemu duu podařil první set urvat na devítkách, i ve druhé jsme pak dlouho vedli, za stavu 7:5 ale přišly další chybičky a Přerov otočil na 8:10. Třetí set měl dlouho podobný průběh, za stavu 7:5 přišly opět naše chyby a soupeř srovnal, závěr jsme si ale pohlídali a dotáhli tak první zápas k úspěšnému konci.
Ve druhé dvojce nastoupilo známé duo Laďa - Laďa, proti kterým se postavili dorostenci. Těm lehce svazovala nohy nervozita a možná i respekt, každopádně první bod si připsali až za stavu snad 5:0, i přes malé polevení díky ztrátě koncentrace naši Ládinové jak první, tak i druhý setík v pohodě zvládli, hosté bez účinného útoku bodovali v podstatě jen z našich chyb.
První trojku jsme postavili na základech první dvojky, Jajdu s Knedlou pak doplnil Bobr. Začátek jejich souboje s Jahodovou sestavou byl vyrovnaný, třešínkou pak byla Knedlova luxusní pata od pravého až k levému kůlu na 2:1, to však byl pohříchu poslední pěkný okamžik z naší strany - zbytek setu se našim nedařilo připravit si útok, ani vzadu to nebylo bůhvíco - konečný stav setu 2:10 hovoří za vše... Druhá sada začala podobně, hosté se ujali vedení 1:3 a vypadalo to nevesele. Pak někoho napadlo vzít si  tim-out (myslím, že jsem to byl já :)  ),  trochu jsme přeskládali sestavu, zjednodušili systém (- Jajda šel nahrávat Bobrovi) a výsledek se dostavil, Bobřík vytlučeným blokem stav setů vyrovnal. Třetí set jsme opět nezačali dobře, strany jsme točili za stavu 2:5 a teprve až za stavu 3:7 jsme se pořádně hecli a stáhli na 6:7. Hosté zastavili náš rozlet tajmem a jejich záměr jim vyšel na výbornou, závěr sehráli lépe a zkorigovali tak průběžný stav na 2:1 pro nás.
Druhá trojka - Ladiny šel podpořit Milan, na druhou stranu kurtu se postavila přerovská omladina doplněná o jejich trenéra Dreiseitla - Laďa je však ani trochu nešetřil a v kvapíkovém tempu je sfoukl, když je dohromady nechal uhrát pouhých 5 míčů.
Třetí dvojka byla tradičně lehce nervózní - Lukáš šel do boje s Tomášem a začali slušně, když si od počátku udržovali vedení. Postupně se ale začali přizpůsobovat nižší kvalitě hry soupeře a začali chybovat, naštěstí ale žádné drama nepřipustili a ve dvou setech vyhráli.
Singl - tady jsme dlouho řešili, kdo se ho ujme, jelikož ani jeden z přítomných tuto disciplínu nehraje a pořádně ji neumí. Nakonec si pomyslnou nejkratší sirku vytáhl Milan a porval se s tím statečně - na Michala Jahodu ovšem nestačil a ve dvou setech tak trochu podle očekávání hladce podlehl.
V odvetách se role našich sestav otočily - Knedla s Willim, Bobrem a střídajícím Tomášem si s přerovskými mládežníky hladce poradili v trojce i následné dvojce, Laďa s Laďou a Milanem ve trojce odpor Jahodovy trojky zlomili až v závěru prvního setu, ve druhém už pak jasně dominovali, čemuž výrazně napomohlo zlepšení v poli, kde kluci sbírali všechny útoky hostí, Laďa už jen slízl smetanu.
Zápas pak ukončila dvojka Ladinů proti té Jahodově - a z kraje to vypadalo, že naši jsou už uspokojeni celkovým stavem a jistými body, dlouho jim trvalo, než se zkoncentrovali - pak to ale stálo za to. Od druhé sady byla k vidění pěkná přestřelka, když oba smečaři bouchali vše hned z "druhé" - naši byli však úspěšnější jak v útoku tak i v poli a když už Jahoda musel začít víc vymýšlet, přišly jeho chyby a tím byl osud této dvojky zpečetěn, Laďa se totiž rozehrál k parádnímu výkonu a tuto dvojku si opravdu "užil", když mu tam padalo prakticky všechno... Takže dobojováno, stejným výsledkem jako před týdnem proti Vsetínu jsme si na letní přestávku pojistili třetí místo v tabulce krajského přeboru, když za druhým Zlínem zaostáváme o jediný bodík s tím, že máme dva zápasy k dobru - takže slušná výchozí pozice před podzimní částí ;).